У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 681/743/15-а
Головуючий у 1-й інстанції: Горщар А.Г.
Суддя-доповідач: ОСОБА_1
16 вересня 2015 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Боровицького О. А.
суддів: Граб Л.С. Совгири Д. І. ,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Полонському районі Хмельницької області на постанову Полонського районного суду Хмельницької області від 09 липня 2015 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Полонському районі Хмельницької області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
в травні 2015 року ОСОБА_2 звернувся в суд з позовом до управління Пенсійного фонду України у Полонському районі Хмельницької області про визнання протиправними дій відповідача щодо проведення перерахунку пенсії позивача в розмірі 70% від суми заробітної плати та зобов'язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії з 25.06.2014 в розмірі 80% від заробітної плати, яка виплачувалась для нього в період роботи в Полонській районній раді з 02.12.2010 по 28.02.2014.
Полонський районний суд Хмельницької області постановою від 09 липня 2015 року ухвалив позов задовольнити повністю.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Полонського районного суду Хмельницької області від 09 липня 2015 року, зазначивши, що провести перерахунок пенсії позивача згідно постанови Полонського районного суду Хмельницької області від 10 лютого 2015 в розмірі 80% від заробітної плати немає підстав.
Сторони в судове засідання не прибули, хоча належним чином повідомлялися про дату, час і місце судового засідання. Відповідно до статті 196 КАС України неприбуття у судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
За приписами пункту 1 частини 1 статті 197 КАС України розгляд справи колегією суддів здійснюється в письмовому провадженні за наявними у справі матеріалами.
Згідно із частиною 6 статті 12, частиною 1 статті 41 КАС України, у випадку неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі під час судового розгляду повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не відбувається.
Перевіривши доводи апеляційної скарги за наявними в матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів Вінницького апеляційного адміністративного суду вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджено матеріалами справи, постановою Полонського районного суду Хмельницької області від 10 лютого 2015 року визнано протиправними дії управління Пенсійного фонду України у Полонському районі Хмельницької області щодо неврахування при розрахунку пенсії ОСОБА_2 матеріальної допомоги на оздоровлення, на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати та зобов'язано відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_2 з 25.06.2014 з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, які виплачувались позивачу в період його роботи в Полонській районній раді з 01.12.2012 по 28.02.2014.
Відповідно до ухвали Вінницького апеляційного адміністративного суду від 25 березня 2015 року постанову Полонського районного суду Хмельницької області від 10 лютого 2015 року залишено без змін.
Листом № 49/П-7 від 13.05.2015 управління Пенсійного Фонду України в Полонському районі Хмельницької області повідомило позивачу, що перерахунок пенсії позивача згідно зазначеної вище постанови суду буде проводитись з 70 % заробітної плати, оскільки відповідно до Закону України від 27.03.2014 "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", згідно якого з 01 травня 2014 року внесено зміни, зокрема, до статті 37 Закону України "Про державну службу", а саме, починаючи з 01 травня 2014 року пенсія держслужбовцям призначається та перераховується в розмірі 70 % суми їх заробітної плати. Тому, провести перерахунок пенсії згідно постанови Полонського районного суду Хмельницької області від 10.02.2015 в розмірі 80% від заробітної плати немає підстав.
Незгода позивача з такими діями відповідача слугувала зверненню з цим позовом до суду.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що відповідач в порушення вимог статтей 19, 58 Конституції України, статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", статті 37 Закону України "Про державну службу" не виконав вимоги законодавства, які зобов'язаний був виконати. Відповідач повинен був зробити лише перерахунок пенсії позивачу відповідно до постанови Полонського районного суду Хмельницької області від 10 лютого 2015 року, а не зменшувати відсоток до 70%.
Колегія суддів Вінницького апеляційного адміністративного суду погоджується за такими висновками суду першої інстанції, з огляду на таке.
Відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу", №3723-XII (в редакції чинній на час призначення пенсії позивачу), пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27 березня 2014 року № 1166-VII, внесено зміни до статті 37 Закону № 3723-ХІІ і відповідно до цих змін пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Отже, положення статті 37 Закону №3723-XII щодо призначення державним службовцям пенсії в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески, втратили чинність з моменту вступу в законну силу Закону № 1166-VII.
Разом з тим підстави та порядок перерахунку пенсії державним службовцям регулює стаття 37-1 Закону №3723-XII, положення якої щодо перерахунку пенсії у зв'язку із прийняттям Закону № 1166-VII не зазнали змін.
Згідно з приписами статті 37-1 Закону №3723-XII, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку з набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Таким, чином, з 25.06.2014 у позивача виникло право на перерахунок пенсії відповідно до статті 37-1 Закону №3723-XII, з застосовуванням норми, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, тобто статті 37 Закону №3723-XII в редакції до внесення змін Законом N 1166-VI.
Отже, колегія суддів суду апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про наявність у відповідача обов'язку здійснити перерахунок пенсії позивачу із розміру, в якому їй була призначена пенсія, а саме 80% від суми заробітної плати.
Колегія суддів Вінницького апеляційного адміністративного суду вважає, що позовна вимога підлягає задоволенню, оскільки саме в такому розмірі в відсотках була призначена пенсія позивачу.
У зв'язку з викладеним, колегія суддів Вінницького апеляційного адміністративного суду зазначає, що судом першої інстанції обґрунтовано задоволено позовні вимоги ОСОБА_2.
Відповідно до статті 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справа та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного, колегія суддів суду апеляційної інстанції, погоджуючись з висновками суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог, вважає, що суд дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення фактичних обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права.
Доводи апеляційної скарги, з наведених вище підстав, висновків суду не спростовують.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Полонському районі Хмельницької області залишити без задоволення, а постанову Полонського районного суду Хмельницької області від 09 липня 2015 року - без змін.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. ст. 212, 254 КАС України.
Головуючий суддя Боровицький О. А.
Судді Граб Л.С.
ОСОБА_3