Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 вересня 2015 року Справа № 805/3969/15-а
приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б. ознайомившись з позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Добропіллявугілля» до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання дій протиправними та скасування постанови,
В С Т А Н О В И В:
02 вересня 2015 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання дій державного виконавця протиправними та скасування постанови від 17.06.2015 року у виконавчому проваджені № 47721425 про стягнення виконавчого збору у розмірі 935 300,56 грн
Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі за текстом КАС України) до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
З матеріалів позову вбачається, що до позовної заяви додане платіжне доручення про сплату судового збору № 158 від 27.08.2015 року на суму 73,08 грн.
Частиною 2 статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом,
Зазначене також вбачається в Законі України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року №3674-VI.
У відповідності до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 № 484-VIII були внесені зміни до Закону України “Про судовий збір” від 8 липня 2011 року №3674-VI.
Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Тобто закон не поширюється на правовідносини, які виникли до його видання. До конкретного факту чи випадку необхідно застосовувати закон, який діяв у момент, коли трапився цей випадок або мав місце даний факт.
Згідно ч.2 ст. 5 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Позивач звернувся до суду 28.08.2015 року, що вбачається з поштового штампу на конверті, у зв’язку з чим, суд, при вирішенні питання про розмір, порядок сплатисудового збору, повернення і звільнення від сплати судового збору застосовує Закон України “Про судовий збір” від 8 липня 2011 року №3674-VI у редакції, чинній на час звернення до суду.
Так, відповідно до статті 4 Закону України “Про судовий збір” від 8 липня 2011 року №3674-VI у редакції, чинній на час звернення до суду (далі ЗУ "Про судовий збір") судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру судовий збір сплачується у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати та майнового характеру справляється судовий збір за ставкою 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Частиною 3 статті 4 ЗУ “Про судовий збір” визначено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Вищий адміністративний суд України у листі від 18.01.2012р. № 165/11/13-12 відзначив, що відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування постанови від 17.06.2015 року у виконавчому проваджені № 47721425 про стягнення виконавчого збору відповідачем - суб'єктом владних повноважень, безпосереднім наслідком є зміна складу майна позивача, є майновими, оскільки скасування постанови може викликати зміни у майновому стані позивача.
З наведеного виплаває, що позовні вимоги є майновими і судовий збір повинен сплачуватися позивачем у розмірі 2 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальних заробітних плат.
У відповідності до постанови державного виконавця про стягнення з боржника виконавчого збору від 17.06.2015 року, виконавчий збір становить 935 300,56 грн, що у відсотковому розмірі перевищує максимальний розмір судового збору, у відповідності до чого судовий збір за подання адміністративного позову майнового характеру складає 4 розміра мінімальних заробітних плат, що скаладє 4872,00 грн, враховуючи приписи ч.3 ст. 4 ЗУ “Про судовий збір” позивач, під час подання адміністративного позову, мав сплатити судовий збір у розмірі 487,20 грн.
При цьому несплачену суму судового збору належить перерахувати за наступними реквізитами: отримувач коштів УК/м.Слов'янськ/22030001, код отримувача (код ЄДРПОУ)37803368, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, код банку отримувача (МФО) 834016, рахунок отримувача 31214206784075, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу – судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд .
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом доплати судового збору в розмірі встановленому законом для позовних вимог майнового характеру, про що надати суду оригінал квитанції.
Керуючись статтями 87, 106, 108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Добропіллявугілля» до Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Донецькій області про визнання дій протиправними та скасування постанови– залишити без руху.
Надати позивачу строк до 28 вересня 2015 року для усунення недоліків позовної заяви, роз’яснивши при цьому, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Реквізити до сплати судового збору: отримувач коштів УК/м.Слов'янськ/22030001,код отримувача (код ЄДРПОУ)37803368, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області,код банку отримувача (МФО) 834016, рахунок отримувача 31214206784075, код класифікації доходів бюджету 22030001.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали з подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Христофоров А.Б.