Постанова № 51118696, 06.12.2013, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.12.2013
Номер справи
760/25932/13-п
Номер документу
51118696
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Провадження № 3-9132/13

у справі № 760/25932/13-п

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 грудня 2013 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В. розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ Солом`янського РУГУ МВС України в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код суду не відомий, проживає за адресою: АДРЕСА_1, за ст. 124 КпАП України, -

В С Т А Н О В И В:

22.11.2013 року о 01 год. 30 хв. по вул. Гетьмана навпроти ТЦ «Аркадія» в м. Києві відбулась дорожньо-транспортна пригода за участю автомобіля «BMW», д.н.з. НОМЕР_1, під керуванням водія ОСОБА_1, та автомобіля «ВАЗ», д.н.з. НОМЕР_2, під керуванням водія ОСОБА_2

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія АА2 №921303 від 22.11.2013 року зазначена дорожньо-транспортна пригода сталася в результаті порушення водієм ОСОБА_1 вимог пунктів 10.1, 10.3 правил дорожнього руху України.

Так з протоколу вбачається, що водій ОСОБА_1 керуючи автомобілем «BMW», при зміні напрямку руху та перестроюванні, не переконався, що це буде безпечним та допустив зіткнення з автомобілем «ВАЗ», що призвело до механічних пошкоджень обох транспортних засобів.

Відповідно до схеми місця ДТП, у автомобіля «BMW» пошкоджено права передня дверка, праве переднє крило, праве дзеркало, задня права дверка, в автомобілі «ВАЗ» - ліве переднє крило, ліва передня дверка, ліве дзеркало, лівий показник повороту, передній бампер з лівої сторони.

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 22.11.2013 року дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 124 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП не визнав, та пояснив суду, що 22.11.2013 року о 01 год. 30 хв. він керував автомобілем «BMW», д.н.з. НОМЕР_1, та рухався по вулиці Гетьмана, зі сторони Індустріального мосту в напрямку станції метрополітену «Шулявка» в другі смузі руху. Проїжджаючи ТЦ «Аркадія» він помітив як з третього ряду в його смугу руху почав різко повертати автомобіль. Щоб не допустити зіткнення він почав уповільнюватись, але не дуже, оскільки автомобіль, який його підрізав почав набирати швидкість. В цей час він відчув, як з права його зачепив автомобіль «ВАЗ», при цьому він продовжував рухатись у своїй смузі руху. Відразу після зіткнення він не зупинився, а почав наздоганяти автомобіль, який його підрізав, щоб запам'ятати номерні знаки цього автомобіля. Приблизно через 250 м від місця зіткнення він перестав переслідувати вказаний автомобіль, зупинився і став чекати працівників ДАІ. Вважає, що він не порушував вимог пунктів 10.1, 10.3 ПДР України, оскільки весь час знаходився у своїй смузі руху, будь-якої зміни напрямку руху чи перестроювання не здійснював.

Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши та оцінивши докази у їх сукупності, суддя приходить до наступного.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Стаття 124 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.

Пунктами 10.1, 10.3 ПДР України визначено, що перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху. У разі перестроювання водій повинен дати дорогу транспортним засобам, що рухаються в попутному напрямку по тій смузі, на яку він має намір перестроїтися.

В ході розгляду справи твердження ОСОБА_1 про те, що зіткнення, відбулось в другій смузі руху, в якій він рухався, та що він будь-якої зміни напрямку руху чи перестроювання не здійснював, свого підтвердження не знайшли.

Дані твердження спростовуються, зокрема, схемою місця ДТП, з якої вбачається, що зіткнення відбулось в першій смузі руху. Схема ДТП, підписана обома учасниками пригоди, будь-яких зауважень, щодо її змісту з боку ОСОБА_1 не містить.

Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Таким, чином суддя вважає вину ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП доведеною, а кваліфікацію його дій за цією статтею вірною, оскільки встановила, що порушення ним правил дорожнього руху України, а саме, п.п. 10.1, 10.3, призвело до механічних пошкоджень транспортних засобів.

У відповідності до ст. 33 КУпАП, стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

У відповідності до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Вчинення правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП, відповідно до санкції даної статті, тягне за собою накладення штрафу від двадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Обставин, що пом'якшують чи обтяжують відповідальність передбачених ст.ст. 34, 35 КУпАП, судом в ході розгляду справи не встановлено.

Враховуючи обставини справи, та викладене вище, суддя приходить до висновку про застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню 34,41 грн. судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 33, 34-35, 40-1, 124, 221, 245, 251-252, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення передбаченого ст. 124 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340,00 гривень,

Штраф підлягає сплаті за наступними банківськими реквізитами: найменування банку ГУДК в м. Києві р/р: 31119149700010; одержувач платежу: УДК СУ Солом'янського району м. Києва; МФО 820019; ідентиф. код: 38050812; код платежу: 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 34 грн. 41 коп. судового збору.

Судовий збір підлягає сплаті за наступними банківськими реквізитами: найменування банку: ГУ ДК СУ у м. Києві, р/р 31212206700010, МФО 820019, одержувач платежу: УДК СУ у Солом'янському районі м. Києва, код отримувача: 38050812, код класифікації доходів бюджету: 22030001,код суду: 050.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.

Постанова може бути звернена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: