Справа № 760/16440/15-п
Провадження 3-4905/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2015 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Агафонов С.А., розглянувши адміністративну справу, що надійшла з Військової прокуратури Київського гарнізону про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-19 Кодексу України про адміністративні правопорушення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Самбір Львівської області, проживаючого за адресою АДРЕСА_1, солдата, стрільця 1-го відділення 3-го взводу 2-ї роти охорони 1-го батальйону військової частини А 0139, -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, являючись особою, усвідомлюючи протиправний характер свої дій 19.07.2015 року о 02.00 год. у вартому приміщенні порушив правила поводження із зброєю та боєприпасами. Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 1 ст. 172-19 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Дослідивши вказаний адміністративний матеріал суддя приходить до висновку про необхідність повернення до органу який його склав з наступних підстав.
Відповідно ст. 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП суд повинен своєчасно, повно, всебічно та об'єктивно з'ясовувати обставини справи. Для правильного вирішення справи необхідно, щоб були дотримані вимоги щодо складання протоколу про адміністративне правопорушення, передбачені ст. 256 КУпАП.
Так, ст. 256 КУпАП передбачені відомості, які повинен містити протокол про адміністративне правопорушення, до яких відносяться, в тому числі дата його складання.
Проте, дані відомості у протоколі про адміністративного правопорушення відсутні.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, … а також іншими документами.
Враховуючи те, що зазначені недоліки не можуть бути усунуті в ході розгляду справи, суддя прийшов до висновку, що адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-19 КУпАП, необхідно направити до Військової прокуратури Київського гарнізону для до оформлення відповідно до вимог чинного законодавства, в ході якого з'ясувати всі фактичні обставини, які мають значення для розгляду адміністративної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, а також для можливості в подальшому виконати постанову про накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 9, 251, 256, 280, 283, 284, 294 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 повернути до Військової прокуратури Київського гарнізону для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Агафонов С.А.