2-1551/10
29.10.2010
РІШЕННЯ
Іменем України
29 жовтня 2010 року м. Токмак
Токмацький районний суд Запорізької області у складі головуючого судді: Новікової Н.В., при секретарі: Похвалітовій М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Токмак цивільну справу за позовом Токмацького міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Остриківської сільської ради до ОСОБА_1, 3-я особа: відділ Держкомзему у Токмацькому районі про стягнення шкоди, заподіяної державі,
в с т а н о в и в:
Томацький міжрайонний прокурор в інтересах держави, в особі Остриківської сільської ради звернувся до Токмацького районного суду з позовом до ОСОБА_1, в якому просив стягнути з відповідача шкоду заподіяну державі у сумі 1917,13 грн. та судові витрати. В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що Токмацькою міжрайонною прокуратурою проведено перевірку за зверненням начальника відділу Держкомзему у Токмацькому районі з приводу дотримання вимог земельного законодавства ОСОБА_1, за результатами якої встановлено факт нецільового використання земель історико культурного призначення (курган) та 03.06.2010р. старшим державним інспектором сектору Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель складений акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства, яким встановлено що ОСОБА_1 користується земельною ділянкою, площею 7,15 на території Остриківської сільської ради (колишній КСП «Червоний прапор») пай №364. На дану земельну ділянку ОСОБА_1 має право власності відповідно державного акту на право приватної власності №196, номер бланку І-ЗП 052875. На земельній ділянці розташовані землі державної власності, площею 0,4 га, землі історико-культурного призначення (кургани). На землях історико-культурного призначення наявні ростки озимої пшениці. ОСОБА_1 використовує земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Зазначена земельна ділянка використовується не за цільовим призначенням, у звязку з чим відповідачем порушені вимоги ст.96 Земельного кодексу України.
03.06.2010р. старшим державним інспектором сектору Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель складений акт обстеження земельної ділянки.
16.06.2010р. внесено припис про усунення порушень щодо нецільового використання земель історико-культурного призначення ОСОБА_1, складений протокол про адміністративне правопорушення при перевірці дотримання вимог земельного законодавства ОСОБА_1, винесена постанова про накладення адміністративного стягнення.
На теперішній час відповідачем заподіяна державі шкода не сплачена.
Відповідно до ч.1 ст.96 Земельного кодексу України землекористувачі зобовязані забезпечувати використання землі за цільовим призначенням та за свій рахунок приводити її у попередній стан у разі незаконної зміни її рельєфу, за винятком випадків незаконної зміни рельєфу не власником такої земельної ділянки; своєчасно надавати відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування дані про стан і використання земель та інших природних ресурсів у порядку, встановленому закон ом.
Наведені обставини свідчать про те, що діями ОСОБА_1 завдано шкоди державі, що відповідно до ст. 121 Конституції України зобовязує органи прокуратури представляти інтереси держави в суді.
В судовому засіданні прокурор позов підтримав, просив його задовольнити з підстав, викладених у ньому.
В судовому засіданні представник Остриківської сільської ради позов підтримав, пояснив, що порушення з боку відповідача були, на сьогоднішній день вони усунуті.
Представник третьої особи - відділу Держкомзему в Токмацькому районі позов підтримав, суду пояснив, що ним було встановлено порушення вимог земельного законодавства з боку відповідача про що складені відповідні акти, постанови та позивача притягнуто до адміністративної відповідальності, будь-які складені документи відповідачем не оскаржувалися. Штраф за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 53 КУпАП позивачем сплачено.
Відповідач позов не визнав, пояснив, що зав про наявність на його землі курганів, так як вони об означені в Державному акті на землю, однак йому працівники Остриківської сільської ради не поясняли, що не можна на них сіяти, також пояснив, що він не порушував законодавства про землю, на кургані нічого не сіяв.
Заслухавши сторони, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено та не оспорюється сторонами, що ОСОБА_1 користується земельною ділянкою, площею 7,15 на території Остриківської сільської ради (колишній КСП «Червоний прапор») пай №364. На дану земельну ділянку ОСОБА_1 має право власності відповідно державного акту на право приватної власності №196, номер бланку І-ЗП 052875. На земельній ділянці розташовані землі державної власності, площею 0,4 га, землі історико-культурного призначення (кургани).
03 червня 2010 року старшим державним інспектором сектору Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель ОСОБА_2, головним спеціалістом з питань охорони культурної спадщини і туризму ОСОБА_3, землевпорядником Остриківської сільської ради ОСОБА_4 було складено ОСОБА_4 №10 обстеження земельної ділянки, яка знаходиться на території Остриківської сільської ради (Колишній КСП «Червоний прапор») пай № 364, за межами населеного пункту. Актом встановлено, що ОСОБА_1 використовує землі історико-культурного призначення (кургани, що розташовані на його ділянці) не за цільовим призначенням, чим порушує вимоги ст.. 96 Земельного кодексу України.
Також 03 червня 2010 року було складено ОСОБА_4 перевірки дотримання вимог земельного законодавства, яким також встановлено використання ОСОБА_1 землі історико-культурного призначення (курган, що розташований на його ділянці) не за цільовим призначенням.
16 червня 2010 року старшим державним інспектором сектору Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель ОСОБА_2 було складено протокол про адміністративне правопорушення № 000043 за ст. 53 КУпАП відносно ОСОБА_1
На підставі складеного протоколу 16 червня 2010 року старшим державним інспектором сектору Державної інспекції з контролю за використанням та охороною земель ОСОБА_2 була винесена постанова про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 53 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн. Як пояснив відповідач, постанову про накладення адміністративного стягнення він читав, постанову не оскаржував, штраф сплатив; пояснити чому він сплатив штраф за правопорушення якого, з його слів, не вчиняв не зміг.
Наданий відповідачем, в судовому засіданні, акт обстеження земельної ділянки з фотографією, відповідно до якого ОСОБА_1 не було спричинено шкоди державі і на його ділянки відсутні кургани, суд оцінює як неналежний доказ, оскільки в акті відсутня дата його складання; акт складений працівником (касиром) Остриківської сільської ради ОСОБА_5 та мешканцем с. Остриківка ОСОБА_6, будь яких документів на підтвердження їх повноважень по складанню таких актів суду не надано. На фото відсутня будь-яка привязка до місцевості, що доводило би чий саме пай сфотографовано.
Відповідно до Розрахунку розміру шкоди, заподіяної внаслідок використання земельної ділянки не за цільовим призначенням ОСОБА_1 було заподіяно шкоду державі в розмірі 1917,13 грн., яка підлягає стягненню з відповідача.
Крім того, відповідно до ст. 88 ЦПК України з відповідача в дохід держави слід стягнути судовий збір в розмір 51,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120,00 грн..
На підставі викладеного, керуючись ст. 96 Земельного кодексу України, 1116 ЦК України, ст.ст.60, 61, 88, 213-215, ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позов Токмацького міжрайонного прокурора задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 шкоду, заподіяну державі у сумі 1917,13 гривень на користь Остриківської сільської ради Токмацького району Запорізької області (р/р 33112331700313, держбюджет Токмацького району, код 24062100 банк Головне управління Державного казначейства України в Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34676874).
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмір 51,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 120,00 грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не було скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: