Справа № 234/8289/15-к
Провадження № 1-кс/234/1480/15
У Х В А Л А
Іменем України
04 червня 2015 року
Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Переверзева Л.І. розглянувши в місті Краматорську клопотання старшого слідчого СВ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області капітана міліції ОСОБА_1В про тимчасовий доступ до речей і документів,-
ВСТАНОВИВ:
До Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання старшого слідчого СВ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області капітана міліції ОСОБА_1В про тимчасовий доступ до речей і документів про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 1201505039000573 від 18.03.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України .
Згідно клопотання, в ході проведення досудового розслідування встановлено, що 18.03.2015 до ЧЧ Краматорського МВ ГУМВС України надійшов рапорт від співробітників сектору ДСБЕЗ, що посадові особи ТОВ «Тіраж» Краматорськ вул. Орджонікідзе, буд. №10, внесли в офіційні документи звіт «Про зайнятість та працевлаштування інвалідів» за формою 10- ПІ, завідомо неправдиві відомості, щодо кількості працевлаштованих інвалідів, після чого вказаний звіт надали до соціального захисту інвалідів в Донецькій області.
18.03.2015 старшим слідчим СВ Краматорського МВ вказане кримінальне правопорушення було внесено до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань.
18.03.2015 кримінальне провадження було доручено для проведення досудового розслідування старшому слідчому слідчого відділення Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області капітану міліції ОСОБА_1, та розпочато досудове розслідування.
Під час досудового розслідування встановлено, що згідно Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» №876-ХІІІ від 21.09. 1991 року :
ст. 19. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог цього Закону.
Ст. 20. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
Згідно Наказу Державної статистики України № 286 від 28.09.2005 затверджена Інструкція зі статистики кількості працівників, відповідно до
п. 3 якої, встановлений порядок визначення середньої кількості працівників.
Відповідно до Наказу Міністерства праці та соціальної політики України №42 від 10.02.2007 затверджено форму звітності N 10-ПІ (річна)"Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів" та Інструкції щодо заповнення форми звітності N 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів".
Так встановлено, в 2012-2013 та 2014 році, посадові особи ТОВ «Тіраж» (ЄДРПОУ-13514278), в силу покладених на них організаційно-розпорядчих функцій, а саме ведення обліку особового складу підприємства, його підрозділів відповідно до уніфікованих форм первинної документації, в порушення вимог ст.ст. 19, 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» № 876- ХІІІ від 21.09. 1991 року, Наказу Міністерства праці та соціальної політики України №42 від 10.02.2007 року та Інструкції щодо заповнення форми звітності N 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів", шляхом неналежного виконання своїх службових обовязків через несумлінне ставлення до них, невірно розрахували, та внесли до річного статистичного звіту за формою №10-ПІ про зайнятість та працевлаштування інвалідів неправдиві відомості про кількість працюючих на підприємстві за 2012-2013 та 2014 рік інвалідів, в частині того, що на підприємстві у вказаному періоді працювало середня кількість штатних працівників в місяць 4 осіб з них середньомісячна кількість фактично працюючих інвалідів у кількості 3 особи, та інвалідів, які повинні працювати згідно вимог ст. 19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» - 3 особи, що не відповідає дійсності, тому що фактично кількість штатних працівників на підприємстві за даними ПФУ складала 0 осіб, з них фактично працюючих інвалідів 4 штатних одиниць.
Відповідно до чинного законодавства в звіті повинно було бути вказано, що середньомісячна кількість фактично працюючих штатних працівників в місяць складає 4 особиб, середньомісячна кількість фактично працюючих інвалідів склала 4 штатних одиниць, а інвалідів, які повинні працювати 3 особа. Таким чином посадові особи ТОВ «Тіраж» (ЄДРПОУ-13514278), внесли до вказаного звіту завідомо недостовірну інформацію про працевлаштування 4 особи, яким до чинного законодавства встановлена інвалідність замість 3 осіб фактично працюючих на підприємстві.
Таким чином, в ході досудового розслідування даного кримінального провадження встановлені підстави вважати, що протягом 2012-2013 та 2014 років посадові особи ТОВ «Тіраж» (ЄДРПОУ-13514278) надавали "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів", у якому вказували замість 3 кількість штатних одиниць працевлаштованих інвалідів, 4 штатну одиницю.
З метою швидкого, повного та всебічного розслідування кримінального провадження, викриття винних, слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у ТОВ «Тіраж» (ЄДРПОУ-13514278), а саме оригіналів наказів про прийняття, переміщення по посадах та звільнення всіх осіб, які працювали в 2012-2013 та 2014 році, на вказаному підприємстві; довідок МСЕК; звітів про працю; штатних розкладів; належним чином завірених копій трудових книжок інвалідів; форми звітності №10-ПІ; відомостей нарахування та виплат заробітної плати, особам, які працювали в 2012-2013 та 2014 році на вказаному підприємстві за 2012-2013 та 2014 рік, а також наказів про призначення на посади директора та головного бухгалтера підприємства та посадових інструкцій станом на 2012-2013 та 2014 рік, оскільки вищевказані документи містять інформацію, яка в подальшому може бути використана як доказ, що підтвердить наявну кількість працевлаштованих інвалідів на підприємстві та які необхідні для проведення судово-бухгалтерської та почеркознавчої експертиз з метою встановлення особи, яка скоїла кримінальне правопорушення
Ознайомившись із матеріалами кримінального провадження, вважаю, що клопотання необґрунтоване, а тому не підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що речі або документи самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у звязку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Клопотання слідчого не відповідає вимогам ст. 163 ч.5 КПК України
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 162, 163 КПК України,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Краматорського МВ ГУМВС України в Донецькій області капітана міліції ОСОБА_1В про тимчасовий доступ до речей і документів відмовити.
Слідчий суддяОСОБА_2