Справа №2а- 10514/10/1570
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 грудня 2010 року
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Левчук О.А.,
при секретарі Ігнатенко М.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі адміністративну справу за позовом Заступника прокурора Київського району міста Одеси в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до Державного професійно-технічного навчального закладу «Ісаєвський професійний аграрний ліцей»про стягнення штрафу у сумі 7 140 грн., -
ВСТАНОВИВ:
До суду звернувся заступник прокурора Київського району міста Одеси в інтересах держави (далі прокуратура) в особі Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго до Державного професійно-технічного навчального закладу «Ісаєвський професійний аграрний ліцей (далі ліцей) про стягнення штрафу у сумі 7 140 грн, в якому зазначив, що за порушення законодавства про електроенергетику на відповідача згідно з Положенням «Про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N1312, накладено штраф в сумі 7 140 гривень, що було оформлено постановою №05/12-0027 від 29.06.2010 року, який відповідач згідно п.10 вищезазначеного Положення повинен був сплатити протягом 30 днів з дня винесення Постанови. Оскільки відповідач у добровільному порядку не сплатив штраф у встановлений термін, заступник прокурора Київського району м. Одеси звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача суми штрафу 7 140 гривень.
У судовому засіданні представник прокуратури та представник ДП „Національна енергетична компанія „Укренерго, посилаючись на обставини викладені у позовній заяві, підтримали позовні вимоги у повному обсязі, просили їх задовольнити та зазначили, що станом на день розгляду справи відповідачем не сплачені штрафні санкції у добровільному порядку.
Представник відповідача у судовому засіданні з позовними вимогами не погодився, проти задоволення адміністративного позову заперечував. В обґрунтування заперечень зазначив, що ним не було виконано вимоги припису від 19.11.2008 року з поважних причин, а саме: у звязку з тим, що у кошторисі не було враховане додаткове фінансування на усунення порушень, викладених у приписі. Також, представник позивача зазначив, що ним направлялись листи до Управління освіти і наукової діяльності Одеської обласної державної адміністрації з проханням виділити додаткове фінансування для виконання вимог зазначеного припису, проте кошти надані не були, а було рекомендовано при формуванні кошторису на 2010 рік врахувати додаткове фінансування на усунення порушень, викладених у приписі.
Вислухавши пояснення представників позивачів та відповідача, вивчивши та проаналізувавши надані докази, суд встановив наступне.
Указом Президента України «Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади»від 15.12.1999 року, № 1573/99 з метою вдосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесені зміни до структури центральних органів виконавчої влади та затверджена схема організації та взаємодії центральних органів виконавчої влади, якою визначено, що до складу органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України. Згідно з Указом Президента України «Про Міністерство палива та енергетики України»від 14.04.2000 року, № 598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики в електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах. Національна енергетична компанія «Укренерго»Міністерства палива та енергетики України це державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське оперативно-технологічне управління об'єднаною енергетичною системою України.
Відповідно до ч. 3 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
З 17.11.2008 року по 19.11.2008 року державним інспектором з енергетичного нагляду ОСОБА_1, відповідно до ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»проведено перевірку відповідача, про що складено акт № 5-15-02-0070/А/ОЗПС/440 від 19.11.2008 року (а.с.16).
На підставі акту обстеження державним інспектором з енергетичного нагляду ОСОБА_1 19.11.2008 року винесено припис № 5-15-02-0070/А/ОЗПС/440/3 директору Державного професійно-технічного навчального закладу «Ісаєвський професійний аграрний ліцей»ОСОБА_2, в якому зазначено про необхідність усунути виявлені порушення (а.с.15). Даним приписом відповідача зобовязано до 10.10.2009 року повідомити про виконання припису в цілому.
06.10.2009 року інспектором держенергонагляду ОСОБА_3 в присутності відповідального за електрогосподарство ОСОБА_4 здійснено перевірку виконання вимог припису № 5-15-02-0070/А/ОЗПС/440/3 та встановлено ухилення від виконання вимог зазначеного припису, про що складено акт перевірки №05/12-0070 від 06.10.2009 року (а.с.14).
07.10.2009 року на підставі акту перевірки від 06.10.2009 року № 05/12-0070 старшим державним інспектором з енергетичного нагляду ОСОБА_5 винесено розпорядження № 05/12-0515, яким зобовязано відповідача в строк до 01.06.2010 року усунути порушення вимог Правил улаштування електроустановок щодо проходження повітряних ліній ПЛ-0, 4 кВ від ТП-137 з неізольованими проводами по території закладу та до 05.06.2010 року повідомити про виконання розпорядження в цілому (а.с.11).
Державним інспектором з енергетичного нагляду ОСОБА_1 у період з 22 червня 2010 року по 23 червня 2010 року вжито заходів з державного енергетичного нагляду (контролю) на енергетичному обєкті Державному професійно-технічному навчальному закладі «Ісаєвський професійний аграрний ліцей», а саме: проведено перевірку виконання вимог розпорядження від 07.10.2009 року № 05/12-0515. На підставі зазначеної перевірки 23.06.2010 року складено акт перевірки (протокол) № 05/12-0027, яким встановлено ухилення від виконання вимог зазначеного розпорядження в частині п. 1 (а.с. 10).
Відповідно до ч.3, та ч.6 ст. 27 Закону України «Про електроенергетику»№ 575/97-ВР від 16.10.1997 року (зі змінами) суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Суми стягнених штрафів зараховуються до Державного бюджету України.
29 червня 2010 року старшим державним інспектором Північно-Західного відділення Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в Одеській області ОСОБА_5 винесено постанову № 05/12-0027 про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики, згідно якої на ліцей накладено штраф у розмірі 7 140 грн. за ухилення від виконання вимог розпорядчих документів Держенергонагляду, а саме: невиконання вимоги п. 1 розпорядження від 07.10.09 року № 05/12-0515, що є правопорушенням згідно статті 27 Закону України «Про електроенергетику»та статті 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»(а.с.7).
Судом встановлено, що вищезазначена постанова була отримана відповідачем 07 липня 2010 року та не була оскаржена ним у встановленому законом порядку (а.с. 9).
Відповідно до ст. 10 Положення «Про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. N 1312 суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Суд не приймає до уваги доводи представника відповідача, що ними припис невиконаний в зв`язку з тим, що у кошторисі не було враховано додаткове фінансування на усунення порушень, викладених в приписі, а також що ними направлялись листи № 183 від 02.11.2009 р., № 333 від 22.11.2010 р. до Управління освіти і наукової діяльності Одеської обласної державної адміністрації з проханням виділити додаткове фінансування, оскільки це не доводить правомірності невиконання відповідачем припису від 19.11.2008 року № 5-15-02-0070/А/ОЗПС/440/3, та не є підставою для звільнення від накладення штрафу за невиконання цього припису.
Даних щодо оплати суми штрафу на дату розгляду справи відповідачем до суду не надані.
За таких обставин, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, на підставі наданих сторонами доказів, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів суд вважає, що позивач довів суду ті обставини, на які він посилався в обґрунтування своїх позовних вимог і адміністративний позов підлягає задоволенню.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159-164 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Заступника прокурора Київського району міста Одеси в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до Державного професійно-технічного навчального закладу «Ісаєвський професійний аграрний ліцей»про стягнення штрафу у сумі 7 140 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Державного професійно-технічного навчального закладу «Ісаєвський професійний аграрний ліцей»штраф у сумі 7 140 грн. на р/р 31118106700346, банк ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011 отримувач УДК у Миколаївському районі ГУДКУ в Одеській області, ЄДРПОУ 22508644.
Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в десятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо субєкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя
06 грудня 2010 року