Кагарлицький районний суд Київської області
м. Кагарлик, вул. Московська, 3, 9200, (04453) 5-13-39
Справа 2- 413/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 травня 2010 року Кагарлицький районний суд Київської області
в складі: головуючого-судді Шевченко І.І.
при секретарі Камхі А.Д.
розглянувши під час попереднього судового засідання в залі суду м. Кагарлик справу за позовом Кагарлицького міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі: Черняхівської сільської ради Кагарлицького району Київської області до ОСОБА_1 про стягнення збитків, -
в с т а н о в и в:
прокурор та представник позивача просять суд з ОСОБА_1 в рахунок відшкодування втрат місцевого бюджету внаслідок зайвих витрат в сумі 1541 грн. 60 коп. та стягнути з відповідача витрати у вигляді сплати судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи, посилаючись на те, що контрольно ревізійним відділом в Кагарлицькому районі і м. Ржищеві проведено ревізію окремих питань фінансово господарської діяльності Черняхівської сільської ради.
Ревізією дотримання законодавства при встановленні посадових окладів, надбавок та доплат встановлено, що в січні березні 2006 року колишньому сільському голові ОСОБА_2 в порушення вимог п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.06 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури , судів та інших органів» нараховано та виплачено надбавку без встановлення та затвердження розміру даних виплат відповідними рішеннями сесій, що призвело до безпідставної виплати заробітної плати на загальну суму 1722,21 грн. та відповідно зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано коштів до державних цільових фондів на суму 623,44 грн.
Крім того, в січні, лютому, березні 2006 року колишньому секретарю сільської ради ОСОБА_3 та головному бухгалтеру ОСОБА_1 щомісячно нараховано та виплачено надбавку за високі досягнення у праці без розпорядчих документів (розпоряджень) колишнього сільського голови ОСОБА_4, чим недотримано вимоги абзацу 2 підпункту "г" п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.1996 року №1295 "Про умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів" та постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", що призвело до переплати заробітної плати в сумі 1712,50 грн. та відповідно зайво проведено нарахування на заробітну плату та перераховано коштів до державних цільових фондів на суму 619,93 грн.
Також ревізією встановлено, що сільському голові ОСОБА_5 за січень - жовтень місяць 2008 року нараховувалась та виплачувалась надбавка за високі досягнення у праці в розмірі 50% та премія в розмірі 25% без встановлення даних виплат рішеннями сесій, яке являється порушенням п.6 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.06 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури , судів та інших органів" та призвело до безпідставної виплати надбавки на загальну суму 6366,87 грн. і відповідно зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 2317,54 грн. та премії на загальну суму 3061,32 грн. і відповідно зайво проведено нарахування на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 1114,32 грн.
В ході проведення ревізії рішення сесії Черняхівської сільської ради в частині виплати надбавки за високі досягнення у праці та премії сільському голові ОСОБА_5 для перевірки не надано.
Таким чином, сума незаконно нарахованої та виплаченої надбавки за високі досягнення у праці та премії сільському голові ОСОБА_5 за період з 01.01.08 по 01.11.08 склала 9428,19 грн. та відповідно зайво проведено нарахування на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 3431,86 гривень.
Внаслідок допущених порушень у формі "Звіт про виконання загального фонду кошторису установи" касові та фактичні видатки за КЕКВ 1110 "Оплата праці бюджетних установ", КЕКВ 1111 "Заробітна плата" за січень-жовтень 2008 року завищено на 9428,19 грн. та за КЕКВ 1120 "Нарахування на заробітну плату" завищено на 3431,86 грн., що є порушенням п.1 ст. З, п.8 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 року № 996 - ХІУ.
Ревізією дотримання законодавства при встановленні доплат встановлено, що секретарю сільської ради ОСОБА_3 за період з 01.01.06 по 01.11.08 року та секретарю сільської ради ОСОБА_6 за період з 01.11.08 по 01.01.09 року в порушення абзацу 2 підпункту "г" пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.1996 року № 1295 "Про умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів" проводилось нарахування та виплата доплати в розмірі 15 % до посадового окладу за ведення обліку військовозобов'язаних без відповідних розпоряджень сільського голови, що призвело до переплати заробітної плати в сумі 3267, 31 грн. та відповідно зайво проведено нарахування на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 1182,77 грн.
Внаслідок допущених порушень у формі "Звіт про виконання загального фонду кошторису установи" за січень-грудень 2006, січень-грудень 2007, січень - грудень 2008 касові та фактичні видатки за КЕКВ 1110 "Оплата праці бюджетних установ", КЕКВ 1111 "Заробітна плата" завищено на 3267,31 грн. та за КЕКВ 1120 "Нарахування на заробітну плату" завищено на 1182,77 грн. , що є порушенням п.1 ст. 3, п.8 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996 -ХІУ.
Крім того, ревізією встановлено що доплата за роботу в нічний час сторожам сільської ради ОСОБА_7І за період з 01.01.06 по 01.10.07 та ОСОБА_8 за період з 01.11.07 по 01.01.10 проводилась в розмірі 40%, сторожу медичної амбулаторії ОСОБА_9 за період з 01.01.06 р. по 01.01.10 та кочергам ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 за період з 01.01.06 по 01.05.06 проводилась в розмірі 15 % до посадового окладу, в той час як пунктом 1 підпунктом д) Наказу Міністерства праці України від 02.10.1996 № 77 «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» передбачено установлювати доплати робітникам за роботу у нічний час розмірі до 35 % годинної тарифної ставки, ст.. 108 КЗпП та розділом ІІІ п. 3.2 Колективним договором Черняхівської сільської ради на 2008 2009 року передбачено за роботу в нічний час проводити в розмірі не нижче 20 %.
Внаслідок вищезазначених порушень зайво нараховано та сплачено коштів сторожу ОСОБА_7 в сумі 397,35 грн. та сторожу ОСОБА_8 в сумі 2754,80 грн., і як наслідок зайво проведено нарахування на заробітну плату та проведено перерахуванням до державних цільових фондів на суму 1141,08 грн. та не донараховано сторожу ОСОБА_9 в сумі 1307,58 грн. кочегарам ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 в сумі 174,30 грн.
Відповідальною за вказані порушення є головний бухгалтер Черняхівської сільської ради ОСОБА_1.
Відповідно до ст. 132 Кодексу законів про працю України за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації при виконанні трудових обов'язків, працівники, з вини яких заподіяно шкоду, несуть матеріальну відповідальність у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку, тому з ОСОБА_1 слід стягнути збитки, завдані нею при виконанні своїх трудових обов'язків в сумі 1541,6 грн., оскільки згідно з довідкою, виданою Черняхівською сільською радою його середній місячний заробіток становив 1541,6 грн.
Відповідно необґрунтовані витрати, пов'язані з незаконною виплатою заробітної плати, призводять до втрат місцевого бюджету, а отже неможливості виконувати органом місцевого самоврядування функцій, покладених на нього Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» .
Прокурор та представник Черняхівської сільської ради позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Відповідач позовні вимоги визнає в повному обсязі та просить їх задовольнити в повному обсязі.
Суд, вислухавши сторони та вивчивши матеріали справи, вважає за необхідне позов задовольнити повністю.
В судовому засіданні було встановлено наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Контрольно ревізійним відділом в Кагарлицькому районі і м. Ржищеві проведено ревізію окремих питань фінансово господарської діяльності Черняхівської сільської ради.
Ревізією дотримання законодавства при встановленні посадових окладів, надбавок та доплат встановлено, що в січні березні 2006 року колишньому сільському голові ОСОБА_2 в порушення вимог п. 6 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.06 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури , судів та інших органів» нараховано та виплачено надбавку без встановлення та затвердження розміру даних виплат відповідними рішеннями сесій, що призвело до безпідставної виплати заробітної плати на загальну суму 1722,21 грн. та відповідно зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано коштів до державних цільових фондів на суму 623,44 грн.
Крім того, в січні, лютому, березні 2006 року колишньому секретарю сільської ради ОСОБА_3 та головному бухгалтеру ОСОБА_1 щомісячно нараховано та виплачено надбавку за високі досягнення у праці без розпорядчих документів (розпоряджень) колишнього сільського голови ОСОБА_4, чим недотримано вимоги абзацу 2 підпункту "г" п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.1996 року №1295 "Про умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів" та постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів", що призвело до переплати заробітної плати в сумі 1712,50 грн. та відповідно зайво проведено нарахування на заробітну плату та перераховано коштів до державних цільових фондів на суму 619,93 грн.
Також ревізією встановлено, що сільському голові ОСОБА_5 за січень - жовтень місяць 2008 року нараховувалась та виплачувалась надбавка за високі досягнення у праці в розмірі 50% та премія в розмірі 25% без встановлення даних виплат рішеннями сесій, яке являється порушенням п.6 постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.06 року № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури , судів та інших органів" та призвело до безпідставної виплати надбавки на загальну суму 6366,87 грн. і відповідно зайво проведено нарахувань на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 2317,54 грн. та премії на загальну суму 3061,32 грн. і відповідно зайво проведено нарахування на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 1114,32 грн.
В ході проведення ревізії рішення сесії Черняхівської сільської ради в частині виплати надбавки за високі досягнення у праці та премії сільському голові ОСОБА_5 для перевірки не надано.
Таким чином, сума незаконно нарахованої та виплаченої надбавки за високі досягнення у праці та премії сільському голові ОСОБА_5 за період з 01.01.08 по 01.11.08 склала 9428,19 грн. та відповідно зайво проведено нарахування на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 3431,86 гривень.
Внаслідок допущених порушень у формі "Звіт про виконання загального фонду кошторису установи" касові та фактичні видатки за КЕКВ 1110 "Оплата праці бюджетних установ", КЕКВ 1111 "Заробітна плата" за січень-жовтень 2008 року завищено на 9428,19 грн. та за КЕКВ 1120 "Нарахування на заробітну плату" завищено на 3431,86 грн., що є порушенням п.1 ст. З, п.8 ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 року № 996 - ХІУ.
Ревізією дотримання законодавства при встановленні доплат встановлено, що секретарю сільської ради ОСОБА_3 за період з 01.01.06 по 01.11.08 року та секретарю сільської ради ОСОБА_6 за період з 01.11.08 по 01.01.09 року в порушення абзацу 2 підпункту "г" пункту 4 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.10.1996 року № 1295 "Про умови оплати праці працівників органів місцевого самоврядування та їх виконавчих органів" проводилось нарахування та виплата доплати в розмірі 15 % до посадового окладу за ведення обліку військовозобов'язаних без відповідних розпоряджень сільського голови, що призвело до переплати заробітної плати в сумі 3267, 31 грн. та відповідно зайво проведено нарахування на заробітну плату та перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 1182,77 грн.
Внаслідок допущених порушень у формі "Звіт про виконання загального фонду кошторису установи" за січень-грудень 2006, січень-грудень 2007, січень - грудень 2008 касові та фактичні видатки за КЕКВ 1110 "Оплата праці бюджетних установ", КЕКВ 1111 "Заробітна плата" завищено на 3267,31 грн. та за КЕКВ 1120 "Нарахування на заробітну плату" завищено на 1182,77 грн. , що є порушенням п.1 ст. 3, п.8 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.1999 № 996 -ХІУ.
Крім того, ревізією встановлено що доплата за роботу в нічний час сторожам сільської ради ОСОБА_7І за період з 01.01.06 по 01.10.07 та ОСОБА_8 за період з 01.11.07 по 01.01.10 проводилась в розмірі 40%, сторожу медичної амбулаторії ОСОБА_9 за період з 01.01.06 р. по 01.01.10 та кочергам ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 за період з 01.01.06 по 01.05.06 проводилась в розмірі 15 % до посадового окладу, в той час як пунктом 1 підпунктом д) Наказу Міністерства праці України від 02.10.1996 № 77 «Про умови оплати праці робітників, зайнятих обслуговуванням органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їх виконавчих органів, органів прокуратури, судів та інших органів» передбачено установлювати доплати робітникам за роботу у нічний час розмірі до 35 % годинної тарифної ставки, ст.. 108 КЗпП та розділом ІІІ п. 3.2 Колективним договором Черняхівської сільської ради на 2008 2009 року передбачено за роботу в нічний час проводити в розмірі не нижче 20 %.
Внаслідок вищезазначених порушень зайво нараховано та сплачено коштів сторожу ОСОБА_7 в сумі 397,35 грн. та сторожу ОСОБА_8 в сумі 2754,80 грн., і як наслідок зайво проведено нарахування на заробітну плату та проведено перерахуванням до державних цільових фондів на суму 1141,08 грн. та не донараховано сторожу ОСОБА_9 в сумі 1307,58 грн. кочегарам ОСОБА_10, ОСОБА_11 та ОСОБА_12 в сумі 174,30 грн.
Відповідальною за вказані порушення є головний бухгалтер Черняхівської сільської ради ОСОБА_1.
Відповідно до ст. 132 Кодексу законів про працю України за шкоду, заподіяну підприємству, установі, організації при виконанні трудових обов'язків, працівники, з вини яких заподіяно шкоду, несуть матеріальну відповідальність у розмірі прямої дійсної шкоди, але не більше свого середнього місячного заробітку, тому з ОСОБА_1 слід стягнути збитки, завдані нею при виконанні своїх трудових обов'язків в сумі 1541,6 грн., оскільки згідно з довідкою, виданою Черняхівською сільською радою його середній місячний заробіток становив 1541,6 грн.
Відповідно необґрунтовані витрати, пов'язані з незаконною виплатою заробітної плати, призводять до втрат місцевого бюджету, а отже неможливості виконувати органом місцевого самоврядування функцій, покладених на нього Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», а тому суд задовольняє позовні вимоги позивача та стягує з ОСОБА_1 в рахунок відшкодування втрат місцевого бюджету внаслідок зайвих витрат в сумі 1541 грн. 60 коп.
Суд стягує з ОСОБА_1 на користь ГУДКУ у Київській області для Кагарлицького райсуду за інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи 120 грн. 00 коп.
Суд звільняє відповідача від сплати державного мита на підставі ч.3 п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21.01.1993 року, як громадянку, яка постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю, 4 категорії.
На підставі викладеного та керуючись ст. 1166 ЦК України, ст.ст. 10, 62, 88, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України суд, -
в и р і ш и в :
Позовні вимоги Кагарлицького міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі: Черняхівської сільської ради Кагарлицького району Київської області до ОСОБА_1 про стягнення збитків - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1 р/р 31410544700324 одержувач Державне казначейство в Кагарлицькому районі, МФО 821018, КОД платежу 240603 в рахунок відшкодування втрат місцевого бюджету внаслідок зайвих витрат в сумі 1541 (одну тисячу пятсот сорок одну) грн. 60 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь ГУДКУ у Київській області для Кагарлицького райсуду за інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи р\р 3119102700324, МФО 821018, код 23569487, банк - ГУДК у Київській області 15 (пятнадцять) грн. 00 коп.
Звільнити ОСОБА_1 від сплати державного мита на підставі ч.3 п.18 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» № 7-93 від 21.01.1993 року, як громадянку, яка постійно проживає або постійно працює на території зони посиленого радіоекологічного контролю, 4 категорії.
На рішення суду може бути подана заява про апеляційне оскарження до апеляційного суду Київської області через Кагарлицький районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення..
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Київської області на протязі двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя І.І. Шевченко