Справа № 166/404/15-п
провадження № 3/166/161/15
код категорії 323
ст. КУпАП 188-28
ПОСТАНОВА
іменем України
02 квітня 2015 року смт.Ратне
Суддя Ратнівського районного суду Волинської області Фазан О.З., розглянувши матеріали справи, які надійшли з ВДАІ Ратнівського РВ УМВС України у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, голова Заболоттівської селищної ради
за ст. 188-28 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 не виконав припису Державної автомобільної інспекції № 14 від 25.11.2014 року щодо усунення порушень правил, норм, стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху, а саме не встановив два відсутніх дорожніх знаків 1.28 та не замінив чотири дорожні знаки 1.28 , що не відповідають вимогам стандарту 1.5 ДСТУ 3587 97 , чим своїми умисними діями вчинив правопорушення, передбачене ст. 188-28 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 не зявився , хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.
Відповідно до ст.188-28 КУпАП передбачена відповідальність за невиконання законних вимог \приписів\ посадових осіб відповідних підрозділів Міністерства внутрішніх справ, що забезпечують безпеку дорожнього руху щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху.
З припису ДАІ № 14 від 25.11.2014 року на імя селищного голови смт. Заболоття ОСОБА_1 , слідує про необхідність встановлення дорожніх знаків 1.28 на залізничному переїзді 424 + 850 м , 431+ 085 . Строк виконання припису до 25.02.2015 року .
Крім цього, з припису ДАІ № 3 від 12.03.2015 року на імя селищного голови смт. Заболоття ОСОБА_1 , слідує про необхідність встановлення дорожніх знаків на залізничному переїзді по вул.. Брестській ( 424 + 850 м) . Строк виконання припису до 22.03.2015 року.
Відповідно до п. 6 ст. 7 Закону України « Про дорожній рух» до компетенції селищної та сільської Ради народних депутатів та їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху належить сприяння діяльності по утриманню у безпечному для дорожнього руху стані автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздівта їх облаштуванню об'єктами сервісу.
Згідно з п.п. 1, 2 ч. 3 ст. 12 Закону України « Про дорожній рух» посадові особи, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів, інших споруд, зобов'язані забезпечувати утримання їх у стані, що відповідає встановленим вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху; при виникненні умов, що створюють загрозу безпеці дорожнього руху, здійснювати заходи для своєчасної заборони або обмеження руху, а також відновлення безпечних умов для руху, у разі забруднення проїзної частини доріг, вулиць, залізничних переїздів невідкладно здійснювати заходидля їх очищення і своєчасного попередження учасників дорожнього руху про загрозу безпеці руху, що виникла.
Таким чином, на ОСОБА_1, як на голову Заболоттівської селищної ради Ратнівського району Волинської області , покладені обов'язки, передбачені ст.. 12 Закону України « Про дорожній рух».
З матеріалів справи не вбачається, що селищний голова ОСОБА_1 у встановлений строк виконав приписи ВДАІ Ратнівського РВ УМВС України у Волинській області.
З огляду на вищевказане, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 дійсно вчинене правопорушення, і його дії суд кваліфікує за ст. 188-28 КУпАП як невиконання законної вимоги (припису) посадової особи Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України щодо усунення порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху. Вина ОСОБА_1 у вчиненні цього правопорушення повністю доведена.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, його майновий та сімейний стан, приходжу до висновку про необхідність застосування адміністративного стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі , яке буде необхідне і достатнє для виховання особи та запобігання нею вчиненню нових правопорушень.
Відповідно до ст.4 ч.2 .п. 5 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з винної особи стягується 0,03 розміру мінімальної заробітної плати судового збору. Керуючись ст. ст. 188-28, 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.188-28 КУпАП та застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі 255 гривень.
Відповідно до ст. 308 КУпАП штраф має бути сплачений порушником в добровільному порядку не пізніше як через пятнадцять днів з дня отримання постанови, в разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк з порушника стягується у порядку примусового виконання подвійний розмір штрафу - 3400 ( три тисячі чотириста) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 36(тридцять шість) гривень 54 коп судового збору в УДКСУ у Ратнівському районі код отримувача 37821937,МФО 803014,рахунок отрмувача 31219206700320.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення.
дня її винесення.
Суддя підпис ОСОБА_2
З оригіналом згідно
Суддя Ратнівського
районного суду ОСОБА_2