Категорія 6.14
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2009 року Справа № 2а-22497/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Горпенюк О.А.
та
представників сторін:
від прокурора - прокурор відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури Луганської області
ОСОБА_1(посвідчення від 31.07.2008 № 548)
від позивача - державний податковий інспектор юридичного відділу
ОСОБА_2 (довіреність від 17.07.2009 № 8626/10-25)
від відповідача - не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську
справу за адміністративним позовом
Прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави в особі
державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області
до відкритого акціонерного товариства «Краснолуцький машинобудівний завод»
про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість, земельного податку, податку з власників транспортних засобів, збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 2569787,61 грн.,
ВСТАНОВИВ:
30 квітня 2009 року Прокурор м. Красний Луч Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовом в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області, в якому просить стягнути з відкритого акціонерного товариства «Краснолуцький машинобудівний завод» податковий борг з податку на додану вартість, земельного податку, податку з власників транспортних засобів, збору за забруднення навколишнього природного середовища у загальному розмірі 2569787,61 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.
Відкрите акціонерне товариство «Краснолуцький машинобудівний завод» знаходиться на обліку в державній податковій інспекції у м. Красний Луч Луганської області як платник податків і має податковий борг за узгодженими податковими зобов'язаннями:
- з податку на додану вартість у розмірі 1941700,00 грн., з яких 1941570,00 грн. - податкові зобов'язання, 130 грн. - штрафні (фінансові) санкції;
- з податку на землю у розмірі 397543,87 грн., з яких 397543,87 грн. - податкові зобов'язання;
- податку з власників транспортних засобів у розмірі 73351,75 грн., з яких 73351,75 грн. - податкові зобов'язання;
- зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 157191,99 грн., з яких 147370,06 грн. - податкові зобов'язання, 9821,93 грн. - штрафні (фінансові) санкції.
Оскільки відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, Прокурор м. Красний Луч Луганської області просить стягнути з відкритого акціонерного товариства «Краснолуцький машинобудівний завод» податковий борг з податку на додану вартість, земельного податку, податку з власників транспортних засобів, збору за забруднення навколишнього природного середовища у загальному розмірі 2569787,61 грн.
У судовому засіданні прокурор та представник позивача позов підтримали, надали пояснення, аналогічні викладеним у позові.
Відповідач у судове засідання, яке відбулось 12 жовтня 2009 року, не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. Клопотанням від 06 жовтня 2009 року № 02-65 юр відповідач просить розгляд справи відкласти у зв'язку з перебуванням представника підприємства - юрисконсульта у навчальній відпустці (арк. справи 135). Враховуючи те, що в попередніх судових засіданнях представник відповідача приймав участь, надав суду свої заперечення та навів їх обґрунтування, участь представника відповідача у судовому засіданні не визнана судом обов'язковою, та враховуючи строки розгляду та вирішення адміністративних справ, встановлені статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України, клопотання про відкладення судового розгляду справи судом відхилено.
Заслухавши пояснення прокурора та представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню частково з огляду на таке.
Відкрите акціонерне товариство «Краснолуцький машинобудівний завод» як платник податків знаходиться на обліку в державній податковій інспекції у м. Красний Луч Луганської області, про що свідчить довідка від 04 липня 2008 року № 1218 (арк. справи 55).
На підставі статті 2 Закону України від 03 квітня 1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» відкрите акціонерне товариство «Краснолуцький машинобудівний завод» взято на облік платника ПДВ, йому присвоєно індивідуальний податковий номер платника ПДВ 001656412085 і видане свідоцтво про реєстрацію платника ПДВ від 20 липня 1997 року № 16375791 (арк. справи 7 зворотній).
Відповідно до підпункту «а» пункту 10.1 статті 10 Закону України від 03 квітня 1997 року № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість» відкрите акціонерне товариство «Краснолуцький машинобудівний завод» є особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку на додану вартість до бюджету.
Відповідно до вимог Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відкрите акціонерне товариство «Краснолуцький машинобудівний завод» у 2008-2009 роках подавав до державної податкової інспекції у м. Красний Луч Луганської області податкові декларації з податку на додану вартість, в яких визначив податкові зобов'язання зі сплати ПДВ (арк. справи 25-35, с. 145-146):
- декларацією від 20 травня 2008 року № 12060 визначив податкове зобов'язання зі сплати ПДВ в сумі 359346,00 грн. та штраф, який самостійно нарахував у зв'язку з виправленням помилки, в сумі 1 грн.;
- декларацією від 20 червня 2008 року № 13498 визначив податкове зобов'язання зі сплати ПДВ в сумі 356584,00 грн.;
- декларацією від 21 липня 2008 року № 18134 визначив податкове зобов'язання зі сплати ПДВ в сумі 80045,00 грн. та штраф, який самостійно нарахував у зв'язку з виправленням помилки, в сумі 49 грн.;
- декларацією від 20 серпня 2008 року № 21565 визначив податкове зобов'язання зі сплати ПДВ в сумі 4701,00 грн.;
- декларацією від 22 вересня 2008 року № 23007 визначив податкове зобов'язання зі сплати ПДВ в сумі 72277,00 грн.;
- декларацією від 20 жовтня 2008 року № 27581 визначив податкове зобов'язання зі сплати ПДВ в сумі 550329,00 грн.;
- уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 10 листопада 2008 року № 29504 визначив податкове зобов'язання зі сплати ПДВ в сумі 65305,00 грн. та штраф, який самостійно нарахував у зв'язку з виправленням помилки, в сумі 3265 грн.;
- уточнюючим розрахунком податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок від 10 листопада 2008 року № 29505 визначив податкове зобов'язання зі сплати ПДВ в сумі 3191,00 грн. та штраф, який самостійно нарахував у зв'язку з виправленням помилки, в сумі 160 грн.;
- декларацією від 20 листопада 2008 року № 30993 визначив податкове зобов'язання зі сплати ПДВ в сумі 244522,00 грн.;
- декларацією від 22 грудня 2008 року № 33264 визначив податкове зобов'язання зі сплати ПДВ в сумі 194076,00 грн.;
- декларацією від 20 січня 2009 року № 37615 визначив податкове зобов'язання зі сплати ПДВ в сумі 1004,00 грн. та штраф, який самостійно нарахував у зв'язку з виправленням помилки, в сумі 75 грн.;
- декларацією від 20 лютого 2009 року № 2812 визначив податкове зобов'язання зі сплати ПДВ в сумі 6765,00 грн. та штраф, який самостійно нарахував у зв'язку з виправленням помилки, в сумі 5 грн.
Загальна сума самостійно обчислених податкових зобов'язань зі сплати ПДВ складає 1938145,00 грн., загальна сума штрафу, самостійно нарахованого у зв'язку з виправленням помилки, складає 3555,00 грн.
Платіжним дорученням від 22 травня 2008 року № 765 відповідачем перераховано 0,93 грн. в рахунок погашення штрафу за декларацією від 20 травня 2008 року, платіжним дорученням від 09 червня 2009 року № 403 відповідачем перераховано 4,69 грн. в рахунок погашення штрафу за декларацією від 20 лютого 2009 року, платіжним дорученням від 22 липня 2008 року № 1000 відповідачем перераховано 48,98 грн. в рахунок погашення штрафу за декларацією від 21 липня 2008 року (арк. справи 129, 131, 133).
З урахуванням викладеного, стягненню з відповідача підлягає податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 1941645,40 грн.
Відкрите акціонерне товариство «Краснолуцький машинобудівний завод» податковим розрахунком земельного податку від 31 січня 2008 року № 1488 на 2008 рік визначило суму податкового зобов'язання з земельного податку у розмірі 355390,34 грн., уточнюючим податковим розрахунком земельного податку від 04 листопада 2008 року № 28882 у зв'язку з виправленням помилки збільшило суму податкового зобов'язання з земельного податку у 2008 році на 1035,88 грн., податковим розрахунком від 30 січня 2009 року № 1551 на 2009 рік визначило суму податкового зобов'язання з земельного податку у розмірі 493411,80 грн., у тому числі за січень 2009 року у розмірі 41117,65 грн. (арк. справи 36-38).
Платіжним дорученням від 04 листопада 2008 року № 361 відповідачем перераховано 1035,88 грн. в рахунок сплати земельного податку за уточнюючим податковим розрахунком, платіжним дорученням від 03 липня 2008 року № 4 відповідачем перераховано 600,00 грн. в рахунок сплати земельного податку за квітень 2008 року, платіжним дорученням від 13 травня 2008 року № 3 відповідачем перераховано 600,00 грн. в рахунок сплати земельного податку за квітень 2008 року, платіжним дорученням від 17 листопада 2008 року № 391 відповідачем перераховано 500,00 грн. в рахунок сплати земельного податку за жовтень 2008 року, платіжним дорученням від 15 лютого 2008 року № 156 відповідачем перераховано 29615,86 грн. в рахунок сплати земельного податку за січень 2008 року, платіжним дорученням від 26 вересня 2008 року № 1540 відповідачем перераховано 500,00 грн. в рахунок сплати земельного податку за серпень 2008 року, платіжним дорученням від 30 вересня 2008 року № 1552 відповідачем перераховано 500,00 грн. в рахунок сплати земельного податку за серпень 2008 року, платіжним дорученням від 16 грудня 2008 року № 1931 відповідачем перераховано 1387,57 грн. в рахунок сплати земельного податку за квітень 2008 року, платіжним дорученням від 23 грудня 2008 року № 1969 відповідачем перераховано 500,00 грн. в рахунок сплати земельного податку за квітень 2008 року (арк. справи 105-113).
Таким чином, із 356426,22 грн. задекларованих у 2008 році податкових зобов'язань по сплаті земельного податку відповідачем сплачено 35239,31 грн. Податкові зобов'язання з земельного податку за січень 2009 року відповідачем не сплачені.
З урахуванням викладеного, стягненню з відповідача підлягає податковий борг з земельного податку у розмірі 362304,56 грн.
Розрахунком від 28 лютого 2007 року № 2898 відповідач на 2007 рік визначив податкові зобов'язання з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 43148,00 грн., а розрахунком від 29 лютого 2008 року № 3417 - податкові зобов'язання на 2008 рік у розмірі 42003,00 грн. (арк. справи 52-53).
Платіжним дорученням від 25 квітня 2008 року № 671 відповідачем перераховано 10501,00 грн. в рахунок сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 1 квартал 2008 року, платіжним дорученням 12 серпня 2008 року № 1203 відповідачем перераховано 10501,00 грн. в рахунок сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2 квартал 2008 року, платіжним дорученням 15 лютого 2008 року № 157 відповідачем перераховано 10501,00 грн. в рахунок сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 4 квартал 2008 року, платіжним дорученням 27 листопада 2007 року № 2090 відповідачем перераховано 10787,00 грн. в рахунок сплати заборгованості по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2007 рік (арк. справи 101-104).
З урахуванням викладеного, стягненню з відповідача підлягає податковий борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 42861,00 грн.
Податковими розрахунками збору за забруднення навколишнього природного середовища відповідач визначив у 2005-2008 роках податкові зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища (арк. справи 39-51):
- податковим розрахунком від 08 лютого 2006 року № 24976 за 4-й квартал 2005 року в сумі 19027,66 грн.;
- податковим розрахунком від 03 травня 2006 року № 8794 за 1-й квартал 2006 року в сумі 68715,19 грн.;
- податковим розрахунком від 27 липня 2006 року № 16264 за 2-й квартал 2006 року в сумі 5250,13 грн.;
- податковим розрахунком від 01 листопада 2006 року № 24204 за 3-й квартал 2006 року в сумі 2535,63 грн.;
- податковим розрахунком від 18 січня 2007 року № 30979 за 4-й квартал 2006 року в сумі 7282,66 грн.;
- податковим розрахунком від 07 травня 2007 року № 9085 за 1-й квартал 2007 року в сумі 29797,24 грн.;
- податковим розрахунком від 06 серпня 2007 року № 17826 за 2-й квартал 2007 року в сумі 3105,83 грн.;
- податковим розрахунком від 07 листопада 2007 року № 26511 за 3-й квартал 2007 року в сумі 3049,30 грн.;
- податковим розрахунком від 06 лютого 2008 року № 35784 за 4-й квартал 2007 року в сумі 1684,31 грн.;
- податковим розрахунком від 24 квітня 2008 року № 6919 за 1-й квартал 2008 року в сумі 4663,53 грн.;
- податковим розрахунком від 09 липня 2008 року № 16518 за 2-й квартал 2008 року в сумі 4731,48 грн.;
- податковим розрахунком від 22 жовтня 2008 року № 27927 за 3-й квартал 2008 року в сумі 1579,50 грн.;
- податковим розрахунком від 20 січня 2009 року № 37618 за 4-й квартал 2008 року в сумі 1055,02 грн.
Платіжним дорученням від 30 січня 2006 року № 130 відповідачем перераховано 19027,66 грн. в рахунок сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за 4-й квартал 2005 року, платіжним дорученням від 04 листопада 2008 року № 182 відповідачем перераховано 239,35 грн. в рахунок сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за 3-й квартал 2008 року, платіжним дорученням від 15 лютого 2008 року № 138 відповідачем перераховано 1684,31 грн. в рахунок сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за 4-й квартал 2007 року, платіжним дорученням від 27 листопада 2007 року № 2092 відповідачем перераховано 3049,00 грн. в рахунок сплати заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2007 року, платіжним дорученням від 15 вересня 2008 року № 1409 відповідачем перераховано 3500,00 грн. в рахунок сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2-й квартал 2008 року, платіжним дорученням від 04 червня 2008 року № 813 відповідачем перераховано 1554,51 грн. в рахунок сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за 1-й квартал 2008 року, платіжним дорученням від 09 червня 2008 року № 829 відповідачем перераховано 500,00 грн. в рахунок сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за 1-й квартал 2008 року, платіжним дорученням від 17 червня 2008 року № 182 відповідачем перераховано 609,02 грн. в рахунок сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за 1-й квартал 2008 року, платіжним дорученням від 20 червня 2008 року № 184 відповідачем перераховано 500,00 грн. в рахунок сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за 1-й квартал 2008 року, платіжним дорученням від 26 червня 2008 року № 193 відповідачем перераховано 500,00 грн. в рахунок сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за 1-й квартал 2008 року, платіжним дорученням від 01 липня 2008 року № 928 відповідачем перераховано 1000,00 грн. в рахунок сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за 1-й квартал 2008 року, платіжним дорученням від 14 липня 2008 року № 975 відповідачем перераховано 731,48 грн. в рахунок сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2-й квартал 2008 року, платіжним дорученням від 12 вересня 2008 року № 1384 відповідачем перераховано 500,00 грн. в рахунок сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2-й квартал 2008 року, платіжним дорученням від 13 жовтня 2008 року № 1638 відповідачем перераховано 1340,15 грн. в рахунок сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища за 3-й квартал 2008 року (арк. справи 114-127).
Податковим повідомленням - рішенням від 26 грудня 2008 року № 0001302342/0 на підставі акта перевірки від 17 грудня 2008 року № 829/23-00165646 відповідачу визначено податкове зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 9821,93 грн., у тому числі 7508,11 грн. за основним платежем, та 2313,82 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями (арк. справи 54).
Податкові зобов'язання зі збору за забруднення навколишнього природного середовища за податковим повідомленням - рішенням від 26 грудня 2008 року № 0001302342/0 у розмірі 9821,93 грн. відповідно до підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вважаються узгодженими 26 грудня 2008 року - у день отримання платником податків податкового повідомлення, оскільки податкове повідомлення - рішення відповідач згідно з підпунктом 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» ні в адміністративному, ні в судовому порядку не оскаржував.
З урахуванням викладеного, стягненню з відповідача підлягає податковий борг зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 127563,93 грн.
Інші платіжні доручення, які долучені відповідачем до матеріалів справи, судом не приймаються у якості доказів сплати податкового боргу, заявленого до стягнення в цьому позові, з огляду на те, що з призначення платежу зазначених платіжних доручень неможливо чітко встановити, які саме податкові зобов'язання сплачувалися за цими платіжними дорученнями.
Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 3 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно із підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Враховуючи те, що активи платника податків відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду, а також те, що відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку заборгованість з узгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 1941645,40 грн., земельного податку у розмірі 362304,56 грн., податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 42861,00 грн. та зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 127563,93 грн. не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають частковому задоволенню.
Доводи позивача про зарахування сплачених відповідачем сум у порядку календарної черговості погашення податкового боргу відповідно до вимог пункту 7.7 статті 7 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відхиляються судом за необґрунтованістю, оскільки зазначеною нормою взагалі не визначено коло осіб, на яких розповсюджується її дія: чи то контролюючі органи, чи то платники податків. Зазначена норма не визначає, хто зобов'язаний здійснювати погашення у встановленому нею порядку, такий обов'язок нею взагалі не визначений. Вказана норма не позбавляє платника податку права самостійно визначати джерела та черговість погашення податкових зобов'язань. Ця норма не встановлює права контролюючого органу, всупереч напрямку, зазначеному платником податку у платіжному документі, зараховувати платежі у рахунок погашення податкового боргу.
Згідно пункту 2 статті 10 Закону України від 04 грудня 1990 року № 509-XII «Про державну податкову службу в Україні» на державні податкові інспекції покладено виконання функцій з забезпечення обліку платників податків, інших платежів, правильності обчислення і своєчасності надходження цих податків, платежів.
На виконання покладених на податкові органи функцій наказом Державної податкової адміністрації України від 18 липня 2005 року № 276 було затверджено Інструкцію про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України 02 серпня 2005 року за № 843/11123. Наведена Інструкція також не містить у собі положень щодо прав податкового органу змінювати призначення платежу, визначеного платником податку у платіжних документах, та направляти ці суми на погашення податкового боргу попередніх податкових періодів при веденні оперативного обліку платежів до бюджету.
Згідно пункту 6 частини 1 статті 7 Закону України від 20 травня 1999 року № 679-ХІV «Про Національний банк України» Національний банк України визначає систему, порядок і форми платежів. Пунктом 1.7 глави 1 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року № 22 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2004 року за № 377/89/76, кошти з рахунків клієнтів банки списують лише за дорученнями власників цих рахунків (включаючи договірне списання коштів згідно з главою 6 цієї Інструкції) або на підставі платіжних вимог стягувачів у разі примусового списання коштів згідно з главою 5 цієї Інструкції. При цьому, згідно з пунктом 3.8 зазначеної Інструкції реквізит «Призначення платежу» платіжного доручення заповнюється платником так, щоб надавати повну інформацію про платіж та документи, на підставі яких здійснюється перерахування коштів отримувачу. Повноту інформації визначає платник з урахуванням вимог законодавства України. Платник відповідає за дані, що зазначені в реквізиті платіжного доручення «Призначення платежу». Банк перевіряє заповнення цього реквізиту на відповідність установленим вимогам лише за зовнішніми ознаками. З наведеного випливає, що право визначати призначення платежу відповідно до чинного законодавства України належить виключно платнику.
Беручи до уваги вищевикладене, відповідач має право самостійно визначати цільове призначення своїх грошових коштів, а також самостійно визначати призначення платежів.
Законом України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який є спеціальним законом з питань оподаткування і який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначено вичерпний перелік заходів, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу. Серед таких заходів немає зміни призначення платежу, самостійно визначеного платником податків.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що прокурор та позивач відповідно до пунктів 30 та 15 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнені, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 12 жовтня 2009 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 4 статті 167 КАС України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 71, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Краснолуцький машинобудівний завод» (ідентифікаційний код 00165646, місцезнаходження: 94501, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Заводський проїзд, буд. 1) в доход бюджету податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 1941645,40 грн. (один мільйон дев'ятсот сорок одна тисяча шістсот сорок п'ять гривень сорок копійок), з земельного податку у розмірі 362304,56 грн. (триста шістдесят дві тисячі триста чотири гривні п'ятдесят шість копійок), з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 42861,00 грн. (сорок дві тисячі вісімсот шістдесят одна гривня нуль копійок) та зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 127563,93 грн. (сто двадцять сім тисяч п'ятсот шістдесят три гривні дев'яносто три копійки).
В решті позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена у повному обсязі 19 жовтня 2009 року.
Суддя Т.І. Чернявська