ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 вересня 2015 року №813/4040/15
Львівський окружний адміністративний суд у складі судді Сасевича О.М. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова до Державного підприємства «Проектно-конструкторський технологічний інститут» «Львівхарчопроект» про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В :
управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова (надалі по тексту УПФУ в Галицькому районі м.Львова) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним позовом, в якому просить стягнути із Державного підприємства «Проектно-конструкторський технологічний інститут» «Львівхарчопроект» (надалі ДП ПКТІ «Львівхарчопроект») заборгованість з відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.06.2015 року по 31.07.2015 року у розмірі 10 316,74 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ДП ПКТІ «Львівхарчопроект» своєчасно не відшкодовано суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної як науковим працівникам і сумою пенсії, обчисленої на загальних підставах. Загальна сума заборгованості з відшкодування суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів становить 10 316,74 грн. На адресу відповідача були направлені відповідні повідомлення про відшкодування витрат на виплату вказаної різниці по виплачених пенсіях для добровільного перерахування коштів на рахунок позивача. Відповідач добровільно не відшкодував заборгованість в сумі 10 316,74 грн., а тому позивач вважає, що зазначена сума заборгованості підлягає стягненню у судовому порядку.
Ухвалою судді від 31.07.2015 року відкрито скорочене провадження у даній справі.
Відповідачу було надіслано судом копію ухвали про відкриття скороченого провадження, разом із витягом про процесуальні права та обовязки сторін, копією позовної заяви і додатками до неї та запропоновано протягом десяти днів з дня одержання вказаних вище документів подати заперечення проти позову, а також необхідні документи або ж заяву про визнання позову. Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення, направлені судом документи уповноваженою особою ДП ПКТІ «Львівхарчопроект» отримані 08.08.2015 року. У встановлений строк заперечень чи пояснень відповідача щодо даного адміністративного позову до суду не надходило.
В силу положень ч.4 ст.183-2, п.2 ч.5 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Оскільки судом належним чином виконано свій обовязок щодо повідомлення як позивача, так і відповідача, тому суд дійшов до висновку про наявність достатніх підстав для розгляду справи в порядку скороченого провадження, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Дослідивши матеріали справи, зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ДП ПКТІ «Львівхарчопроект» перебуває на обліку в УПФУ в Галицькому районі м.Львова та є платником страхових внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування.
За період роботи у ДП ПКТІ «Львівхарчопроект» громадяни ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 отримали стаж наукової роботи, необхідний для отримання пенсій у відповідності до ст.24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», про що свідчать долучені до матеріалів справи копії довідок.
Як вбачається із матеріалів справи, на виконання ст.24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» та постанови Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.2004 року позивач надсилав відповідачу повідомлення на 2015 рік (з 01.01.2015 по 31.12.2015 року, з 01.02.2015 року по 31.12.2015 року) №б/н від 27.01.2015 року, від 03.03.2015 року і від 25.02.2015 року про розмір суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів; вказані повідомлення в т.ч. містять інформацію про різницю між згаданими видами пенсії (графа 8), 50% різниці між сумами пенсій (графа 9), а також про частку від цієї суми (як у відсотках, так і в коштах графи 10, 11), яку відповідач повинен відшкодувати.
Загальна сума заборгованості ДП ПКТІ «Львівхарчопроект» із відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.06.2015 року по 31.07.2015 року становить 10 316,74 грн., що підтверджується відповідним розрахунком сум відшкодування.
Економічні, соціальні та правові гарантії наукової та науково-технічної діяльності визначено Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність».
У відповідності до ст.24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» №1977-XII від 13.12.1991 року, різниця між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом.
Згідно Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право вищезазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 року №372, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації.
Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.
Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Таким чином, на відповідача покладено обовязок щодо сплати до Пенсійного фонду України різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право працівники відповідача.
Згідно повідомлень про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів, що містяться в матеріалах справи, позивачем визначено суми виплаченої як науковим працівникам відповідача з Пенсійного фонду України пенсії за період з червня по липень 2015 року.
Як уже згадано вище, Управлінням на адресу відповідача були надіслані ці повідомлення.
При цьому, докази оскарження вищевказаних повідомлень або дій органу Пенсійного фонду України щодо здійснення нарахування сум розмірів витрат на виплату різниці пенсій за період з 01.06.2015 року по 31.07.2015 року в матеріалах справи відсутні.
Станом на день розгляду справи, фактична сума невідшкодованої різниці фактичних витрат на виплату пенсій, призначених у відповідності до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсій, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів відповідачем несплачена та складає 10 316,74 грн.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що відповідачем не виконано, передбачений Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», обовязок в частині сплати у встановлений строк до органу Пенсійного фонду коштів для фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд, згідно ст.86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
У свою чергу, ДП ПКТІ «Львівхарчопроект» доказів вжиття заходів щодо погашення наявної у нього заборгованості перед Пенсійним фондом у сумі 10 316,74 грн. суду не представлено, а також не надано жодних доказів у спростування позовних вимог.
З урахуванням викладених обставин, суд прийшов до висновку про обгрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає до задоволення у повному обсязі.
Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст.4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства «Проектно-конструкторський технологічний інститут» «Львівхарчопроект» (м.Львів, вул.Вітовського, 18; код ЄДРПОУ 19168765) на користь управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м.Львова (м.Львів, пр.Червоної Калини, 35; код ЄДРПОУ 20847365) заборгованість з відшкодування витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.06.2015 року по 31.07.2015 року у розмірі 10 316 (десять тисяч триста шістнадцять) грн. 74 коп.
Постанова суду, прийнята у порядку скороченого провадження, виконується негайно.
Постанова може бути оскаржена сторонами до Львівського апеляційного адміністративного суду. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у звязку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
СуддяСасевич О.М.