УХВАЛА
26 листопада 2011 р. 2а/0470/15718/11
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Боженко Н.В. , перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Дніпропетровського обласного військового комісаріату про визнання незаконним рішення , -
ВСТАНОВИВ:
24 листопада 2011 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Дніпропетровського обласного військового комісаріату в якому просить визнати рішення комісії Дніпропетровського ОВК про надання статусу учасника бойових дій гр. ОСОБА_2 вважати незаконним з вилученням посвідчення учасника бойових дій згідно чинного законодавства.
Згідно ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Пунктом 4 частини 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до ч.1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Адміністративний позов звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
П.8 ч. 1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.
Як вбачається зі змісту позовної заяви позивач - ОСОБА_1 не просить захищати жодних порушень своїх прав, свобод чи інтересів, отже не підпадає під визначення позивача в адміністративній справі за Кодексом адміністративного судочинства України.
В той же час, в позовній заяві зазначено, що підставою звернення до суду є те, що Дніпропетровський обласний військовий комісаріат незаконно та безпідставно надав ОСОБА_2 статус учасника бойових дій, в чому позивач вбачає ознаки корупції.
Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції»від 11.06.2009 р. №1506-VI визначає основні засади запобігання та протидії корупції в публічній і приватній сферах суспільних відносин, відшкодування завданої внаслідок вчинення корупційних правопорушень шкоди, поновлення порушених прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав чи інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно вимог ст. 3 Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції»від 11.06.2009 р. №1506-VI суб'єктами, які здійснюють заходи щодо запобігання та протидії корупції є Президент України, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, органи прокуратури України, що здійснюють заходи щодо запобігання та протидії корупції в межах повноважень, визначених Конституцією України та законами.
Окрім того, частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
З наданого до позову платіжного доручення встановлено, що судовий збір за подання адміністративного позову позивачем перераховано до Державного бюджету України не в повному обсязі та за помилково зазначеними реквізитами, оскільки з 01 листопада 2011 року набув чинності Закон України «Про судовий збір»N 3674-VI від 08.07.2011 року, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору. Відповідно до данного Закону ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 28,23 грн.. Згідно інформаційного листа ДСАУ №12-6621/11 від 10.11.2011 року документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення звязку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення. Судовий збір необхідно сплачувати за такими реквизитами: отримувач: УДК у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська, код ЄДРПОУ (отримувача) 24244847, розрахунковий рахунок 31216206700008, Банк: ГУДКУ у Дніпропетроській області, МФО 805012, код бюджетної класифікації доходів 22030001.
Відповідно до ч.4 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Частиною 1 статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою. Оскільки адміністративний позов надіслано до суду поштою, позивачем не додані документи, які підтверджують його особу (копія паспорта).
Враховуючи викладене, позивачу необхідно викласти зміст позовних вимог з додержанням вимог ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме зазначити на захист яких прав, свобод та інтересів подано адміністративний позов до адміністративного суду, надати до суду належні докази сплати судового збору у встановленому законом порядку і розмірі та документ, який підтверджує особу позивача (копія паспорта).
Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 3, 4, 17, 105-108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Дніпропетровського обласного військового комісаріату про визнання помилковим надання статусу учасника бойових дій гр. ОСОБА_2 та його скасування залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 22 грудня 2011 р. для усунення недоліків позовної заяви, які зазначені в ухвалі.
Копію ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Розяснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 2 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху. Повернення позовної заяви, згідно частини 6 цієї ж статті, не позбавляє позивача права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали згідно ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя ОСОБА_3