Постанова № 50948944, 03.11.2011, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.11.2011
Номер справи
2а-3038/11/0970
Номер документу
50948944
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" листопада 2011 р. Справа № 2a-3038/11/0970 Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Гундяка В.Д.,

при секретарі Круглій О.М.,

за участю: представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.Івано-Франківську справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську до Товариства з обмеженою відповідальністю «555»про стягнення податкового боргу

ВСТАНОВИВ:

21.09.2011 року Державна податкова інспекція в м.Івано-Франківську звернулася з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю (далі-ТзОВ) «555»про стягнення податкового боргу. Позовні вимоги мотивувала тим, що за Івано-Франківською філією ТзОВ «555»рахується податкова заборгованість перед бюджетом, яка виникла у звязку з несплатою податку на прибуток на суму 519,89 грн.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, пояснив, що підставою для звернення до суду є несплата Івано-Франківською філією ТзОВ «555»податкового боргу по податку на прибуток в розмірі 519,89 грн, який виник внаслідок застосування до філії штрафних санкцій нарахованих за неподання податкової звітності на суму 510 грн та пені, нарахованої на суму грошового зобовязання в розмірі 9,89 грн. Сума заборгованості Івано-Франківською філією ТзОВ «555»не сплачена, тому на підставі чинного законодавства підлягає до стягнення в судовому порядку за рахунок готівки та з розрахункових рахунків в банках, що обслуговують ТзОВ «555». Позов просив задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечив. Суду пояснив, що нарахування податковим органом штрафних санкцій за неподання податкової звітності є неправомірним, оскільки Івано-Франківська філія «555»припинила своє існування 09.08.2010 про що зроблено відповідний запис в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. В задоволенні позову просив відмовити.

Вислухавши представників позивача та відповідача, дослідивши подані докази в їх сукупності, суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних мотивів.

Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Судом встановлено, що Івано-Франківська філія ТзОВ «555»з 09.04.2001 перебувала на обліку як платник податків в Державній податковій інспекції в м.Івано-Франківську. Дана обставина відповідно до ч.3 ст. 72 КАСУне підлягає доказуванню, як така, що визнається сторонами та у суду не виникає сумніву в добровільності її визнання.

Згідно рішення зборів учасників ТзОВ «555»від 27.07.2010 №7/1 та на підставі відповідного повідомлення від 09.08.2010 року державним реєстратором виконавчого комітету Калуської міської ради 09.08.2010 було внесено запис в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про закриття відокремленого підрозділу юридичної особи, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АБ №607421 (запис 8).

В судовому засіданні встановлено, що на підставі акту перевірки № 3253/15-1/25989242 від 19.05.2011 Державною податковою інспекцією в м.Івано-Франківську прийнято податкове повідомлення рішення № 0004561501/0 від 19.05.2011, яким до Івано-Франківської філії ТзОВ «555»застосовано штрафні санкції за неподання податкової звітності в розмірі 510 грн. Як вбачається з матеріалів справи на підставі п.6.2 ст.6 ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами Івано-Франківській філії ТзОВ «555»було надіслано податкові вимоги № 1/1395 від 19.07.2010 та № 2/1909 від 09.09.2010 на суму 169,59 грн.

Підпункт 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового Кодексу України (далі-ПКУ) визначає, що платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та в розмірах передбачених податковим законодавством. Виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобовязань у встановлений податковим законодавством строк (п.38.1ст.38 ПКУ).

Згідно п.п.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПКУ податковий борг - сума грошового зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобовязання.

Відповідно до п.12.2 ст.12 ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»чинного на момент виникнення спірних правовідносин з метою оподаткування ліквідацією платника податків або його філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу є ліквідація платника податків як юридичної особи або зупинення реєстрації фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності, а також ліквідація філії, відділення, відокремленого підрозділу платника податків, внаслідок якої відбувається закриття їх рахунків та /або втрата статусу як платника податків відповідно до законодавства.

Згідно п.8.1.1.п.8 Порядку обліку платників податків, зборів (обовязкових платежів), затвердженому Наказом ДПА № 80 від 19.02.1998 чинного на момент виникненя спірних правовідносин, юридичній особі, крім військових частин, у разі прийняття рішення про припинення засновниками (учасниками) юридичної особи, уповноваженими органами чи судом, голові комісії з припинення (ліквідатору, ліквідаційній комісії тощо) чи особі, відповідальній за погашення податкових зобов'язань або податкового боргу платника податків у разі ліквідації платника податків, слід у 3-денний термін від дати внесення до Єдиного державного реєстру відомостей про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення подати в орган державної податкової служби, в якому платник податків перебуває на обліку, такі документи: заяву про припинення платника податків за ф. N 8-ОПП (додаток 8), дата якої фіксується в журналі за ф. N 6-ОПП (додаток 6);оригінал довідки за формою N 4-ОПП;копію розпорядчого документа (рішення) власника або органу, уповноваженого на те засновницькими документами про ліквідацію;копію розпорядчого документа про утворення ліквідаційної комісії. Дія цього порядку поширюється на представництва, філії та інші відокремлені підрозділи юридичної особи в разі прийняття юридичною особою рішення про їх закриття.

Судом встановлено, що заява про припинення платника податків з відповідними документами на ліквідацію подана керівником ТзОВ «555»24.12.2010. Дана обставина підтверджується відповідним вхідним штампом з зазначеною датою надходження, який наявний на дослідженій судом в якості письмового доказу вищезгаданій заяві.

На підставі вищевикладеного, суд залишає без уваги посилання представника відповідача на факт закриття філії, оскільки відповідачем після прийняття 27.07.2010 рішення про закриття відокремленого підрозділу Івано-Франківської філії ТзОВ»555»у строк, встановлений законодавством, чинним на момент виникнення спірних правовідносин, не було подано відповідних документів до Державної податкової інспекції в м.Івано-Франківську щодо припинення платника податків. В звязку з наведеним, оскільки обовязок щодо подання податкової звітності на переконання суду припиняється виключно після зняття платника податків з податкового обліку, податковим органом рішення № 0004561501/0 від 19.05.2011 прийнято правомірно.

Відповідно до ст.16 ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» нараховується пеня при самостійному нарахуванні суми податкового зобовязання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання; при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні.

На підставі даної норми чинного на момент виникнення спірних правовідносин вищевказаного Закону відповідачу було нараховано пеню в розмірі 9,89 грн.

Згідно п.п.67.1.1 п.67.1 ст 67 ПКУ, якщо в разі ліквідації філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу юридичної особи частина податкових зобовязань чи податкового боргу залишається непогашеною, такі податкові зобовязання чи борг погашаються за рахунок юридичної особи незалежно від того, чи є вона платником податку та збору, стосовно якого виникло податкове зобовязання або податковий борг таких філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу.

Таким чином, сума заборгованості відокремленого підрозділу - Івано-Франківської філії ТзОВ «555», яка згідно довідки Державної податкової інспекції в м.Івано-Франківську становить 519,89 грн, підлягає до стягнення з юридичної особи- ТзОВ «555».

Згідно п.95.1 ст.95 ПКУ орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.(п.95.2 ст.95 ПКУ).

Відповідно до п.95.3 ст.95 ПКУ стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно п.95.4 ст.95 ПКУ орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Виходячи з викладеного, суд вважає вимоги позивача про стягнення коштів підставними, а позов таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ч.1 ст.67 Конституції України, ЗУ Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами, п.14.1.175 п.14.1 ст.14, п.16.1.4 п.16.1 ст.16, п.п.67.1.1 п.67.1 ст 67, п.п. 95.1-95.4 ст.95 Податкового Кодексу України, керуючись ст.ст.11, 71, 86, ч.3 ст.160, ст.162 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

позов задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «555» у банках та за рахунок належної відповідачу готівки в дохід Державного бюджету України 519 (пятсот девятнадцять) грн. 89 коп. податкового боргу.

Згідно ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова в повному обсязі виготовлена 08.11.2011 року.

Суддя: /підпис/ОСОБА_3