Справа №2а- 7596/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2010 року
о15год.50хв. м.Одеса
У залі судових засідань №8
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Гурченковій Г.М.
За участю представників сторін:
Від позивача: представник Білгород-Дністровської ОДПІ Одеської області ОСОБА_1 за довіреністю від 31.08.2010року №13164/01.
Відповідач: до суду не зявився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином та своєчасно.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Білгород-Дністровської обєднаної державної податкової інспекції Одеської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Білгород-Дністровської об»єднаної державної податкової інспекції Одеської області, в якому позивач просить суд стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції у загальній сумі 3 241,25грн. за порушення застосування РРО та відсутність ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність у Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 заборгованості у загальній сумі 3 241,25грн., яка утворилась внаслідок несплати відповідачем суми штрафних (фінансових) санкцій, визначених рішеннями Балтської міжрайонної Державної податкової інспекції Одеської області від 20.04.2010р. №0000562370 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1700грн., та №0000552370 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1541,25грн., за порушення законодавства про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та законодавства про патентування, ліцензування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 22.07.2010р. відкрито провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у строк до 16.08.2010р. подати до суду письмові заперечення на позов та докази, які спростовують заявлені позовні вимоги.
Ухвалою суду від 16.08.2010р. закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду в засіданні суду на 01.10.2010р.
Відповідач у судові засідання 01.10.2010р., 28.10.2010р. та 18.11.2010р. не зявився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судових засідань повідомлений належним чином, заперечення на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази, суд встановив наступне.
Фізична особа підприємець ОСОБА_2 зареєстрована Білгород-Дністровською районною державною адміністрацією Одеської області 18.03.2005р., про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ за №2530000000000290 та видано свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 серії В00 №116281.
23.03.2005р. Фізична особу підприємця ОСОБА_2 взято на облік як платника податків у Білгород-Дністровській ОДПІ Одеської області за реєстраційним №10897, що підтверджується наявною в матеріалах справи Довідкою про взяття на облік платника податків №600_1/29-02 від 02.11.2010р.
Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи, 13.04.2010р. фахівцями Білгород-Дністровської ОДПІ Одеської області ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на підставі направлення №273/23-706 від 09.04.2010р. була проведена перевірка дотримання ФОП ОСОБА_2 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. Вказана перевірка була проведена на підставі Законів України від 4 грудня 1990 року №509 - ХІІ «Про державну податкову службу в Україні», від 6 липня 1995 року №2б5/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», від 23 березня 1996року №98/96-ВР «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», від 1 червня 2000 року №1775-ІІІ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Указу Президента України від 12 червня 1995 року №436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки», Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004року №637.
За наслідками вказаної перевірки складено акт №1235/15/05/23/НОМЕР_1 від 13.04.2010р. «Перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності тютюнових патентів і ліцензій», в якому встановлено, що розрахункова операція на суму 160,00грн. через РРО не проведена, порушено порядок використання книги обліку розрахункових операцій, а саме відсутні записи за кожен день роботи з 24.06.2007року, не забезпечена наявність відповідної ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків не відповідає сумі коштів зазначеної в розрахункових квитанціях чим порушено вимоги п.п.1,12 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
На підставі означеного акта перевірки Білгород-дністровської ОДПІ Одеської області були прийняті рішення від 20.04.2010р. №0000562370 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 1700,00грн. за порушення законодавства про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та №0000552370 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 1541,25грн. за порушення норм регулювання обігу готівки. Вказані рішення були своєчасно отримані відповідачем ФОП ОСОБА_2, про що свідчать її особисті підписи на вищезазначених рішеннях ДПІ.
Доказів оскарження відповідачем зазначених рішень Білгород-Дністровської ОДПІ Одеської області від 20.04.2010р. №0000562370 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1700,00грн. та №0000552370 про застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 1541,25грн., суду не надано.
Згідно ст.15 зазначеного закону контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари, інших вимог цього Закону здійснюють орган державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані, зокрема, проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Відповідно до п.5 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України.
Відповідно до п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно з п.1 ст.17 зазначеного закону, у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки до субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Відповідно до статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Згідно зі ст.25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до абз.10 ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»від 19 грудня 1995 року 4№81/95-ВР роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
Згідно з ч.1 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Згідно з абз.4 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Таким чином, виходячи з наведеного та як вбачається з наявної у матеріалах справи облікової картки платника станом на 12.10.2010р., яка ведеться в органах державної податкової служби згідно з Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 18.07.2005р №276 (зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.08.2005р. за №843/11123) за ФОП ОСОБА_2 рахується заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій за порушення законодавства про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів та за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у загальному розмірі 3 241,25грн.
Частиною з 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене, оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги Білгород-Дністровської обєднаної державної податкової інспекції Одеської області обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають приписам чинного законодавства, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з Фізичної особи підприємця Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 суми штрафних (фінансових) санкцій за порушення застосування РРО та відсутність ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями у загальному розмірі 3 241,25грн.
Керуючись ч.4 ст.128, ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Білгород-Дністровської обєднаної державної податкової інспекції Одеської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 3241,25грн. задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (67792, Одеська обл., Білгород-Дністровський район, с.Приморське, вул.Курортна,11 ідент.№2268226308) до бюджету на р/р 31116104700083 УДК в Білгород-Дністровському районі, код23215016, банк одержувач ГУ ДКУ в Одеській області, м.Одеса, МФО 828011, код платежу НОМЕР_2 заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у загальній сумі 1541(одна тисяча пятсот сорок одна)грн.25коп. та на р/р 31114106700083 УДК в Білгород-Дністровському районі, код23215016, банк одержувач ГУ ДКУ в Одеській області, м.Одеса, МФО 828011, код платежу НОМЕР_3 заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1700 (одна тисяча сімсот)грн.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено та підписано суддею «23»листопада 2010р.
Суддя Харченко Ю.В.
1. Адміністративний позов Білгород-Дністровської обєднаної державної податкової інспекції Одеської області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 3241,25грн. задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (67792, Одеська обл., Білгород-Дністровський район, с.Приморське, вул.Курортна,11 ідент.№2268226308) до бюджету на р/р 31116104700083 УДК в Білгород-Дністровському районі, код23215016, банк одержувач ГУ ДКУ в Одеській області, м.Одеса, МФО 828011, код платежу НОМЕР_2 заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у загальній сумі 1541(одна тисяча пятсот сорок одна)грн.25коп. та на р/р 31114106700083 УДК в Білгород-Дністровському районі, код23215016, банк одержувач ГУ ДКУ в Одеській області, м.Одеса, МФО 828011, код платежу НОМЕР_3 заборгованість по сплаті штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1700 (одна тисяча сімсот)грн.
23 листопада 2010 року