Справа № 234/14644/15-п
Провадження № 3/234/1072/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2015 року Суддя Краматорського міського суду Донецької області Лутай А.М., при секретарі Астахові Р.Є., за участю прокурора Опря С.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з прокуратури м.Краматорська Донецької області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася в м.Краматорську Донецької області, громадянку України, Ід.Н № НОМЕР_1, не працюючу, одружену, проживаючу за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, якій розяснені вимоги ст.268 КУпАП,
-за ст.172-6 ч.1 КУпАП -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, яка є депутатом Красноторської селищної ради Донецької області VI скликання з 12.11.2010р по теперішній час, у порушення вимог ч.1 ст.12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» до 01.04.2015 року Декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014 рік за формою, передбаченою Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» за місцем роботи Красноторської селищної ради не подала, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-6 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 в суді свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, визнала цілком та суду пояснила, що дійсно з 12.11.2010р по теперішній час вона являється депутатом Красноторської селищної ради Донецької області. Їй відомо про необхідність своєчасного подання Декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру до 01 квітня кожного року, а також відомо про адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання Декларації. Зазначила, що з листопада 2014р по теперішній час вона не працює, доходи не отримує, про те, що необхідно подати декларацію, вона забула і подала її лише 26.06.2015р.
Заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1, прокурора Опря С.І., який підтвердив обставини викладені в адміністративному протоколі та просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оцінивши інші докази у справі в їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру.
Відповідно до вимог ст.ст.245, 251, 252, 280 КУпАП суд зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Згідно з диспозицією ст.172-6 ч.1 КУпАП, адміністративним правопорушенням у даному випадку є неподання або несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, передбаченої Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".
Відповідно до ч.1 ст.1 ЗУ „Про засади запобігання і протидії корупції: корупційним правопорушенням визнається умисне діяння, що містить ознаки корупції, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 4 цього Закону, за яке законом установлено кримінальну, адміністративну, цивільно-правову та дисциплінарну відповідальність; - корупція - це використання особою, зазначеною в частині першій статті 4 цього Закону, наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній в частині першій статті 4 цього Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень та пов'язаних із цим можливостей.
Відповідно до підпункту „б пункту 1 ст.4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" - суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад;
Частиною 1 ст.12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" передбачено, що субєкти декларуваннязобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону. Суб'єкти декларування, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подають таку декларацію за звітний рік до 31 грудня…..
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 дійсно є депутатом Красноторської селищної ради Донецької області VI скликання, та яка станом на 19.05.2015р Декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за 2014р не надала.
Виходячи з викладеного, судом встановлена вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ст.172-6 ч.1 КУпАП.
З урахуванням відомостей про особу, що притягується до адміністративної відповідальності, зокрема те, що ОСОБА_2 не працює, свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.КУпАП визнала цілком, а також обставини справи та склад вчиненого нею правопорушення, суд вважає за необхідне застосувати до останньої вид адміністративного стягнення у вигляді штрафу на користь держави.
Також, у відповідності до ст.401 КУпАП суд вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави в сумі 243,60грн.
Керуючись ст.ст.401, 172-6 ч.1, 268, 279, 280 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у скоєні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави (отримувач: державний бюджет, р/р №31110106700059, код платежу: 21081100, МФО: 834016, ЄДРПОУ 37944338, банк: ГУ ДКСУ у Донецькій області) в розмірі 850грн (вісімсот пятдесят гривень).
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач: Краматор.УК/м.Краматорськ/22030001, ККД: 22030001, назва ККД: судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), р/р 31214206700059, МФО: 834016, ЄДРПОУ (суду) 02895656, Єдрпоу (банку) 37944338, банк отримувач: ГУ ДКСУ у Донецькій області) судовий збір в сумі 243,60грн (двісті сорок три гривні, 60коп).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 КУпАП (адміністративний арешт).
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Донецької області через Краматорський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя ОСОБА_3