Постанова № 51299100, 10.08.2011, Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
10.08.2011
Номер справи
2-а-934/11
Номер документу
51299100
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2-а-934/11

Провадження № 2-а/432/922/11

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 серпня 2011 року Петропавловського районного суду Дніпропетровсьі області ОСОБА_1, розглянувши в порядку скороченого провадження адміністратив справу

за позовом ОСОБА_2 (смт.Петропавлівка Петропавлівськс району Дніпропетровської області)

до Управління Пенсійного фонду України в Петропавловському рай Дніпропетровської області (смт. Петропавлівка Петропавлівського району Дніпропетровсь області)

про визнання неправомірною бездіяльність відповідача відносно відмови у підвише пенсії «дітям війни» та зобов»язання вчинення перерахунку пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

29.07.2011 року ОСОБА_2 (смт.Петропавлівка ГІетропавлівськ району Дніпропетровської області) звернулася з позовом до суду, відповідно до як просить визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України Петропавлівському районі Дніпропетровської області (смт. Петропавлівка ГІетропавлівськ району Дніпропетровської області) щодо не нарахування та невиплати підвищення до пеі неправомірною та зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Петропавлівськ< районі Дніпропетровської області (смт. Петропавлівка Петропавлівського рай Дніпропетровської області) нарахувати недоотриману державну допомогу за період 201 по теперішній час, згідно Закону України «Про соціальний статус дітей війни виплачувати пенсію в подальшому з урахуванням надбавки, що становить 30% мінімальв розміру пенсії за віком.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач, як дитина війни, відповідно до с Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право отримувати держа соціальну допомогу в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, проте відповідач не вико вимог Закону, не нараховує та не сплачує позивачу пенсію в передбаченому законодавст розмірі чим порушує права та законні інтереси позивача. Про порушення його прав позиі стало відомо із засобів масової інформації, що і стало причиною звернення до суду.

Представник відповідача в установлений термін надав до суду заперечення на позс яких зазначив, що позов не визнає в повному обсязі та пояснив, що особам, які належат категорії «Діти війни», підвищення виплачується в розмірі, передбаченому дію законодавством.

Відповідно до ч. 4 ст. 183-2 КАС України суддя розглядає справ}." в пор? скороченого провадження без проведення судового засідання та виклику осіб, які бе] участь у справі.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволе з наступних підстав.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, позивач відповідно до 1 ч. 1 ст. 1 Закон\" України «Про соціальний захист дітей війни» має статус дитини війни підтверджується відповідною відміткою в пенсійному посвідченні (а.с.9 ).

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни дітям в пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.

Відповідно до ст. ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти. окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня >хвал рішення про їх неконституційність.

Крім того відповідно до ч. 2 ст. З Закону України «Про соціальний захист дітей війни) державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

Статтею 21 Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік» встановлено на 2011 рік прожитковий мінімум на осіб, які втратили працездатність: з 1 січня - 750 гривень, з 1 квітня - 764 гривень, з 1 жовтня - 784 гривні з 1 грудня - 800 гривень.

Ті ж обставини стосуються і вимог позивача про підвищення пенсії за 2011р., оскільки вищевказані положення Закону України «Про соціальний захист дітей війни» мають законну силу та не були призупинені.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач будь-яких дій, пов'язаних з перерахунком пенсії позивачу в частині її підвищення відповідно до положень ст. б Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у 2011 році не здійснював, а також не проводив виплату.

За таких обставин суд вважає, що відповідач припустився бездіяльності щодо своєчасного перерахунку та виплати пенсії в розмірі, передбаченому ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Відповідно до ч. 4 ст. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 10% від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Вищевказані положення Закону України «Про соціальний захист дітей війни» мають законну силу та не були призупинені.

Враховуючи виїцевикладене, суд дійшов висновку, що відповідач має нарахувати та виплатити на користь позивача державну соціальну допомогу у розмірах, визначених ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», оскільки на цей момент вищевказана норма є діючою.

Доводи відповідача про відсутність виплат у зв'язку з відсутністю фінансування з Державного бюджету України не може бути підставою для відмови в задоволені позовних вимог так як саме на органи Пенсійного фонду України покладено обов'язок перерахування та виплати пенсії з відповідними підвищеннями, в тому числі при відсутності достатніх коштів за рахунок власних з наступних їх погашенням з Державного бюджету України.

Згідно ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.

Суд вважає за необхідне прийняти у своїх висновках поняття «мінімальна пенсія за віком», про яке йдеться у ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки саме це правове визначення застосовується виключно в діях відповідача під час визначення пенсій громадянам та їх призначення.

Положення ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» не є перешкодою для застосування даної величини (мінімального розміру пенсії за віком) до обрахування підвищення до пенсії згідно сг. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», оскільки чинним законодавством не встановлено іншого, крім передбаченого даною статтею, мінімального розміру пенсії за віком.

Між тим, відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подана, не знайде підстав для поновлення строку.

Водночас, згідно ст.100 КАС України пропущення строку звернення до суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

Позивач звернувся до суду з позовом за захистом своїх прав 29.07.201 Іроку.

ри» 3 матеріалів справи вбачається, що позивач не навів поважних причин пропуск:

кені строк}.

В обгрунтування поважності причин пропуску строку позивач зазначав, що пр ієно порушення своїх прав дізнався 09.07.2007 року із засобів масової інформації, з ухвалення?

750 рішення Конституційним судом, у зв'язку з чим не мав можливості звернутися до суду ;

визначені законом строки, однак не навів ніяких доказів на підтвердження вищевказаного ьки Будь-які об'єктивні чи суб'єктивні обставини не позбавляли позивача можливост

рну звернутися до суду, у визначені законом строки, з відповідним позовом до відповідача

якщо позивач вважає, що діями чи бездіяльністю порушуються його права та закони з інтереси. Виплати підвищення до пенсії є щомісячними, а відтак, позивач знав розмір цю

юну виплат і, у разі незгоди, мав право звернутися до суду. Право на звернення до суду ж

: не залежить від прийняття рішення Конституційним судом.

Отже, задоволенню підлягають позовні вимоги заявлені в межах шестимісячногс І°До строку звернення до суду, а саме за період з 29.01.2011 р.

~ни Відповідно до ст. 94 КАС України судовий збір в сумі 3, 40 грн. підлягає стягненню :

державного бюджету на користь позивача, їх Керуючись ст.ст. 6, 9,11, 14,17, 70, 71, 86, 94, 159-163, 183-2 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Петропавлівському районі Рть Дніпропетровської області щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_2

підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як «дитині війни» з 29.01.2011р. - протиправними.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Петропавлівському районі

| Дніпропетровської області (52700, Дніпропетровська область, Петропавлівський район, смт.

Петропавлівка, вул. Радянська, 53, ідентифікаційний код 25022557) здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_2 (52700, Дніпропетровська область.

Петропавлівський район, смт.Петронавлівка, вул. Червона, 181, ідентифікаційний номер

номер НОМЕР_1) підвищення до пенсії згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей

війни» та ч.І ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне

страхування» у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, як «дитині війни» за період з Ре 29.01.2011р. з урахуванням, виплачених раніше сум до змін законодавчих норм, що

регулюють призначення пенсії цього виду.

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути з державного бюджету на користь ОСОБА_2 (52700,

ре Дніпропетровська область, Петропавлівський район, смт.Петропавлівка, вул. Червона, 181,

ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір в сумі 3 (три) грн. 40 коп.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання

апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання

копії постанови до адміністративного суду апеляційної інстанції через Петропавлівський районний суд.

Суддя К. В. Місюра