ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
23 вересня 2015 року Справа № 813/5538/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав позовну заяву Державного підприємства «Золочівське лісове господарство» про визнання протиправним і скасування наказу Департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації, -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Державне підприємство «Золочівське лісове господарство» з адміністративним позовом до Департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації, в якому просить визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 831 від 20.07.2015 року про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності України відповідно до ст. 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність».
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві, зазначаються зокрема ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Так позивачем у вступній частині адміністративного позову в якості відповідача зазначено Департамент економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації, позаяк в прохальній частині такого позивач просить визнати протиправним та скасувати наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.
З врахуванням вищевикладеного, слід звернути увагу на необхідність приведення у відповідність відповідача, до якого заявлено позовні вимоги, оскільки вищевказані обставини перешкоджають у визначенні складу суду для розгляду вказаної адміністративної справи.
Згідно з ч. 2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Жодних доказів на підтвердження обставин, викладених в адміністративному позові позивачем не подано, зокрема не подано оскаржуваний позивачем наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 20.07.2015 року №831 про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності України відповідно до статті 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність".
У контексті викладених норм встановлено, що позивачем не надано жодних доказів на підтвердження обставин, що викладені у позовній заяві, а також не зазначено причин неможливості їх надання разом із позовною заявою.
Крім того, до матеріалів справи не долучено примірника позовної заяви, а також додатків до неї для відповідача, що свідчить про порушення ч. 3 ст. 106 КАС України, а саме: до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів.
Відповідно до цієї ж ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
З позовної заяви суддею з'ясовано, що позивачем заявлено позовні вимоги немайнового характеру.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру судовий збір становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленому законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про державний бюджет України на 2015 рік" розмір мінімальної заробітної плати станом на січень 2015 року становить 1218,00 грн.
Таким чином, позивачу за подання вищевказаного позову до Львівського окружного адміністративного суду слід сплатити 487,20 грн. судового збору за платіжними реквізитами: одержувач - УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; ЄДРПОУ 38007594; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Львівській області; МФО - 825014; рахунок - 31217206784003; код класифікації доходів бюджету - 22030001; призначення платежу: судовий збір за подання позову до (вказати найменування суду).
Крім того, на переконання суду, належним документом про сплату судового збору є оригінал квитанції установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
Зі змісту позовної заяви та додатків до неї з'ясовано, що позивачем до матеріалів позовної заяви не долучено належного документу про сплату судового збору, що свідчить про порушення вказаної вимоги ст. 106 КАС України.
Згідно з положенням ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Відповідно до ч. 7 ст. 56 КАС України, законним представником органу, підприємства, установи, організації у суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
З позовної заяви з'ясовано, що така підписана директором Державного підприємства «Золочівське лісове господарство» - ОСОБА_1, однак оформлених належним чином документів, які би підтверджували його повноваження (на момент звернення із даним позовом до суду) і заняття відповідної посади, суду не надано, що не узгоджується з вимогами вищевказаних положень ст. 106 КАС України.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З врахуванням того, що позивачем не долучено належного документу про сплату судового збору при зверненні до Львівського окружного адміністративного суду із позовною заявою, яка містить вимоги майнового характеру, позивачем не виконано вимог ст. 106 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху та надати строк позивачу для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 2, 106, 107, 108, 158 - 160, 165 КАС України, -
у х в а л и в :
1. Адміністративний позов Державного підприємства «Золочівське лісове господарство» про визнання протиправним і скасування наказу Департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості Львівської обласної державної адміністрації - залишити без руху до 15 жовтня 2015 року включно, для усунення недоліків вказаних у мотивувальній частині даної ухвали суду.
2. Роз'яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків, позовна заява буде повернута.
3. Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала може бути оскаржена, згідно ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили, згідно ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Кравців О.Р.