Єдиний державний реєстр судових рішень Справа № 2-395 /2009 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 травня 2009 року Гуляйпільський райсуд Запорізької області
В складі: головуючого-судді Чемолосової С.П.
При секретарі: Імановій В.В.
Розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Гуляйполе цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення переплачених бюджетних коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в сумі 257 грн. 52 коп.,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідачки про повернення коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в сумі 257 грн. 52 коп. в зв'язку з тим, що відповідачці згідно поданої заяви від 27.05.2008 року № 445 до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».
Державна соціальна допомога призначається малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території України та мають середньомісячний сукупний дохід нижчий від прожиткового мінімуму сім'ї. Соціальна допомога виплачується у грошовій формі.
Згідно довідки про склад сім'ї від 22.05.2008 р. № 227, сім'я складається із трьох осіб: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження - чоловік, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження - заявниця, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 народження - син.
Відповідно до поданої декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України 22.07.2003 року № 204, доходом сім'ї за період з 01.11.2007 по 30.04.2008 року була зарплата ОСОБА_1 у розмірі 475 грн., допомога по безробіттю ОСОБА_2 у розмірі 786 грн.82 коп. Для підтвердження права на допомогу заявницею була подана довідка про перебування на обліку у районному центрі зайнятості населення. Для непрацюючих осіб обов'язкове подання копій трудових книжок, які були надані заявницею.
Згідно пункту 13 Порядку, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але цей розмір не може перевищувати 75 % прожиткового мінімуму для сім'ї.
На підставі поданих документів, спеціалістами Управління був проведений розрахунок допомоги, визначено розмір соціальної допомоги, який становить з 01.05.2008 по 31.10.2008р. - 261 грн. 95 коп. та відповідно до п. 9 Порядку, 13.06.2008 р. прийняте відповідне рішення про призначення допомоги.
Заявниця у заяві про призначення допомоги дала згоду на збір інформації про сім'ю, власність, доходи, майно, та про те, що наведені нею відомості будуть перевірені згідно з законодавством України, що підтверджується її підписом у заяві.
З метою перевірки цільового використання бюджетних асигнувань, а також для перевірки достовірності та повноти інформації, справу відповідачки було передано на перевірку до відділу контролю.
При перевірці інформації про доходи громадян Управління користується усіма
2.
офіційними джерелами, у тому числі інформацією державної податкової інспекції. Тому згідно інформації ДПІ було встановлено, що ОСОБА_1 отримувала доходи у КПСХТ “Джерело”.
Управлінням був направлений запит до організацій про доходи ОСОБА_1 На підставі довідки, наданої організацією виявлено, що заявниця отримала у березні 2008 року зарплату у розмірі 257 грн. 50 коп. у КПСХТ “Джерело”.
Згідно п. 5.1 Методики обчислення сукупного доходу сім'ї, до сукупного доходу сімей входить нарахована заробітна плата.
По закінченню перевірки спеціалістами оформлено акт від 12.02.2009 року.
Згідно п. 28 Порядку передбачено, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи, що вплинули на визначення розміру соціальної допомоги або на право призначення допомоги, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, Управлінням визначається обсяг переплачених коштів та встановлюється термін їх повернення. Саме невірна інформація про доходи, подана заявницею, вплинула на визначення права на призначення соціальної допомоги.
За результатами перевірки, спеціалістами Управління проведений перерахунок розміру допомоги з урахуванням відомостей про доходи ОСОБА_1 та визначено суму переплачених коштів, яка склала 257 грн. 52 коп.
Шляхом досудового врегулювання спору, відповідачці було направлене повідомлення від 23.02.2009 року № 17-06/229 про відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку. Але належна сума заявницею не відшкодована.
Тому позивач прохає стягнути з відповідачки кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за період з 01.05.2008р. по 31.10.2008р. у розмірі 257 грн. 52 коп., державне мито в сумі 51 грн. та затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн.
В судовому засіданні представник позивача на задоволенні заявлених позовних вимог наполягає.
Відповідачка в судовому засіданні позов визнала в повному обсязі, суду пояснила, що переплачені кошти не повернула, у зв'язку із скрутним матеріальним становищем.
Суд, вислухавши доводи сторін, вивчивши матеріали справи приходить до слідуючого: в судовому засіданні встановлено, що відповідачці згідно поданої заяви від 27.05.2008 року № 445 до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».
Згідно ст. ст. 5, 6 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та з урахуванням доходів членів сім'ї, які відповідачка надала управлінню праці та соціального захисту населеня, їй була призначена соціальна допомога: за заявою від 27.05.2008 рішенням від 13.06.2008 року призначено з 01.05.2008 року по 31.10.2008 року включно у розмірі 261 грн. 95 коп. щомісячно.
З метою перевірки цільового використання бюджетних асигнувань, а також для перевірки достовірності та повноти інформації, справу відповідачки було передано на перевірку до відділу контролю.
Перевірка здійснюється відповідно до Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги та Положення про головного державного соціального інспектора.
В ході перевірки Управлінням направлено запит до Державної податкової інспекції у Гуляйпільському районі про наявність доходів членів сім'ї заявниці.
Тому згідно інформації ДПІ було встановлено, що ОСОБА_1 отримувала доходи у КПСХТ “Джерело”.
Управлінням був направлений запит до організацій про доходи ОСОБА_1
3.
На підставі довідки, наданої організацією виявлено, що заявниця отримала у березні 2008 року зарплату у розмірі 257 грн. 50 коп. у КПСХТ “Джерело”.
Отже з урахуванням її доходів, спеціалістами визначено середньомісячний сукупний дохід сім'ї та проведено перерахунок розміру соціальної допомоги.
Із вищезазначеного випливає, що недостовірні відомості подані відповідачкою вплинули на визначення розміру соціальної допомоги.
По закінченню перевірки спеціалістами оформлено акт від 12.02.2009 року.
З урахуванням отриманих відомостей про доходи сім'ї, спеціалістами проведено перерахунок середньомісячного сукупного доходу для призначення соціальної допомоги, згідно п. 16 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги, п. 25, п.28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. А тому загальний розмір переплаченої допомоги з урахуванням відомостей про заробітну плату відповідачки становить 257 грн. 52 коп.
Шляхом досудового врегулювання спору, відповідачці було направлене повідомлення від 23.02.2009 року № 17-06/229 про відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку. Належна сума заявницею не відшкодована.
Тому, на підставі вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідачки на користь управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації необхідно стягнути 257 грн. 52 коп. в рахунок відшкодування надміру виплачених коштів, 51 грн. в доход держави - держмито, 30 грн. - затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст.10, 60, 88, 212-215, ЦПК України, ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”, п. 2, 6, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 18, 19, 20, 25, 27, 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 із змінами та доповненнями, п. 16 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги, Положенням про головного державного інспектора, затвердженого ПКМ України від 25.08.2004 року № 1098 із змінами та доповненнями, ст. 1166 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації виплачені надміру кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за період з 01.05.2008 року по 31.10.2008 року у розмірі 257 грн. 52 коп. на р/р 31111115700101 МФО 813015 ГУДКУ м. Запоріжжя, одержувач: код ОКПО 34676890 Державний бюджет Гуляйпільського району 24060300 призначення платежу: повернення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
Стягнути з ОСОБА_1 державне мито в доход держави в сумі 51 грн., а також 30 грн. - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на р/р 31215259700101 одержувач Державний бюджет Гуляйпільського району 22050000 код ЄДРПОУ 34676890 банк одержувача ГУДКУ в Запорізькій області МФО 813015.
З повним текстом рішення сторони можуть ознайомитися 12.05.2009 року.
На рішення суду може бути подана апеляція до Апеляційного суду Запорізької області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Апеляційного суду Запорізької області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: