Постанова № 51118496, 25.12.2012, Солом'янський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.12.2012
Номер справи
2609/29495/12
Номер документу
51118496
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 3-10963/12

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

25 грудня 2012 року суддя Соломянського районного суду м. Києва Лозинська М.І., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Державної служби фінансового моніторингу України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, що прожаває за адресою м. Вишгород, вул. Кургузова, б. 4-А, кв. 22,

за ч. 1 ст. 166-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення -

В С Т А Н О В И В:

Директор ТОВ Фондовий Форекс (місцезнаходження - бул. Лепсе, буд. 4, м. Київ, 03067; код ЄДРПОУ - 37552636) ОСОБА_1, на якого покладено обов'язки працівника, відповідального за проведення фінансового моніторингу в ТОВ Фондовий Форекс наказом від 16.01.2012 №2ФМ та до повноважень якого, відповідно до пункту 9 частини другої статті 7 Закону України Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму, належить прийняття рішення про надання інформації з питань фінансового моніторингу на запити Держфінмоніторингу України, вчинив правопорушення, за яке передбачена відповідальність частиною першою статті 166-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що полягає у наступному.

Держфінмоніторингом України 05.10.2012 було направлено лист-запит №4086/0414-07-2 до ТОВ Фондовий Форекс про надання інформації з приводу фінансових операцій, які стали об'єктом фінансового моніторингу (аналізу) Держфінмоніторингу України, та пов'язаних з ними фінансових операцій.

Зазначений запит ТОВ Фондовий Форекс отримано 09.10.2012, про що свідчить відмітка в повідомленні про вручення поштового відправлення.

Згідно із пунктом 9 частини другої статті 6 Закону суб'єкт первинного фінансового моніторингу зобов'язаний надати на запит Спеціально уповноваженого органу додаткову інформацію з приводу фінансових операцій, які стали об'єктом фінансового моніторингу. копії первинних документів, на підставі яких були проведені такі операції та пов'язані з ними фінансові операції, відомості про їх учасників, а також іншу інформацію, зокрема ту, що становить банківську або комерційну таємницю, таємницю страхування, копії документів, необхідні для виконання покладених на Спеціально уповноважений орган завдань, протягом п'яти робочих днів з дати надходження запиту.

При врахуванні п'яти робочих днів на надання відповіді, кінцевим терміном надання інформації для ТОВ Фондовий Форекс була дата - 16.10.2012 року.

Однак, станом на 07.11.2012 ТОВ Фондовий Форекс не було надано відповідь Держфінмоніторингу України, в чому вбачається порушення вимог пункту 9 частини другої статті 6 Закону України Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму (далі - Закон).

Відповідно до пункту 12 частини другої статті 6 Закону передбачено, що у разі неможливості забезпечити дотримання строків, установлених пунктом 9 частини другої цієї статті Закону, з об'єктивних причин, з урахуванням обсягу інформації, що запитується (форми її подання - електронної або письмової, копіювання або сканування, одержання даних з архівів тощо), суб'єкт первинного фінансового моніторингу зобов'язаний погодити із Спеціально уповноваженим органом протягом робочого дня в день одержання запиту, але не пізніше наступного робочого дня термін подання запитуваної інформації. Порядок погодження із Держфінмоніторингом України суб'єктами первинного фінансового моніторингу термінів подання запитуваної інформації затверджено Наказом Держфінмоніторингу України від 13 серпня 2010 року № 136, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 жовтня 2010 року за №916/18211.

Однак, ТОВ Фондовий Форекс не зверталось у встановленому порядку із заявою про збільшення терміну подання запитуваної інформації до Держфінмоніторингу України.

На запит Держфінмоніторингу України щодо надання пояснень від 08.11.2012 №4554/0414-07-2, ТОВ Фондовий Форекс листом від 15.11.2012 №12/15/11/2012*, який отримано Держфінмоніторингом України нарочно 16.11.2012, повідомлено про направлення 16.10.2012 кур'єром відповіді на запит від 05.10.2012 №4086/0414-07-2 листом від 16.10.2012 №10/16/10/2012.

Також в листі ТОВ Фондовий Форекс від 15.11.2012 №12/15/11/2012 зазначено про повторне надання копій документів на запит Держфінмоніторингу України від 05.10.2012 №4086/0414-07-2.

Слід зазначити, що лист ТОВ Фондовий Форекс від 16.10.2012 №10/16/10/2012 на адресу Держфінмоніторингу України не надходив, підтвердженням чого є Довідка від 06.12.2012 №4935/0610-04. В той же час, ТОВ Фондовий Форекс, не надано жодних доказів щодо направлення вище зазначеного листа на адресу Держфінмоніторингу України.

Таким чином, працівником, відповідальним за проведення фінансового моніторингу в ТОВ Фондовий Форекс, надано інформацію на запит Держфінмоніторингу України від 05.10.2012 №4086/0414-07-2 лише 16.11.2012, тобто із затримкою у 23 робочих дні, в чому вбачається порушення вимог пункту 9 частини другої статті 6 Закону України Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму.

Відповідно до частини 8 статті 6 Закону, керівники та працівники суб'єктів первинного фінансового моніторингу, відповідальні за проведення фінансового моніторингу, у разі порушення вимог цього Закону несуть відповідальність згідно із законом.

Таким чином, ОСОБА_1, перебуваючи в приміщенні ТОВ Фондовий Форекс, що знаходиться за адресою: бул. Лепсе, буд. 4, м. Київ, 16.10.2012, в порушення вимог пункту 9 частини другої статті 6 Закону, несвоєчасно надав додаткову інформацію з приводу фінансових операцій, що стали об'єктом фінансового моніторингу (аналізу), на запит Держфінмоніторингу України у частині надання інформації протягом п'яти робочих днів з дати надходження запиту, чим вчинив дії, які містять ознаки адміністративного правопорушення, за що передбачена відповідальність частиною першою статті 1669 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, про день, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Представник Держфінмоніторингу України в судове засідання не зявився, про день, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.

Суд дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що вина ОСОБА_1, у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 166-9 КУпАП, підтверджується дослідженими в судовому засіданні доказами, а саме протоколом про адміністративне порушення серії ЦА № 000025 № 53 від 10.12.2012 року, копією листа-запиту №4086/0414-07-2 до ТОВ Фондовий Форекс, зворотнім повідомленням про вручення даного листа-запиту, довідкою 06.12.2012 №4935/0610-04 та довідкою 06.12.2012 №4936/0610-04, копією наказу № 2-ФМ від 16.01.2012 року про призначення працівника відповідального за проведення фінансового моніторингу - ОСОБА_1.

Враховуючи наведене, ОСОБА_1, порушив вимоги пункту 9 частини другої статті 6 Закону, несвоєчасно надав додаткову інформацію з приводу фінансових операцій, що стали об'єктом фінансового моніторингу, на запит Держфінмоніторингу України у частині надання інформації протягом п'яти робочих днів з дати надходження запиту, чим вчинив дії, які містять ознаки адміністративного правопорушення, за що передбачена відповідальність частиною першою статті 166-9 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Дії правопорушника слід кваліфікувати за за ч. 1 ст. 166-9 та притягнути його до адміністративної відповідальності і піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу.

Враховуючи викладене, керуючись ч. 1 ст. 166-9 КУпАП, на підставі ст. 283, 284, 285, 287 КУпАП,,

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, ДПІ у Вишгородському районі) визнати винним у вчиненні правопорушення передбаченого за ч. 1 ст. 166-9 та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700 гривень.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через Соломянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова предявляється до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: М.І. Лозинська