Провадження №3-в-7/14
у справі №760/407/14-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17.03.2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., з участю прокурора Маруненко О.А., розглянувши клопотання прокурора Солом'янського району м. Києва про звільнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, від адміністративної відповідальності за ст. 122-2 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
08.01.2014 року в провадження Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 122-2 КУпАП.
Постановою судді від 23.01.2014 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 122-2 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами строком на три місяці.
Постановою судді Апеляційного суду м. Києві від 26.02.2014 року постанова суду першої інстанції скасована, провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 122-2 КУпАП закрито, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
13.03.2014 року від прокурора Солом'янського району м. Києва надійшло клопотання про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ст. 122-2 КпАП України відповідно до Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» за №743-VІІ від 21.02.2014р.
Згідно ст. 7 Закону України №743-VІІ від 21.02.2014р. питання про застосування цього Закону суд вирішує в судовому засіданні. Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду питання, не перешкоджає проведенню судового засідання.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся. З урахуванням положень ст. 7 Закону України №743-VІІ від 21.02.2014р. суд вважає можливим розглянути справу у його відсутності.
Заслухавши думку прокурора, дослідивши матеріали внесеного клопотання, матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» за №743-VІІ від 21.02.2014р., звільняються від адміністративної відповідальності особи, які були учасниками масових акцій протесту, що розпочалися 21 листопада 2013р., за вчинення в період з 21 листопада 2013р. по день набрання чинності цим Законом включно будь-яких адміністративних правопорушень, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, за умови, що ці правопорушення пов'язані з масовими акціями протесту, у порядку, визначеному цим Кодексом.
Слід зауважити, що чинний Кодекс України про адміністративні правопорушення не містить положень, які визначають порядок звільнення особи від адміністративної відповідальності. Втім беручи до уваги поняття адміністративного правопорушення визначеного ст. 9 КУпАП, загальні положення про адміністративну відповідальність передбачені ст. 10-22 КУпАП, та про адміністративне стягнення передбачені ст. 23-32 КУпАП, суд вважає, що питання про звільнення особи від адміністративної відповідальності може бути розглянуто судом на стадії розгляду справи, в разі встановлення для цього підстав, передбачених законом про відповідальність за адміністративні правопорушення, за умови що в діях особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, наявний склад адміністративного правопорушення. Питання про звільнення особи від адміністративної відповідальності може бути розглянуто судом також у разі якщо відносно особи винесено постанову, якою на неї накладено адміністративне стягнення.
Як вбачається з матеріалів справи, провадження про притягнення ОСОБА_1 закінчено 26.02.2014 року винесенням постанови про закриття провадження у справі за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Таким чином, враховуючи що за результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 122-2 КУпАП, до останнього не застосовувалось будь-яких адміністративних стягненнь передбачених КУпАП, суд вважає, що останній фактично не був підданий адміністративній відповідальності, а тому дія Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України» за №743-VІІ від 21.02.2014р. на нього не поширюється.
За таких обставин, суд не знаходить підстав для задоволення клопотання прокурора.
Керуючись ст.ст.7, 4 Закону України «Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань, та визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні клопотання прокурора Солом'янського району м. Києва про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ст. 122-2 КпАП України - відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.
Суддя: