ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
23 вересня 2015 р. справа № 804/14460/15 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Кальник В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Кандидата на посаду міського голови м. Дніпропетровська ОСОБА_2, третя особа Дніпропетровська міська виборча комісія Дніпропетровської області, про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Кандидата на посаду міського голови м. Дніпропетровська ОСОБА_2, третя особа Дніпропетровська міська виборча комісія Дніпропетровської області, про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії, в якій позивач просить:
- визнати протиправними дії кандидата на посаду міського голови м. Дніпропетровська ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків 32568494154) та такими, що порушують п.1, п.2 ч.1 ст.11 Закону України «Про місцеві вибори»;
- зобовязати кандидата на посаду міського голови м. Дніпропетровська ОСОБА_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків 32568494154) утриматись від дій, повязаних з протиправною реєстрацією кандидатом на посаду міського голови м. Дніпропетровська.
23 вересня 2015 року позивачем було подано заяву про відкликання позовної заяви та повернення йому суми сплаченого судового збору у розмірі 974,40 грн., в обґрунтування якої останній посилається на ч.3 ст.49, п.2 ч.3 ст.108 КАС України.
Згідно п.2 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач до відкриття провадження в адміністративній справі подав заяву про її відкликання.
За наведених обставин, суд вважає за необхідне задовольнити вимогу позивача та повернути позовну заяву позивачу разом з усіма доданими до неї матеріалами.
Крім того, у поданій заяві позивач просить суд повернути йому з Державного бюджету України сплачений судовий збір у сумі 974,40грн.
Суд зазначає, що відповідно до ст. 87 КАС України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно ст. 1, ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (у відповідній чинній редакції), судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Статтею 7 вказаного Закону передбачено порядок повернення судового збору.
Так, зокрема, сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі, повернення заяви або скарги.
Вимогами пунктів 1, 2, 3 Розділу ІV Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України № 811 від 07.07.2012 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 вересня 2012 р. за № 1623/21935 (у відповідній чинній редакції) визначено, що сплачене державне мито підлягає поверненню частково або повністю у випадках, передбачених статтею 8 Декрету.
Повернення державного мита у національній валюті здійснюється органом Казначейства, на рахунок якого зараховано цей платіж, за заявою платника.
Повернення державного мита здійснюється на підставі заяви платника, поданої ним протягом року з дня зарахування державного мита до бюджету, до відповідного органу, що контролює справляння надходжень державного мита.
Так, відповідно до наданих оригіналів квитанцій від 22.09.2015 року за №36, №38 кожна на суму 487,20 грн., отримувачем платежу є Управління Державної казначейської служби України у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області (ідентифікаційний код юридичної особи 37989253), тому останнє і виступає органом, який має здійснити повернення сплаченого судового збору.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимога позивача про повернення йому з Державного бюджету України сплаченого судового збору є такою, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ч.3 ст.108, ст.ст.165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Кандидата на посаду міського голови м. Дніпропетровська ОСОБА_2, третя особа Дніпропетровська міська виборча комісія Дніпропетровської області, про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії повернути позивачу.
Зобовязати Управління Державної казначейської служби України у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області (ідентифікаційний код юридичної особи 37989253) повернути ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) сплачену суму судового збору у загальному розмірі 974,40 грн. (девятсот сімдесят чотири грн. 40 коп.).
Копію ухвали про повернення позовної заяви направити особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 КАС України.
Суддя ОСОБА_3