Постанова № 51009330, 23.09.2015, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
23.09.2015
Номер справи
344/5478/15-а
Номер документу
51009330
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 344/5478/15-а

Провадження № 2-а/344/288/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 вересня 2015 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючої судді Пастернак І.А.

секретаря Кріцак Г.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Івано-Франківського міського суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 квартирно-експлуатаційної частини району, виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради, Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання подати документи на оформлення ордеру на службову квартиру та видати ордер на трьохкімнатну квартиру №60, яка знаходиться в м.Івано-Франківську по вул. Г.Мазепи, 175А корпус 8,

В С Т А Н О В И В:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2 квартирно-експлуатаційної частини району, виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради, Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання подати документи на оформлення ордеру на службову квартиру та видати ордер на трьохкімнатну квартиру №60, яка знаходиться в м.Івано-Франківську по вул. Г.Мазепи, 175А корпус 8. Позовні вимоги мотивувала тим, що згідно договору купівлі-продажу нерухомості в регіонах України (квартири для військовослужбовців Збройних сил на вторинному ринку) квартира АДРЕСА_1 корпус 8 житловою площею 51,1 кв.м. та загальною площею 80,5 кв.м. була придбана Міністерством оборони України. Відповідно до протоколу засідання комісії МОУ з контролю за розподілом житла в гарнізонах Збройних Сил України № 35 від 04.04.2013р. затверджено список розподілу службового житла, в тому числі згідно списку і їй виділено житло в новобудові АДРЕСА_2. Проте, станом на даний час ОСОБА_2 КЕЧ району не подала документи у квартирний відділ Виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради, а тому ордер на квартиру вона отримати не може. Вважає, що своєю бездіяльністю відповідач ОСОБА_2 КЕЧ району позбавляє її права на житло. Тому просила суд визнати бездіяльність ОСОБА_2 КЕЧ району протиправною, зобовязати її подати до Виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради документи відповідно до Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців ЗСУ та членів їх сімей жилими приміщеннями та зобовязати Виконавчий комітет ОСОБА_2 міської ради видати ордер на трьохкімнатну квартиру АДРЕСА_1 корпус 8 в м. Івано-Франківську на її імя.

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала в повному обсязі, з мотивів викладених в позовній заяві, просила позов задоволити.

Представник відповідачів ОСОБА_2 квартирно-експлуатаційної частини району, Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України - ОСОБА_3 в судовому засіданні позовні вимоги заперечила, просила в позові відмовити у звязку з безпідставністю, оскільки, квартира №60, що розташована по вул. Г.Мазепи, 175А в м.Івано-Франківську у встановленому законом порядку від Департаменту будівництва та відчуження фондів Міністерства оборони України до Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗС України не передавалась.

Представник відповідача виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради ОСОБА_4 в судовому засіданні позов заперечила, просила в позові відмовити, оскільки, до виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради не було подано жодних документів для видачі позивачці ордеру на квартиру, а тому, позовні вимоги є безпідставними.

Беручи до уваги пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи суд вважає наступне.

Ст. 47 Конституції України передбачено, що кожен має право на житло. Держава створює умови, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду. Громадянам, які потребують соціального захисту, житло надається державою та органами місцевого самоврядування безоплатно або за доступну для них плату відповідно до закону. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Згідно з договору купівлі-продажу нерухомості в регіонах України (квартири для військовослужбовців Збройних сил на вторинному ринку) Міністерством оборони України придбана квартира АДРЕСА_3 корпус 8 житловою площею 51,1 кв.м. та загальною площею 80,5 кв.м. (а.с.13, 14).

Відповідно до актів та сертифікату відповідності засвідчено відповідність закінчених будівництвом обєктів проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельним нормам і правилам та підтверджено їх готовність до експлуатації про що видано Сертифікати відповідності (а.с.12).

Протоколом засідання комісії з контролю за розподілом житла в гарнізонах Збройних Сил України № 35 від 04.04.2013 р. затверджено список розподілу постійного житла. Згідно вказаного списку ОСОБА_1 виділено житло в новобудові АДРЕСА_2 (а.с.6-11).

Відповідно до п. 4.5 Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої наказом Міністерства Оборони України від 30.11.2011р. № 737 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 10.01.2012р. за № 24/20337 на підставі рішення про надання жилого приміщення КЕЧ району подає затверджений начальником гарнізону витяг із списку розподілу жилої площі для постійного проживання у гарнізоні, погоджений з протоколом засідання Комісії з контролю за розподілом житла в гарнізонах Збройних Сил України, разом з документами, що знаходяться в облікових справах до виконавчого комітету сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад або районної державної адміністрації для видачі ордера, який є єдиною підставою для вселення в надане жиле приміщення. Ордер вручається безпосередньо військовослужбовцю чи особі звільненій з військової служби на імя якого він виданий, або за його дорученням іншій особі.

Згідно з п.п. 2 п. «а» ч. 1 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження зокрема щодо: обліку громадян, які відповідно до законодавства потребують поліпшення житлових умов; розподілу та надання відповідно до законодавства житла, що належить до комунальної власності; вирішення питань щодо використання нежилих приміщень, будинків і споруд, що належать до комунальної власності

Встановлено, що вказані вище (необхідні) документи ОСОБА_2 КЕЧ району до Виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради не передала, оскільки, це на думку представника відповідача на даний час не можливо у звязку з оскарженням в судовому порядку договору купівлі-продажу нерухомості в регіонах України від 30.11.2011р.

З таким твердженням представника ОСОБА_2 квартирно-експлуатаційної частини району суд погодитись не може з огляду на наступне.

Судом встановлено, що дійсно питання законності вказаного вище договору купівлі-продажу були предметом судового розгляду в порядку господарського судочинства. Однак як вбачається з рішення Господарського суду Львівської області від 05.06.2014р., позов Київського прокурора з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері до ТзОВ «Трейд ОСОБА_5» про визнання недійсним договору з купівлі-продажу нерухомості в регіонах України від 30.11.2011р. та стягнення 697936грн. в порядку подвійної реституції відмовлено. Постановою Львівського апеляційного господарського суду від 08.10.2014р. рішення господарського суду Львівської обласні від 05.06.2014р. залишено без змін, а апеляційну скаргу без задоволення. Відповідно постанова суду першої інстанції набрала законної сили.

Ч. 1 ст. 11 КАС України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а ч. 1 ст. 71 КАС України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд приходить до висновку, що у відповідача ОСОБА_2 квартирно-експлуатаційної частини району відсутні правові підстави для не подання вказаних вище (необхідних) документів до Виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради, тому в цій частині позов є обґрунтованим та таким що підлягає до задоволення. Щодо позовних вимог ОСОБА_1 про зобовязання Виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради видати ордер на квартиру, то такі на думку суду є передчасними, оскільки, виконавчий комітет ОСОБА_2 міської ради не відмовляв позивачці у видачі ордеру, а тому позов підлягає до часткового задоволення.

Відповідно до ст. 47 Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», керуючись ст.ст. 2, 6-12, 69-72, 86, 158-163 КАС України, -

П О С Т А Н О В И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 квартирно-експлуатаційної частини району, виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради, Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання подати документи на оформлення ордеру на службову квартиру та видати ордер на трьохкімнатну квартиру №60, яка знаходиться в м.Івано-Франківську по вул. Г.Мазепи, 175А корпус 8 задоволити частково.

Визнати бездіяльність ОСОБА_2 квартирно-експлуатаційної частини району протиправною та зобовязати ОСОБА_2 квартирно-експлуатаційну частину району, що знаходиться по вул. Національної Гвардії, 14-Г в м. Івано-Франківськ, код 08494013, подати до Виконавчого комітету ОСОБА_2 міської ради документи, передбачені п. 4.5 розділу ІV Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженої Наказом Міністерства оборони України від 30.11.2011р. № 737, - для видачі ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, ордера на виділене їй житло, що АДРЕСА_4.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення через суд першої інстанції.

Суддя Пастернак І.А.