ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 березня 2011 р. Справа № 2а/0470/333/11 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора Самарського району м. Дніпропетровська в інтересах держави в особі Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м. Дніпропетровська до Закритого акціонерного товариства "ГМК-Україна" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
У січні 2011 року заявник на виконання своїх владних повноважень в інтересах позивача звернувся до адміністративного суду з вищезазначеним адміністративним позовом. В обґрунтування позовних вимог зазначив, що відповідач має несплачену заборгованість по платежам до бюджету яка становить 13 029, 38 грн., яку заявник просив суд стягнути з відповідача на користь позивача рішенням суду.
В судове засідання представники заявника та позивача зявились та було заявлене клопотання про подальший розгляд справи в порядку письмовому провадженні.
Відповідач в судове засідання в другий раз свого представника не направив, про день та час його проведення повідомлявся належним чином. Суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача, оскільки кореспонденція направлена за адресою, вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідно до вимог ч.4 ст.33 та ч.8 ст.35 КАС України.
Суд, дослідивши матеріали справи вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Прокурор звернувся до адміністративного суду в порядку статті 60 КАС України. Із посиланням на ст.121 Конституції України зазначав, що на органи прокуратури покладено представництво інтересів держави в суді. Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 08 квітня 1999 року прокурори та їх заступники мають право звертатися до суду з позовними заявами в інтересах держави. Прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначають, у чому саме відбулося або може відбутися порушення матеріальних, або інших інтересів держави, обґрунтовує необхідність їх захисту та зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції.
Згідно статті 36-1 Закону України Про прокуратуру від 05 листопада 1991 року №1789-XII, представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Формами представництва, зокрема, є звернення до суду з позовами або заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави, участь у розгляді судами справ.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Закрите акціонерне товариство «ГМК-Україна» (код ЄДРПОУ 33563742) знаходиться на обліку платників податків в Лівобережній МДПІ у м.Дніпропетровську.
22 червня 2009 року працівниками податкового органу проведена невиїзна документальна перевірка платника податку ЗАТ «ГМК-Україна» з питання своєчасності сплати узгоджених податкових зобовязань з податку на прибуток, в ході якої встановлено порушення п.5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України №2181, відповідно до якого платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4 п.4 ст.4 даного Закону. За нормами п.п.4.1.4. п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ (зі змінами та доповненнями), податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює кварталу протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду, п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України від 21 грудня 200 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зі змінами та доповненнями, абз.2 п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28 грудня 1994 р. в редакції Закону України від 24 грудня 2002 №349-ІV (зі змінами та доповненнями) за наслідками якої був складений акт №4326/15-1/33563742.
Перевірку проведено на підставі п.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в України» від 4 грудня 1990 року №509-ХІІ (зі змінами та доповненнями).
На підставі вищезазначеного акту у відношенні відповідача було винесено податкові повідомлення-рішенні №0013741505/0 від 22 червня 2009 року на суму 10 068, 74 грн., №0013751505/0 від 22 червня 2009 року на суму 18, 90 грн. які вручені керівнику ЗАТ «ГМК-Україна» особисто під підпис.
21 січня 2010 року працівниками податкового органу проведена невиїзна документальна перевірка платника податку ЗАТ «ГМК-Україна» з питання своєчасності подання податкової звітності, в ході якої встановлено порушення п.п.4.1.4. п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ (зі змінами та доповненнями), п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України від 21 грудня 200 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зі змінами та доповненнями, абз. 2 п.п.16.4. ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28 грудня 1994 року в редакції Закону України від 24 грудня 2002 року №349-ІV (зі змінами та доповненнями), яким встановлено, що у терміни, визначені законодавством, платник податку подає податковому органу за місцем свого знаходження декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком, з урахуванням від`ємного значення об`єкта оподаткування минулих податкових періодів, у разі його наявності, за наслідками якої був складений акт №681/15-1/33563742 від 21 січня 2010 року.
Перевірку проведено на підставі п.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в України» від 04 грудня 1990 року №509-ХІІ (зі змінами та доповненнями).
На підставі вищезазначеного акту у відношенні відповідача було винесено податкове повідомлення-рішення №0000911505/0 від 17 лютого 2010 року на суму 510, 00 грн.
30 березня 2010 року працівниками податкового органу проведена невиїзна документальна перевірка платника податку ЗАТ «ГМК-Україна» з питання своєчасності сплати подання податкової звітності з податку на прибуток, в ході якої встановлено порушення п.п.4.1.4. п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року №2181-ІІІ (зі змінами та доповненнями), абз. 2 п.п.16.4. ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» №334/94-ВР від 28 грудня 1994 року в редакції Закону України від 24 грудня 2002 року №349-ІV (зі змінами та доповненнями), яким встановлено, що у терміни, визначені законодавством, платник податку подає податковому органу за місцем свого знаходження декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком, з урахуванням від`ємного значення об`єкта оподаткування минулих податкових періодів, у разі його наявності, за наслідками якої був складений акт №2426/15-1/33563742 від 30 березня 2010 року.
Перевірку проведено на підставі п.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в України» від 4 грудня 1990 року №509-ХІІ (зі змінами та доповненнями).
На підставі вищезазначеного акту у відношенні відповідача було винесено податкове повідомлення-рішення №0002511505/0 від 13 квітня 2010 року на суму 340, 00 грн., яке не було вручено відповідачу у звязку з чим був складений відповідний акт №3551/15-1/33563742 про неможливість вручення платнику податків податкового повідомлення-рішення.
Отже загальна сума заборгованості ЗАТ «ГМК-Україна» з податку на прибуток та податку на додану вартість перед бюджетом в Лівобережній МДПІ м.Дніпропетровська становить 13 029, 38 грн.
Порядок погашення зобовязань юридичних та фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами визначено Законом «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Статтею 1 цього Закону визначено податковий борг як податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого зобовязання.
Відповідно до підпункту 17.1.1 пункту 17.1 статті 17 даного Закону, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків коли платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно пункту 2.3.1 статті 2 Закону №2181 органом стягнення податкового боргу з Закритого акціонерного товариства «ГМК-Україна» є Лівобережна міжрайонна державна податкова інспекція м.Дніпропетровська.
Відповідно до підпункту 3.1.1. пункту 3.1. статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Активи платника податків це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
В силу ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.162 КАС України, суд в порядку адміністративного судочинства може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Оцінюючи усі докази, які були досліджені судом у їх сукупності, суд вважає за можливе стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість по платежам до бюджету в сумі 13 029, 38 грн.
Факти, встановлені судом, та відповідні їм правовідносини підтверджуються наявними доказами. Вказане є підставою для задоволення адміністративного позову.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 122, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Закритого акціонерного товариства «ГМК-Україна» на користь держави на р/р 31111009700010 податок на прибуток приватних підприємств, код платежу 11021000 в сумі 12 737, 05 грн., р/р 31113029700010 податок на додану вартість, код платежу 14010100 в сумі 292, 33 грн., одержувач Управління Державного казначейства Індустріального району, код ЄДРПОУ 24232376, банк одержувача ГУДКУ (Головне управління державного казначейства України) в Дніпропетровській області, МФО 805012.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.
Суддя ОСОБА_1