Ухвала суду № 50928451, 05.08.2014, Господарський суд Хмельницької області

Дата ухвалення
05.08.2014
Номер справи
924/941/14
Номер документу
50928451
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

_______________

УХВАЛА

"05" серпня 2014 р.Справа № 924/941/14

Господарський суд Хмельницької області у складі:

Суддя Магера В.В., розглянувши матеріали

За позовом Публічного акціонерного товариства „Національна акціонерна компанія „Нафтогаз України, м.Київ

до Комунального підприємства по експлуатації теплового господарства „Тепловик Старокостянтинівської міської ради, м. Старокостянтинів, Хмельницька область

про стягнення 8 296 250,88 грн., з яких 7 499 435,31 грн. основний борг, 533 869,18 грн. пеня, 170 662,04 грн. 3% річних, 92 284,35 грн. інфляційних втрат

За участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1 - за довіреністю №14-94 від 18.04.2014 р.;

від відповідача: ОСОБА_2 - за довіреністю №22 від 05.01.2014 р.;

ОСОБА_3 - за довіреністю №-20 від 26.01.2014 р.

Ухвала виноситься 05.08.2014р., оскільки в засіданні суду 17.07.2014р. оголошувалась перерва.

Суть спору: Позивач звернувся до суду із позовом про стягнення із відповідача 8 296 250,88 грн., з яких 7 499 435,31 грн. основний борг, 533 869,18 грн. пеня, 170 662,04 грн. 3% річних, 92 284,35 грн. інфляційних втрат. Вказана заборгованість виникла у звязку із неналежним виконанням відповідачем умов договору купівлі-продажу природного газу №13/3075-ТЕ-34 від 28.12.2012 року.

Представник позивача в засідання суду 05.08.2014р. прибув, позовні вимоги підтримав із підстав, викладених у позові.

Представники відповідача в засідання суду 05.08.2014р. прибули, надали суду відзив по справі відповідно до якого позов не визнають та вважають, що він не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно договору купівлі-продажу природного газу від 28.12.2012р. №13/3075-ТЕ-34 НАК „Нафтогаз України передано у власність КП „Тепловик газу на суму 10 099 826,06 грн., розрахунки проведено на суму 4 536 390,75 грн.

Відповідно до спільного протокольного рішення від 28.02.2013р. №-561 „Про організацію взаєморозрахунків відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 №-20 (зі змінами) за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету погашено борг в розмірі 1 028 239,94 грн.

Згідно спільного протокольного рішення від 13.06.2013р. №-7203 „Про організацію взаєморозрахунків відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 №-20 (зі змінами) за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету погашено борг в розмірі 846 348,64 грн.

Відповідно до спільного протокольного рішення від 16.10.2013р. №-1745 „Про організацію взаєморозрахунків відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 №-20 (зі змінами) за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету погашено борг в розмірі 262 469,30 грн.

Згідно спільного протокольного рішення від 16.12.2013р. №-2194 „Про організацію взаєморозрахунків відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 №-20 (зі змінами) за природний газ та теплопостачання за рахунок коштів загального фонду Державного бюджету України погашено борг з розмірі 718 243,99 грн.

Відповідно до договору від 12.02.2014р. №-82/30 „Про організацію взаєморозрахунків (відповідно до п.2 статті 16 Закону України „Про Державний бюджет України на 2014 рік) погашено заборгованість в розмірі 1 936 000,00 грн.

Розрахунок проведено платіжним дорученням від 01.04.2014р. №-1 в якому є відмітка Старокостянтівського управління Державного казначейства про проведення оплати.

Заборгованість в сумі 5 563 435,31 грн. є заборгованістю з різниці в тарифах, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії тарифам, що затверджувалися та погоджувалися органами державної влади та місцевого самоврядування.

Протоколом засідання Хмельницької обласної комісії з питань погашення заборгованості підприємств паливно-енергетичного комплексу від 14.07.2014р. №-43/30 узгоджено обсяги заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що виникла в зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії тарифам, затвердженими виконавчим комітетом міської ради станом на 01.07.2014р. у розмірі 13 366 800,00 грн. та різниця в тарифах за теплову енергію, що надана бюджетним організаціям 1 998 000,00 грн.

Статтею 2 Закону України „Про теплопостачання встановлено, що відносини, що виникають у звязку з виробництвом, транспортуванням, постачанням і використанням теплової енергії, державним наглядом за режимом споживання теплової енергії, безпечною експлуатацією теплоенергетичного обладнання та безпечним виконанням робіт на обєктах у сфері теплопостачання субєктами господарської діяльності незалежно від форм власності, врегульовані Законом України „Про теплопостачання.

Статтею 8 Закону України „Про теплопостачання передбачено, що державна підтримка у сфері теплопостачання надається відповідно до обсягів коштів, передбачених Законом України про Державний бюджет України та місцевими бюджетами на відповідний рік.

Статтею 20 Закону України „Про теплопостачання передбачено, що тарифи на теплову енергію повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих витрат на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії, тарифи на теплову енергію, реалізація якої здійснюється субєктами господарювання, що займають монопольне становище на ринку, є регульованими.

Тарифи повинні враховувати повну собівартість теплової енергії і забезпечувати рівень рентабельності не нижче граничного рівня рентабельності, встановленого Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади у сфері теплопостачання.

У разі, якщо тимчасово тариф на теплову енергію встановлено нижче її собівартості з урахуванням граничного рівня рентабельності, то орган, яким установлено цей тариф, повинен передбачити механізм компенсації цієї різниці в порядку встановленому законодавством.

Законом України Про Державний бюджет України на 2014 рік передбачено субвенції з Державного бюджету на погашення заборгованості з різниці в тарифах та надання пільг, субсидій та компенсацій.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.01.2014р. №-30 „Деякі питання надання у 2014 році субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, яка виникла у звязку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування та Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2014р. №-268 „Про встановлення змін до Порядку та умов надання у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, що вироблялися, транспортувалися, та постачалися населенню, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання та водовідведення тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування затверджено Порядок та умови надання у 2014 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 року №-20 затверджено порядок перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення пільг, субсидій та компенсацій.

Відповідно до ст.614 Цивільного кодексу України та ст.218 Господарського кодексу України вина є підставою відповідальності за порушення зобов'язання. Особа, яка порушила зобовязання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або неосторожності).

Відповідач зазначає, що не має змоги самостійно впливати на своєчасність розрахунків за природний газ, а тому, вини відповідача не має.

На підставі викладеного, відповідач просить суд у задоволенні позову відмовити повністю.

Згідно із п.3 ч.1 ст.77 ГПК України, господарський суд відкладає розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному судовому засіданні, зокрема у звязку із необхідністю витребування нових доказів.

Розглянувши матеріали справи, приймаючи до уваги необхідність витребування нових доказів, не може бути вирішено в даному судовому засіданні, тому суд вважає за необхідне з метою повного, всебічного та обєктивного дослідження усіх обставин відкласти розгляд справи на іншу дату.

Керуючись п.3 ч.1 ст.77, ст.86 Господарського процесуального кодексу України, СУД -

У Х В А Л И В:

Розгляд справи №924/941/14 відкласти на 12:30 "20" серпня 2014 р.

Позивачу надати суду докази зарахування коштів за договором купівлі-продажу природного газу №13/3075-ТЕ-34 від 28.12.2012 року згідно платіжного доручення від 01.04.2014р. №1 на суму 1 936 000,00 грн.

Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Хмельницької області за адресою: м.Хмельницький, Майдан Незалежності, 1, к.316.

Суддя В.В. Магера

Віддрук. 1 прим.:

1 - до справи.