Міжгірський районний суд Закарпатської області
99 м. смт. Міжгір`я Міжгірський район Закарпатська область Україна 90000
Справа № 302/1398/14-а
Категорія
П О С Т А Н О В А
ІМ'ЯМ УКРАЇНИ
26.11.2014 р. 26.11.2014
Міжгірський районний суд Закарпатської області
в складі: головуючого судді: Цімбота В.І.
при секретарі Куруц В.І.,
позивачки ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Міжгірї справу за позовом ОСОБА_1 до Управління пенсійного фонду України в Міжгірському районі про зобовязання зробити перерахунок пенсії з нарахуванням та виплатою компенсації,
В С Т А Н О В И В :
13.11.2014 року позивачка звернулася до суду з вищевказаними позовними вимогами, які вмотивувала наступним.
14.04.2014р. позивачці здійснено УПФ Україні в Міжгірському районі перерахунок пенсії по віку згідно норм ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
15.10.2014 року ОСОБА_1 звернулася до управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі щодо перерахунку пенсії за довідкою від 21.05.2014 року № 716 по формі, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 року № 5-1 з відображенням сум матеріальної допомоги та сум індексації заробітної плати.
У відповідь на письмове звернення отримала лист з УПФУ у Міжгірському районі, в якому було відмовлено врахувати у призначенні пенсії державного службовця індексацію заробітної плати, а також матеріальну допомогу на оздоровлення. Позивачка вважає, що дії відповідача є незаконними, тому просить зобовязати відповідача здійснити перерахунок пенсії та виплати різницю із врахуванням збільшення на суму виплаченої їй матеріальної допомоги та індексації заробітної плати.
Позивачка ОСОБА_1 при розгляді справи позовні вимоги підтримує, просить такі задоволити та пояснила, що 15.10.2014 року вона звернулася до управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі із заявою про перерахунок пенсії з врахуванням відповідних виплат згідно довідки, але УПФУ в Міжгірському районі їй відмовило врахувати у призначенні державного службовця матеріальні допомоги та рекомендували звернутися до головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області або до суду.
Представник відповідача ОСОБА_2 при розгляді справи позов заперечила повністю і пояснила, що матеріальні допомоги на оздоровлення та на покращення соціально-побутових умов не є складовими заробітної плати державного службовця, а тому не можуть бути враховані для обчислення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу».
Суд, вислухавши пояснення сторін, вивчивши зміст позовної заяви, дослідивши докази додані до неї на ствердження позовних вимог дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення, з наступних підстав.
15.10.2014 року позивачкою ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Міжгірському районі було надано довідку про складові заробітної плати для здійснення перерахунку пенсії, в якій була зазначена матеріальна допомога на оздоровлення та індексації заробітної плати.
Відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від суми заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Положення ст.ст.1, 2 Закону України від 24.03.1995 р. № 108/95 ВР «Про оплату праці» дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та для покращення соціально-побутових умов входила до системи оплати праці державного службовця.
За змістом норм ст. 66 Закону України від 05.1.1991 року № 1788- ХІІ « Про пенсійне забезпечення», Закону України «Про збір на обовязкове державне пенсійне страхування», та ст. 41 Закону України від 09.07.2003 р. № 1058-ІУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Таким чином, матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та не включається до складу заробітної плати державного службовця, враховується при обчисленні розміру пенсії державного службовця.
Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом України в постанові від 20.02.2012 року.
За приписами ч.2 ст.244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.
Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Враховуючи вищевикладене, суд, приходить до висновку, що дії управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі щодо не перерахунку та не виплати пенсії позивачці ОСОБА_1 з урахуванням матеріальних допомог на оздоровлення та на покращення соціально-побутових умов, індексації заробітної плати відповідно до довідки виданої ОСОБА_3 сільською радою від 21.05.2014 року № 716, є неправомірними.
Відповідно до п.п.1, 2 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з адміністративного позову, доданих матеріалів до позову та пояснень представника УПФ України в Міжгірському районі, позивачка ОСОБА_1 15.10.2014 року звернулася до УПФ України в Міжгірському районі про перерахунок пенсії та включення суми вищезазначених матеріальних допомог, індексації заробітної плати З цього часу було відомо щодо неправильного нарахування пенсії, але позивачка своєчасно не звернулася до суду про порушення її прав, свобод чи інтересів, а лише 13.11.2014 р. подала заяву до суду з вищезазначеними позовними вимогами. Поважних причин пропуску строку на звернення до суду позивачкою не зазначено та не подано клопотання про поновлення пропущеного строку, тому суд вважає позовну заяву щодо зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії із врахуванням збільшення на суму виплачених їй матеріальних допомог на оздоровлення та на покращення соціально-побутових умов, індексації заробітної плати за період з 14.04.2014 р. по 12.05.2014 р. (включно) - залишити без розгляду, відповідно до вимог ст.100 КАС України.
Згідно ст. 94 КАС України судові витрати у виді судового збору в сумі 73 грн. 08 коп. слід стягнути з державного бюджету на користь позивачки, оскільки відповідач звільнений від сплати такого за законом.
Керуючись ст. ст. 161-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов ОСОБА_1 задоволити частково.
Позовні вимоги ОСОБА_1 щодо зобов'язання провести перерахунок розміру пенсії на її користь з включенням до суми заробітної плати для обчислення пенсії індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та допомоги для вирішення соціально-побутових питань за період з 14.04.2014 р. по 12.05.2014 р. (включно) - залишити без розгляду.
Визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі щодо неврахування у заробітку при призначенні пенсії державного службовця ОСОБА_1 матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Міжгірському районі здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з врахуванням складових заробітної плати (доходу) зазначених у довідці ОСОБА_3 сільської ради №716 від 21.05.2014р. в тому числі матеріальної допомоги на оздоровлення та допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати починаючи з 13.05.2014 року по теперішній час і надалі їй виплачувати пенсію із врахуванням збільшення.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі 73 грн. 08 коп.
Постанова набирає законної сили згідно з ст. 254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена у Львівський апеляційний адміністративний суд в порядку і строки, встановлені ст. 186 КАС України.
Суддя ОСОБА_4