Постанова № 51018471, 04.10.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.10.2010
Номер справи
2а-4024/10/1670
Номер документу
51018471
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 жовтня 2010 року

м. Полтава

Справа № 2а-4024/10/1670

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Костенко Г.В.,

при секретарі – Кузьменко М.В.,

за участю:

прокурора- Шарбенка О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Фонду Державного загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття представленого Гребінківським районним центром зайнятості до Приватного підприємства "Агрохімтехсервіс" про стягнення боргу по сплаті страхових внесків, -

В С Т А Н О В И В:

26 серпня 2010 року Фонд Державного загальнообов"язкового соціального страхування на випадок безробіття представленого Гребінківським районним центром зайнятості звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Агрохімтехсервіс" про стягнення боргу по сплаті страхових внесківу розмірі 1306,74 грн., посилаючись на те, що відповідачем не сплачено страхові внески, чим порушив порушено вимоги статті 17 Закону України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”від 02.03.2000 №1533-ІІІ (надалі –Закон №1533-ІІІ).

Прокурор у судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримав, просив їх задовольнити.

Позивач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, надавши суду клопотання про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника.

Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки суду не повідомив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно.

Відповідно до положень частини другої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, або неповідомлення ними про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, вислухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, повно з’ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступне.

Згідно частини другої статті 12 Закону №1533-ІІІ, функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районі, міськрайонні, міські та районі у містах центри зайнятості. Аналогічний за змістом припис зазначено в абзаці першому пункту 3.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 №339 (надалі –Інструкція №339).

Зазначена норма Закону №1533-ІІІ відносить до компетенції робочих органів фонду, зокрема, проведення збору страхових внесків, контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, а також витратами за страхуванням на випадок безробіття, представництво інтересів Фонду в судових та інших органах.

Із наведеною вище норми Закону №1533-ІІІ вбачається, що Гребінківський районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, та до його повноважень належить здійснення збору страхових внесків, контролю правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків та право на звернення до суду з позовами про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Відповідно до статті 34 Закону №1533-ІІІ Фонд зобов'язаний забезпечувати збір страхових внесків, виплачувати забезпечення та надавати соціальні послуги, передбачені цим Законом, вживати заходів до раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.

Відповідно до п.7.1. Інструкції №339 контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами.

Судом встановлено, що Приватне підприємство “Агрохімтехсервіс”, узято на облік у Гребінківському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків.

Відповідно до статті 4 „Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування” № 16/98-ВР від 14.01.1998 одним з видів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є страхування на випадок безробіття.

Частиною третьою статті 17 Закону №1533-ІІІ встановлено, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Згідно до статті 35 Закону №1533-ІІІ роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Статтею 39 цього ж законодавчого акту передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду за перше півріччя 2010 року відповідачем зазначено залишок заборгованості на кінець звітного періоду у розмірі 1992,40 грн. у тому числі недоїмки за платником зі сплати страхових внесків у розмірі 1859,04 грн.

Частина недоїмки у розмірі 552,30 грн. забезпечена потановою Полтавського окружного адміністративного суду.

Таким чином, за відповідачем рахується недоїмка зі сплати страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 1306,74 грн.

Станом на день розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.

Відповідно до положень статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадках встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатись до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадян або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.

Відповідно до частини п’ятої статті 361 Закону України “Про прокуратуру”від 05.11.1991 №1789-ХІІ, прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законодавством.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Гребінківського району в інтересах держави в особі Фонду державного загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття представлений Гребінківським районним центром зайнятості до Приватного підприємства "Агрохімтехсервіс" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття - задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства "Агрохімтехсервіс" (Полтавська область, Гребінківський район, м. Гребінка, вул. П.Мирного, 35, р/р 26008725209302 в ПОФ АКБ УСБ, ЄДРПОУ 30167988, МФО 331014) заборгованість зі сплати страхових внесків на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в розмірі 1306,74 грн. (одна тисяча триста шість грн. 74 коп.) на користь Гребінківського районного центру зайнятості (р/р37178971900089, код 021072682 в ГУДКУ в Полтавській області МФО 831019).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено 08 жовтня 2010 року.

Суддя Г.В. Костенко