Ухвала суду № 50704174, 17.09.2015, Господарський суд Вінницької області

Дата ухвалення
17.09.2015
Номер справи
902/1131/15
Номер документу
50704174
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____________

У Х В А Л А

про порушення провадження у справі про банкрутство

17 вересня 2015 р. Справа № 902/1131/15

Господарський суд Вінницької області у складі судді Стефанів Т.В.,

при секретарі судового засідання Поцалюк Н. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи № 902/1131/15

за заявою: ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці,

21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 37979905

до: Будинкоуправління №1 квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниці,

21100, м. Вінниця, вул. Київська, буд. 31, код ЄДРПОУ 24964352

про порушення провадження у справі банкрутство

за участю:

заявник, УПФУ в м. Вінниці, ОСОБА_2, за довіреністю № 4185/06-33-1/09 від 17.08.2015;

Міністерство оборони України, ОСОБА_3, довіреність №220/337/д від 18.05.15;

Голова ліквідаційної комісії, ОСОБА_4, НОМЕР_1 від 19.06.2002;

боржник - не з'явився.

В С Т А Н О В И В :

13 серпня 2015 р. до господарського суду Вінницької області надійшла заява ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці про порушення справи про банкрутство Будинкоуправління №1 квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниці.

Ухвалою суду від 17.08.2015 року прийнято заяву ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці про порушення провадження у справі про банкрутство Будинкоуправління №1 квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниці до розгляду та призначено підготовче засідання на 26.08.2015 року.

Ухвалою від 26.08.2015 р. розгляд справи у підготовчому засіданні відкладено на 17.09.2015 р.

27.08.2015 до суду надійшла заява № 25206 від 26.08.2015 р. Вінницької об'єднаної Державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій обл., 21027, м. Вінниця, вул. 30-річчя Перемоги, 21 про визнання кредитором у справі № 902/1131/15.

Ухвалою суду від 28.08.2015 зазначена заява Вінницької ОДПІ призначена до розгляду в судовому засіданні на 17.09.2015.

16.09.2015 до суду надійшло клопотання №27048/10 від 15.09.2015 Вінницької об'єднаної Державної податкової інспекції ГУ ДФС у Вінницькій обл. про відкладення розгляду заяви на іншу дату у зв'язку з необхідністю надання додаткових доказів по справі.

В судове засідання 17.09.2015 з'явились представники УПФУ в м. Вінниці, який в повному обсязі підтримав заяву про порушення провадження у справі про банкрутство. Представники Міністерства оборони України та голова ліквідаційної комісії, не висловили заперечень стосовно порушення провадження у справі про банкрутство.

Розглянувши матеріали справи в підготовчому засіданні, заслухавши учасників судового засідання у справі про банкрутство, суд, враховуючи вимоги ст. ст. 10, 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визнав представлені матеріали достатніми для порушення провадження у справі про банкрутство Будинкоуправління №1 квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниці, 21100, м. Вінниця, вул. Київська, буд. 31, код ЄДРПОУ 24964352 з огляду на обґрунтованість вимог ініціюючого кредитора, їх безспірність (постанова Вінницького окружного адміністративного суду від 23.09.2013 по справі №802/3531/13-а, постанова Вінницького окружного адміністративного суду від 15.09.2008 по справі №2-а-10249/08, постанова Вінницького окружного адміністративного суду від 06.10.2010 по справі №2-а-4341/10/0270, постанова Вінницького окружного адміністративного суду від 04.02.2009 по справі №2-а-14299/08), сума вимог складає 300 мінімальних розмірів заробітної плати (707 444,54 грн основного боргу, в тому числі внески нараховані згідно поданої звітності - 446 356,41 грн, штрафні санкції - 197 670,32 грн та пеня - 63 417,81 грн.) і не сплачена боржником протягом 3-х місяців (постанови про відкриття виконавчого провадження від 02.10.2014 та 26.09.2014).

Як зазначалось вище, ухвалою від 17.08.2015 р. заяву прийнято до розгляду та призначено підготовче засідання на 26.08.2015 р., арбітражним керуючим, визначеним автоматизованою системою з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України є ОСОБА_5, якого зобов'язано надати заяву на участь у даній справі до 25.08.2015 року.

Однак на адресу суду від ОСОБА_5 заява про згоду на участь у даній справі не надійшла.

Разом з тим, на адресу суду 26.08.2015 року надійшли заяви про згоду у даній справі на призначення розпорядником майна боржника від арбітражних керуючих ОСОБА_6, ОСОБА_7 та 02.09.2015 надійшла заява від арбітражного керуючого ОСОБА_8

Голова ліквідаційної комісії ОСОБА_4 П в судовому засіданін 17.09.2015 року клопотав суд про призначення розпорядником майна по даній справі ОСОБА_8 Вказана кандидатура підтримана представниками УПФУ в м. Вінниці та Міністерства оборони України.

В судовому засіданні 17.09.2015 року, розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового засідання у справі про банкрутство та оцінивши надані у справу докази, суд встановив наступне.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) арбітражний керуючий - фізична особа, призначена господарським судом у встановленому порядку в справі про банкрутство, як розпорядник майна, керуючий санацією або ліквідатор з числа осіб, які отримали відповідне свідоцтво і внесені до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Статтею 114 Закону про банкрутство визначено призначення та усунення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справі про банкрутство

Зокрема, абз. 1, 3, 4, 6, 8 ч. 1 ст 114 Закону про банкрутство передбачено, що кандидатура арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) для виконання повноважень розпорядника майна визначається судом самостійно із застосуванням автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Під час прийняття заяви про порушення справи про банкрутство суд в ухвалі зобов'язує визначеного автоматизованою системою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надати заяву на участь у даній справі.

У разі якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

Під час призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) господарський суд не пов'язаний з кандидатурами арбітражних керуючих, запропонованими комітетом кредиторів, та має право призначити арбітражного керуючого самостійно.

Відхилення господарським судом запропонованих кандидатур арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та призначення іншого арбітражного керуючого повинно бути вмотивованим.

Частиною 2 ст. 114 Закону про банкрутство визначено, що розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі:

1) які є заінтересованими у цій справі;

2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;

3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом;

4) які мають конфлікт інтересів (особи, у яких виникає суперечність між власними чи їх близьких осіб майновими, немайновими інтересами та повноваженнями арбітражного керуючого).

До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.

Відповідно до абз. 1 ч. 3 ст. 114 Закону про банкрутсво, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) може бути звільнений господарським судом від виконання повноважень розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора за його заявою.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону про банкрутство право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надається особі, яка отримала відповідне свідоцтво у порядку, встановленому цим Законом, та внесена до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.

З огляду на викладене, враховуючи приписи ст.114 Закону про банкрутство, п.4.14 Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, затвердженого постановою пленуму ВГС України від 16.01.2013 р. №1, вивчивши та проаналізувавши спеціалізацію осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, заяви на участь про призначення розпорядником майна боржника арбітражних керуючих ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у справі № 902/1131/15 з доданими до них документами, ретельно проаналізувавши відомості щодо кандидатур арбітражних керуючих ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8, суд дійшов висновку, про призначення розпорядником майна Будинкоуправління №1 квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниця, 21100, м. Вінниця, вул. Київська, буд. 31, код ЄДРПОУ 24964352, ОСОБА_8, оскільки останній має найвищий рівень кваліфікації - V, тереторіально знаходиться у місті Вінниця, що дозволить, на переконання суду, мінімізувати витрати у справі про банкрутство, ним надано згоду на призначення розпорядником майна по даній справі та його особа не підпадає під категорію осіб визначених ч. 2 ст. 114 Закону про банкрутство; з покладенням на останнього всіх прав та обов'язків, передбачених Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

У задоволенні заяви арбітражного керуючого ОСОБА_6 (V рівень кваліфікації, м. Київ) № 01-16/925 від 19.08.2015 р. та арбітражного керуючого ОСОБА_7 (IV рівень кваліфікації, м. Вінниця) №01-21/41 від 26.08.2015 р. про призначення розпорядником майна у справі № 902/1131/15 про банкрутство Будинкоуправління №1 квартирно-експлуатаційний відділ відмовити.

Відповідно до п.10 ст.16 Закону про банкрутство з метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснюється офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет. Таке оголошення має містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 7, 9, 10, 16, 18, 19, 22, 114, 115 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 1, 2, 4-1, 12, 15, 32, 33, 34, 36, 38, 86, 115 Господарського процесуального кодексу України, суд

У Х В А Л И В :

1. Порушити провадження у справі про банкрутство Будинкоуправління №1 квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниця, 21100, м. Вінниця, вул. Київська, буд. 31, код ЄДРПОУ 24964352.

2. Визнати вимоги ініціюючого кредитора ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці, 21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7, код ЄДРПОУ 37979905 в сумі 446356,41 грн. (основний борг).

3. Ввести процедуру розпорядження майном боржника на 115 календарних днів, до 10 січня 2015 року.

4. Призначити розпорядником майна арбітражного керуючого: ОСОБА_8 (свідоцтво №1404 від 10.07.2013 року, ліцензія АВ №592882 від 18.11.2011 року, ідентифікаційний код 25221804530, а/с 8194, м. Вінниця, Україна, 21050.

Встановити грошову винагороду арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат.

Сплата грошової винагороди в процедурі розпорядження майном здійснюється шляхом її авансування заявником (кредитором) у зазначеному розмірі.

Сума авансового платежу вноситься на депозитний рахунок нотаріуса та виплачується арбітражному керуючому (розпоряднику майна) за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна.

Зобов'язати розпорядника майна:

- розглянути вимоги кредиторів про грошові вимоги до боржника;

- вести реєстр вимог кредиторів;

- повідомити кредиторів про результати розгляду їхніх вимог;

- вживати заходів для захисту майна боржника;

- аналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках;

- виявляти (за наявності) ознаки фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства;

- скликати збори кредиторів та організовувати їх проведення;

- надавати державному органу з питань банкрутства відомості, необхідні для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено справу про банкрутство;

- надавати господарському суду та комітету кредиторів звіт про свою діяльність, відомості про фінансове становище боржника, пропозиції щодо можливості відновлення платоспроможності боржника;

- організувати та забезпечити проведення інвентаризації майна боржника та визначити його вартість;

- виконувати інші повноваження, що передбачені Законом.

З моменту призначення розпорядника майна і до припинення процедури розпорядження майном органи управління боржника не мають права без згоди розпорядника майна приймати рішення про реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і ліквідацію боржника; створення юридичних осіб або участь в інших юридичних особах; створення філій та представництв; виплату дивідендів.

Рішення про участь боржника в об'єднаннях, асоціаціях, спілках, холдингових компаніях, промислово-фінансових групах чи інших об'єднаннях юридичних осіб приймається органами управління боржника за згодою розпорядника майна.

Призначення розпорядника майна не є підставою для припинення повноважень керівника чи органу управління боржника.

Керівник або орган управління боржника виключно за погодженням з розпорядником майна вчиняють правочини (укладають договори) щодо: відчуження або обтяження нерухомого майна, в тому числі його передачі в оренду, заставу, внесення зазначеного майна до статутного капіталу іншого підприємства або господарського товариства, розпорядження нерухомим майном боржника у будь-який інший спосіб; одержання та видачі позик (кредитів), надання поруки, гарантій, уступки вимоги, переведення боргу, а також передачі в довірче управління майна боржника; розпорядження у будь-який інший спосіб іншим майном боржника, балансова вартість якого становить понад один відсоток балансової вартості активів боржника, та укладання інших значних правочинів (договорів).

Розпорядник майна не має права втручатися в оперативно-господарську діяльність боржника, крім випадків, передбачених Законом.

5. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до дня введення мораторію.

Ухвала про введення мораторію є підставою для зупинення виконавчого провадження.

Зобов'язати розпорядника майна повідомити органи державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника та знаходженням його майна про запровадження мораторію.

Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум ( у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах; забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій; не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'зання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

Дія мораторію не поширюється на вимоги поточних кредиторів; на виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування; відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян; на виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов'язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.

Дія мораторію припиняється з дня припинення провадження у справі про банкрутство.

6. Вжити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів:

Заборонити боржнику укладати без згоди арбітражного керуючого (розпорядника майна) правочини (договори); відчужувати предмет застави.

7. Розпоряднику майна подати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів до 04 листопада 2015 р.

Розпоряднику майна скласти реєстр вимог кредиторів та подання його на затвердження до господарського суду до 04 листопада 2015 р.

Призначити попереднє засідання на 24 листопада 2015 р. 11:00 год.

Розпоряднику майна провести інвентаризацію майна боржника до 16 листопада 2015 р.

8. З метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, здійснити офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Оголошення має містити повне найменування боржника, його поштову адресу, банківські реквізити, найменування та адресу господарського суду, номер справи, відомості про розпорядника майна, граничний строк подання заяв конкурсних кредиторів з вимогами до боржника.

Ухвалу направити згідно переліку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Суддя Стефанів Т.В.

віддрук. прим.:

1- до справи;

2- ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м. Вінниці, 21100, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7;

3- Будинкоуправління №1 квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниці, 21100, м. Вінниця, вул. Київська, буд. 31;

4- арбітражному керуючому ОСОБА_8, а/с 8194, м. Вінниця, Україна, 21050.

5 - Міністерство оборони України, 03168, м. Київ, пр-кт Повітрофлотський, 6;

6- Квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниці, 21007, м. Вінниця. вул. Червоноармійська, 87;

7- Вінницька міська рада;

8 - Вінницька ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій обл., 21027, м. Вінниця, вул. 30-річчя перемоги, 21

9-арбітражному керуючому ОСОБА_6, 04136, м. Київ, вул .Маршала Гречка, 13, кб. 526

10-арбітражному керуючому ОСОБА_7, 21050, м. Вінниця, вул. Козицького 51, корп. 1