Справа № 2-а- 4748/08
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 листопада 2008 року14 год. 30 хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Шарапи В.М. за участю секретаря судового засідання Пилипчук В.Є. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
позивача: представник Фурманець О.М.,
відповідача: не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Рівненській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівненські торгівельні мережі» про стягнення фінансових санкцій в сумі 1000 грн., -
В С Т А Н О В И В :
Позивач – Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом га обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області, звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача до державного бюджету 1000 грн. штрафних санкцій. У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги. Пояснив суду, що перевіркою відповідача з питань дотримання вимог чинного законодавства при реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів виявлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями через контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Встановлений факт є порушенням вимог статті 15 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями. 14 липня 2008 року було прийняте рішення №170146-0016/32 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1000 грн. Станом на час розгляду справи судом штраф у встановленому порядку не сплачено.
Відповідач в судове засідання не з’явився. Про час, місце розгляду справи повідомлений належним чином. Причин неявки суду не повідомив. Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів.
Повно і всебічно з’ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що 18 червня 2008 року працівниками податкової служби відповідно до ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» та інших нормативно правових актів була проведена перевірка з питань дотримання вимог чинного законодавства при реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів господарської одиниці – магазину-універсаму «Літа», що розташований у м. Рівне по вул.. О.Теліги, 2а, де здійснює підприємницьку діяльність відповідач. Під час проведення перевірки виявлено факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями через контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, про що складено акт за № 17160139/2343 від 18.06.2008 р. На підставі цього акту перевірки начальником регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом га обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України у Рівненській області 17 липня 2008 року було прийняте рішення №170146-0016/32 про застосування до відповідача фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1000 грн. Дані обставини стверджені дослідженими судом доказами: актом перевірки з додатками; рішенням про застосування фінансових санкцій (а.с.2-9).
Роздрібна торгівля алкогольними напоями через контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями є порушенням вимог статті 15 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зі змінами та доповненнями. Частиною 2 статті 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР передбачено, що у разі роздрібна торгівля алкогольними напоями через контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями до СПД застосовується фінансова санкція у вигляді штрафу – 200 відсотків вартості реалізованої продукції через такий апарат, але не менше 1000 гривень.
У межах повноважень та у спосіб передбачений Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. №790 «Про затвердження Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 1700 грн. Згідно пункту 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. №790, у разі невиконання суб’єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.
За наведених обставин позовні вимоги ґрунтуються на чинному законодавстві, підтверджені належними і допустимими доказами і підлягають до задоволення.
Судові витрати з відповідача не стягуються на підставі ч. 4 ст. 94 КАС України.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задоволити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівненські торгівельні мережі» (вул.. Грушевського, 2а, м. Рівне, код 33167252) до державного бюджету: ВДК в м. Рівне, код ЗКПО 22586331, на рахунок 31113106700002 в ГУ ДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код платежу 21081100 – фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1000 (одна тисяча) грн. 00 коп.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
4. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі – з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена в повному обсязі 01 грудня 2008 року.
Головуючий: В.М.Шарапа