ун. № 759/13065/15-п
пр. № 3/759/3811/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2015 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Скорін А.В., розглянувши матеріали, які надійшли Центрального офісу з обслуговування великих платників Міжрегіонального ГУ ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця Хмельницької обл., українця, громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1, працюючої Генеральним директором ІП «РЕТАЛ Україна», РНОКПП НОМЕР_1,
-за ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
До Святошинського районного суду м.Києва з Центрального офісу з обслуговування великих платників Міжрегіонального ГУ ДФС 20.08.2015 р. надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-4 КУпАП.
ОСОБА_1, працюючи на посаді генерального директора ІП «РЕТАЛ Україна», допустив подання податковими агентами податкової звітності з помилками, а саме: неправильно відображено відомості (ІПН) по фізичній особі у формі 1-ДФ за період діяльності вказаного підприємства за 4-й квартал 2014 року.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 323/40-40 від 06.08.2015р., який складено після проведення та складення акту перевірки № 835/28-10-40-30729718 від 04.08.2015р., в ході якої виявлено вказане порушення, тобто ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 163-4 ч. 1 КУпАП.
ОСОБА_1 надано податковий розрахунок сум доходу, нарахованого на користь платників податків, і сум утриманого з них податку за 4 -й квартал 2014 року ІП "Ретал Україна", по формі 1-ДФ, який подано 06.02.2015р., і в складених документах (протоколі, акті перевірки) вказана обставина не заперечується і не вважається пропущенням строку чи порушенням своєчасності подання відомостей у встановленій формі, тому суд приймає вказаний податковий розрахунок як належний доказ, що підтверджує своєчасність подання-повідомлення державним податковим інспекціям відомостей у встановленій формі.
Неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян- це суть адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У вказаному протоколі не зазначено про суть та час вчинення адміністративного правопорушення.
Таким чином вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, не підтверджується зібраними матеріалами: протоколом про адміністративне правопорушення № 323/40-40 від 06.08.2015р., актом перевірки № 835/28-10-40-30729718 від 04.08.2015р.
Відповідно до ст. 247 п. 1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події чи складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, дотримуючись завдань КУпАП, суд вважає за необхідне закрити дану справу за відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч. 1 КУпАП.
Керуючись статтями 247 п. 1, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 163-4 ч. 1 КУпАП у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч. 1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду м. Києва через Святошинський районний суд м. Києва.
Суддя Святошинського
районного суду м.Києва Скорін А.В.