Справа № 461/5837/13-к
Провадження № 1-кс/461/2254/13
У Х В А Л А
про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії
21.05.2013 року м. Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова Юрків О.Р., з участю слідчого Кундик Н.В., розглянув клопотання слідчого СЧ СВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області Кундик Н.В. про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії ,-
в с т а н о в и в :
слідчий СЧ СВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області Кундик Н.В. звернувся до суду з клопотанням у кримінальному провадженні №12013150070000638 погодженим прокурором прокуратури м.Львова ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення державною фінансовою інспекцією у Львівській області документальної позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Львівської міської ради та її структурних підрозділів, які були залучені до процесу закупівлі житла для громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи в період часу з 27.05.2013 по 07.06.2013 року (м. Львів, пл. Ринок 1).
Подане клопотання мотивує тим, що під час досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні виникла необхідність у проведенні перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету ЛМР та її структурних підрозділів, які були залучені до процесу закупівлі житла для громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи. Вказані документи разом з іншими матеріалами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення, можуть бути використані разом із висновком ревізії як докази у кримінальному провадженні №12013150070000638, не можуть бути отримані іншим способом.
Відповідно до ч.6 ст.11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Згідно ч.7 ст.11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
Пунктом 5 ч.2 ст.131 КПК України встановлено, що одним із видів заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Представник особи у володінні якої можуть перебувати відомості, доступ до яких просить надати у своєму клопотанні слідчий СЧ СВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області Кундик Н.В., на розгляд клопотання не зявився, хоча був належним чином повідомлений про місце, час та дату розгляду такого клопотання.
Зважаючи на вимоги ч.4 ст.163 КПК України вважаю можливим розглядати клопотання у відсутності представника особи, у володінні якої можуть знаходитись речі та документи, тимчасовий дозвіл на доступ до яких та можливість їхнього вилучення просить слідчий.
Заслухавши думку слідчого СЧ СВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області Кундика Н.В., який просив задовольнити подане клопотання, дослідивши матеріали клопотання та докази, додані до такого, приходжу до наступного висновку.
Згідно ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у звязку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Зважаючи на вказані вище обставини, те, що документи, на підставі яких слідчий СЧ СВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області Кундик Н.В. просить надати дозвіл на проведення державною фінансовою інспекцією у Львівській області позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Львівської міської ради та її структурних підрозділів, можуть знаходитись у володінні вказаної організації, проведення такої ревізії має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №12013150070000638, а також те, що іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів та проведення ревізії неможливо, приходжу до висновку, що клопотання підставне та його слід задовольнити.
Керуючись ст.ст.162-166 КПК України, ст.11 Закону України Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні, слідчий суддя,-
у х в а л и в :
клопотання слідчого СЧ СВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області Кундика Н.В. про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії задовольнити.
Надати державній фінансовій інспекції у Львівській області дозвіл на проведення позапланової виїзної документальної ревізії фінансово-господарської діяльності виконавчого комітету Львівської міської ради та її структурних підрозділів (юридична і фактична адреса: м.Львів, пл.Ринок 1), які були залучені до процесу закупівлі житла для громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, в період часу з 27.05.2013 року до 07.06.2013 року з наступних питань:
1. Чи правильно проведено процедуру закупівлі за державні кошти житла для осіб, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на об'єкті незавершеного будівництва по вул.Шевченка,З3 у м.Дубляни Жовківського району Львівської області?
2. Встановити законність дій Львівської міської ради при визначенні осіб, котрим було придбано житло. Провести перевірку дотримання законодавства при веденні квартирного обліку.
3. Чи дотримано вимог Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті, для будівництва (придбання) житла для осіб, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на об'єкті незавершеного будівництва на вул.Шевченка 33 у м.Дубляни Жовківського району Львівської області? Чи використано за цільовим призначенням кошти, виділені із державного бюджету України, для придбання житла для осіб, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на вул.Шевченка 33 у м.Дубляни Жовківського району Львівської області?
4. Чи правильно проведено та відображено по бухгалтерському обліку розрахунки з ЛМР та ТзОВ Олімпік ЛТД (ЄДРПОУ 25555897)?
5. Встановити законність залучення для співфінансування коштів осіб, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, котрим було придбано житло на вул.Шевченка 33 у м.Дубляни Жовківського району Львівської області. Наявність відповідних документів (розпорядчих документів, угод, договорів тощо).
6. Чи відповідає придбане, відповідно до договорів №№1-6 від 14.12.2012 року, укладених між Львівськоюміською радою і Товариством з обмеженою відповідальністю Олімпік ЛТД, житло кваліфікаційним вимогам до предмету закупівлі, встановленим Постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2012 №1198 та іншим нормативним документам?
7. Хто в Львівській міській раді був відповідальною особою за перевірку відповідності об'єктів незавершеного будівництва нормам законодавства України?
8. На які потреби ТзОВ Олімпік ЛТД використано грошові кошти в сумі 1 768 650,00 грн., що надійшли на рахунок товариства для придбання житла для осіб, котрі постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на об'єкті незавершеного будівництва на вул.Шевченка 33 у м.Дубляни Жовківського району Львівської області?
9. Який стан взаєморозрахунків між Львівською міською радою та ТзОВ Олімпік ЛТД згідно укладених між вказаними сторонами Договорів №№1-6 від 14.12.2012 року і додатків до них, та які підстави виникнення дебіторської/кредиторської заборгованості по вказаних договорах?
10. Наявність правових підстав на предмет виконання Львівською міською радою господарських операцій, в тому числі по перерахуванню 100% коштів на розрахунковий рахунок ТзОВ Олімпік ЛТД (здійснення передоплати).
11. Законність інвестування Львівською міською радою підприємницької діяльності ТзОВ Олімпік ЛТД за рахунок бюджетних коштів?
12. Чи виконані на даний час умови вищевказаних договорів? На кого в Львівській міській раді був покладений контроль за виконанням умов договорів? Чи ведеться належним чином претензійна робота?
13. У випадку встановлення порушень законодавства, встановити розмір збитків, а також осіб, внаслідок діянь котрих вони були спричинені.
Строк дії ухвали 1 (один) місяць з дня її постановлення.
Розяснити слідчому СЧ СВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області Кундику Н.В., що тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів, а виконавчому комітету Львівської міської ради та її структурним підрозділам, що у випадку невиконання цієї ухвали, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів та проведення позапланової ревізії на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого СЧ СВ ЛМУ ГУМВС України у Львівській області Кундика Н.В..
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя О.Р.Юрків.