пр. № 1-кс/759/1881/14
ун. № 759/9561/14-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2014 року м. Київ
Слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва Кривов'яз А.П. за участю секретаря Тищенко М.А. розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в місті Києві Шевченко В.В., яке погоджене зі старшим прокурором прокуратури Святошинського району м. Києва Авдєєвим В. про проведення обшуку, № 12014100080003873, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.05.2014, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
До Святошинського районного суду міста Києва надійшло клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в місті Києві Шевченко В.В., яке погоджене зі старшим прокурором прокуратури Святошинського району м. Києва Авдєєвим В. про проведення обшуку, № 12014100080003873, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 07.05.2014, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, в якому слідчий просить надати дозвіл на проведення обшуку в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1, з усіма наявними приміщеннями, власником нерухомого майна являється ОСОБА_3, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення.
Досудовим розслідування встановлено, що службові особи Департаменту суспільних комунікацій - управління з питань реклами виконавчого органу Київради (КМДА) та посадові особи КП "Київреклама" - комунального підприємства виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), зловживаючи службовим становищем, умисно, всупереч інтересам Держави та установленому законом порядку, вчинили дії пов'язані із уніфікацією всіх процедур з питань розміщення зовнішньої реклами, реклами на транспорті комунальної власності та реклами в ліфтах будинків комунальної власності міста Києва, що спричинило велику шкоду державним інтересам.
В ході проведення ряду слідчих (розшукових) дій в рамках даного кримінального провадження та проведення комплексних відповідних заходів встановлено, що службові особи Департаменту суспільних комунікацій - управління з питань реклами виконавчого органу Київради (КМДА) та посадові особи КП "Київреклама", зловживаючи своїм службовим становищем, в супереч інтересам служби, укладають Договори про співпрацю щодо надання права розміщення об'єктів зовнішньої реклами на території міста Києва з певними суб'єктами господарювання, не оформлюючи належним чином дозвільні документи та не укладаючи із розповсюджувачами реклами договорів на право тимчасового користування місцями для розміщення рекламних засобів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, отримують на свої поточні рахунки, за їхніми попередніми рахунками-фактури, грошові кошти за користування реклами послугами. Отже, службові особи Департаменту суспільних комунікацій - управління з питань реклами виконавчого органу Київради (КМДА) та посадові особи КП "Київреклама", використовуючи для прикриття незаконної діяльності, пов'язаної із заволодінням державних коштів для власного збагачення, яке було організовано впродовж 2012 року заступником директора Департаменту суспільних комунікацій - управління з питань реклами виконавчого органу Київради (КМДА) ОСОБА_4, директором КП "Київреклама" ОСОБА_5, першим заступником КП "Київреклама" ОСОБА_6, заступником директора КП "Київреклама" ОСОБА_7, начальником відділу контролю та обліку рекламних засобів КП "Київреклама" ОСОБА_8, що спричинило Державі тяжкі наслідки.
Зокрема, директор Департаменту суспільних комунікацій - управління з питань реклами виконавчого органу Київради (КМДА) ОСОБА_4, використовуючи організаційно-розпорядчі повноваження з приводу управління та розпорядження щодо надання за грошові кошти права розміщення об'єктів зовнішньої реклами на території міста Києва, надавав вказівку директору КП "Київреклама" ОСОБА_5 спрямовані на укладання Договорів про співпрацю щодо надання права розміщення об'єктів зовнішньої реклами на території міста Києва з деякими суб'єктами господарювання, не оформляючи при цьому належним чином дозвільні документи та не укладаючи із розповсюджувачами реклами договорів на право тимчасового користування місцями для розміщення рекламних засобів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста Києва, з метою отримання коштів на власну користь.
Перший заступник КП "Київреклама" ОСОБА_6, здійснувала пошук, підбір та юридичне оформлення договорів про співпрацю з контрагентами в супереч установлених правил з приводу надання послуг в сфері реклами.
На виконання злочинного задуму, директор КП "Київреклама" ОСОБА_5, зловживаючи своїм службовим становищем, уклав низку договорів з контрагентами, які були оформлені з порушенням норм чинного законодавства України, а саме Рішення КМР від 22 вересня 2011 року N 37/6253 «Про затвердження Порядку розміщення реклами в м. Києві», законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", "Про рекламу", "Про автомобільні дороги", "Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування", типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 N 2067 (із змінами і доповненнями), щодо спрямування на їх поточні рахунки коштів від контрагентів (рекламні розповсюджувачі) у великих розмірах, а останні в свою чергу направляють кошти в значній мірі менше на поточні рахунки Департаменту суспільних комунікацій - управління з питань реклами виконавчого органу Київради (КМДА). У подальшому, різниця коштів під прикриттям виконання укладених угод були перераховані на рахунки інших транзитних комерційних структур, переведені у готівку та розподілені між учасниками протиправної схеми.
За оперативними даними встановлено, що крім директора Департаменту суспільних комунікацій - управління з питань реклами виконавчого органу Київради (КМДА), ОСОБА_4, директора КП "Київреклама", ОСОБА_5, до незаконної діяльності також причетні наступні особи: заступник директора КП "Київреклама", ОСОБА_7, начальник відділу контролю та обліку рекламних засобів КП "Київреклама", ОСОБА_8
Досудовим слідством встановлено, що в приміщенні нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1, де проживає ОСОБА_7
Досудовим слідством здобуто достатньо підстав вважати, що в приміщенні нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1, де проживає ОСОБА_7 (код ДРФО НОМЕР_1), знаходяться речі, предмети і документи, знаряддя кримінального правопорушення або майно (речі, цінності, гроші), яке здобуте у результаті його вчинення (злочинним шляхом), а також інші предмети, документи, магнітні носії інформації, які мають значення для встановлення істини у даному кримінальному провадженні.
Згідно довідки Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, щодо суб'єкту, в м. Києві встановлено, що в реєстрі відсутні відомості стовно нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1. Відповідно відповіді БТІ в м. Києві встановлено, що нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_1, належить на праві власності ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого 16.07.2003 року.
В судовому засідання слідчий клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, вислухавши думку слідчого, слідчий суддя дійшов висновку що клопотання слід задовольнити частково виходячи з наступного.
Відповідно до ч.1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання (ч. 3 ст. 234 КПК України).
Згідно ч. 2 зазначеної статті, обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Обшук, або огляд житла чи іншого володіння особи, обшук особи здійснюються з обов'язковою участю не менше двох понятих незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої (розшукової) дії. (частина 7 абзац 2 ст. 223 КПК України).
Окрім того, згідно п.6 ч.3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.
Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Пунктом 5 ч.2 ст. 235 КПК України встановлено, що ухвала слідчого судді про дозвіл на обшук житла чи іншого володіння особи повинна відповідати загальним вимогам до судових рішень, передбачених цим Кодексом, а також містити відомості про особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться.
Відповідно до ст. 30 Конституції України не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду чи обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність часткового задоволення вказаного клопотання про проведення обшуку у в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1, з усіма наявними приміщеннями, та такий обшук має суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та слідчий в судовому засіданні довів, що відшукуванні речі знаходяться у зазначеному в клопотанні приміщені.
Керуючись ст. ст. 234, 235, 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити частково.
Надати дозвіл на проведення обшуку старшому слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в місті Києві капітану міліції Шевченко В.В., за місцем проживання ОСОБА_7 (код ДРФО НОМЕР_1) в приміщенні за адресою: АДРЕСА_1, з усіма наявними приміщеннями, власником нерухомого майна являється ОСОБА_3, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь кримінального правопорушення, а також речі, предмети і документи, знаряддя кримінального правопорушення або майно (речі, цінності, гроші), яке здобуте у результаті його вчинення (злочинним шляхом), а також інші предмети, документи, магнітні носії інформації, які мають значення для встановлення істини у даному кримінальному провадженні, а саме:
1) оригінали та копії первинних фінансово-бухгалтерських (господарських) документів, журнали вхідної та вихідної кореспонденції (в тому числі договори з розповсюджувачами реклами договори на право тимчасового користування місцями для розміщення рекламних засобів в м. Києві; вимоги про усунення недоліків на адресу контрагентів; дозвільні документи; архітектурно-планувальні вимоги на розташування рекламних засобів, звернення до Державних органів України щодо погодження таких вимог; фотокартки та комп'ютерні макети місць, на яких розташовано РЗ та ескізи РЗ з конструктивними рішеннями; ліцензії на право надання послуг (роботи) на право будівельного проектування та конструювання тощо), пов'язаних з фінансово-господарською діяльністю між Комунальним підприємством виконавчого органу Київради «Київреклама» код ЄДРПОУ 26199714 та Департаментом суспільних комунікацій - управління з питань реклами виконавчого органу Київради (КМДА), з контрагентами зазначених юридичних осіб, а також пов'язаних з діяльністю ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, записні книжки, чорнові записи, журнали введення обліку та інші документи, які мають відношення до вчиненого кримінального правопорушення;
2) оригінали документації (постанови, накази, розпорядження, вимоги тощо), на підставі яких посадові особи КП «Київреклама» код ЄДРПОУ 26199714 та Департаменту суспільних комунікацій - управління з питань реклами виконавчого органу Київради (КМДА) керуються при виконані покладених на них обов'язків та завдань;
3) дискети, диски, мобільні телефони, флеш-картки та інші магнітні носії інформації, на яких міститься інформація стосовно вчиненого кримінального правопорушення, фінансово-господарська документація пов'язана з діяльністю Комунального підприємства виконавчого органу Київради «Київреклама» код ЄДРПОУ 26199714 та Департаменту суспільних комунікацій - управління з питань реклами виконавчого органу Київради (КМДА), по взаємовідносинам з іншими суб'єктами господарювання, а також пов'язана з діяльністю ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8;
Ухвала слідчого судді надає право проникнути до житла чи іншого володіння особи лише один раз.
Ухвала слідчого судді діє один місяць до 10 липня 2014 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя А.П. Кривов'яз