22.05.2014
Справа № 469/421/14-п
3/469/165/14
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 травня 2014 року смт. Березанка
Суддя Березанського районного суду Миколаївської області Старчеус О.П., при секретарі Шемякіної К.І., розглянувши в судовому засіданні матеріали, що надійшли від головного управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, одруженого, ІНФОРМАЦІЯ_3 ,на утриманні 1 неповнолітня дитина, працездатного, не працюючого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_4
за ч.1 ст.88-1 КУпАП України,-
В с т а н о в и л а :
З протоколу про адміністративне правопорушення № 0003100/528 від 03.04.2014 р. вбачається, що 03.04.2014 р. о 11.20 год. ОСОБА_1 в смт.Березанка по вул.Суворова, здійснював незаконний продаж риби «атерина» вагою 3 кг. без документів, підтверджуючих законність придбання риби та сертифікату якості, чим порушив ст.3.14 Правил любительського і спортивного рибальства та ст.7 Закону України « Про тваринний світ» .
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав повністю і пояснив, що йому з сім»єю треба якось виживати і тому він купив рибу в м.Миколаєві з метою перепродажу її на ринку в смт.Березанка і торгував нею без документів підтверджуючих законність придбання ним риби .
Поняття терміну сертифікату якості дано в Вікіпедії, згідно якої сертифікат якості - це письмовий документ, складений у довільній формі та виданий виробником товару (продукції), щоб підтвердити відповідність виробленого ним товару (продукції) вимогам, які висуваються до якості такого товару (продукції).
Наказом № 163 від 25.10.11 р. "Про внесення змін до Переліку продукції , що підлягає обов"язковій сертифікації в Україні" зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 17.11.11 р. за № 1310/20048 з Переліку продукції, що підлягає обов"язковій сертифікації в Україні виключено п.26.34 " Риба та оселедці з терміном придатності до споживання понад 30 діб".
Основні правові і організаційні засади забезпечення якості та безпеки риби, інших водних живих ресурсів, виготовленої з них харчової продукції для життя і здоров"я населення та запобігання негативному впливу на довкілля у разі вилову, переробки, фасування та переміщення через митний кордон України визначені Законом України № 486-ІУ від 06.02.03 р. " Про рибу, інші водні живі ресурси та харчову продукцію з них".
Відповідно до ч.1 Закону документом, що підтверджує відповідність конкретної партії продуктів лову та харчової продукції з них вимогам ветеринарно-санітарної безпеки є ветеринарне свідоцтво.
Ст.8 Закону передбачено, що продукти лову реалізуються або використовуються для переробки тільки за наявності ветеринарного свідоцтва.
Таким чином для реалізації риби вимагається не сертифікат якості, а ветеринарне свідоцтво . Оскільки ОСОБА_1 при продажу риби 03.04.14 р. не мав документів на законність придбання риби, що підтверджується сукупністю даних протоколу про адміністративне правопорушення № 003100/528 від 03.04.2014 р., (а.с.1), описом об"єктів, вилучених у порушника, від 03.04.2014 р., в його діях вбачається склад адміністративного правопорушення , передбаченого ч.1 ст.88-1 КупАП.
Обставиною, що помякшує відповідальність за адміністративне правопорушення є щире розкаяння винного .
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, в судовому засіданні не встановлено.
Застосування конфіскації обєктів тваринного світу є неможливим, так як вони є такими, що швидко псуються.
На підставі ст.40-1 КУпАП підлягає стягненню з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 36,54 грн.
Дії ОСОБА_1 містять в собі склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.88-1 КупАП. Враховуючи характер вчиненого правопорушення, керуючись ст.ст.252,280,283, ч.1 п.1 ст.284 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.88-1 КУпАП, і піддати його адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 51 (пятьдесят одна) гривна у дохід держави на розрахунковий рахунок : 31118106700047, код платежу 21081100, УДК у Миколаївській області, МФО 826013, ЄДРПОУ 37969258.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 36,54 грн. на рахунок УДК в Березанському районі № 31212206700047, МФО 826013, код отримувача 37969258, код класифікації доходів бюджету 22030001, банк ГУДКСУ в Миколаївській області. Призначення платежу: судовий збір; код ЄДРПОУ Березанського районного суду 02892505; п.5 ст.4.
Юридичною особою, що представляє інтереси держави у виконавчому провадженні, є Березанське відділення Очаківської ОДПІ в Березанському районі Миколаївської області.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Миколаївської області через Березанський районний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора, та може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців.
Суддя :