ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про витребування доказів
07 вересня 2015 рокум. Ужгород№ 807/972/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ващиліна Р. О.,
при секретарі судового засідання - Меренич І. А.,
за участю сторін, які беруть участь у справі:
позивача: ОСОБА_1, представник - ОСОБА_2,
відповідача 1: відділ Державної виконавчої служби Тячівського районного управління юстиції, представник - не з'явився,
відповідача 2: Головне управління юстиції у Закарпатській області, представник - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про витребування доказів у адміністративній справі № 807/972/15 за позовною заявою ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Тячівського районного управління юстиції, Головного управління юстиції у Закарпатської області про визнання протиправними та скасування постанов та зобов'язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до відділу Державної виконавчої служби Тячівського районного управління юстиції, Головного управління юстиції у Закарпатської області про визнання протиправними та скасування постанов та зобов'язання вчинити певні дії.
В судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про витребування від відповідача 1 - відділу Державної виконавчої служби Тячівського районного управління юстиції матеріалів виконавчого провадження ВП № 46491361, проти чого не заперечували представник позивача та представник відповідача 2.
Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У відповідності до ч.ч. 4 та 5 ст. 11 КАС України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази надають суду особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи (ст. 69 КАС України).
Згідно ч. 3 ст. 71 КАС України якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів суд постановляє ухвалу.
Відповідно до ч. 4 ст. 71 КАС України суб'єкт владних повноважень повинен подати до суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.
Згідно ч. 3 ст. 79 КАС України письмові докази, які витребовує суд, надсилаються безпосередньо до адміністративного суду.
Частиною 5 ст. 124 Конституції України передбачено, що судові рішення є обов'язковими до виконання на всій території України.
Обов'язковість рішень суду є однією з основних засад судочинства (п.9 ч. 3 ст. 129 Конституції України).
У відповідності до ч. 2 ст. 14 КАС України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання. Крім того, невиконання судового рішення без поважних причин є підставою для притягнення до відповідальності (в тому числі кримінальної) в порядку, передбаченому законодавством.
З метою з'ясування всіх обставин у справі, суд приходить до висновку про необхідність витребування доказів у даній справі.
У випадку неможливості подання витребуваних доказів або необхідності більшого терміну для їх подання - повідомити суд в той-же строк.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 69, 71, 79, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Витребувати від відповідача 1 - відділу Державної виконавчої служби Тячівського районного управління юстиції (вул. Лазівська, 2, м. Тячів, Закарпатська область, 90500) у справі за позовом ОСОБА_1 до відділу Державної виконавчої служби Тячівського районного управління юстиції, Головного управління юстиції у Закарпатської області про визнання протиправними та скасування постанов та зобов'язання вчинити певні дії, та зобов'язати у строк до 21 вересня 2015 року подати до Закарпатського окружного адміністративного суду (вул. Загорська, 30, м. Ужгород, Закарпатська область, 88017) матеріали виконавчого провадження ВП № 46491361.
2.Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути включено до апеляційної скарги на постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.
Суддя ОСОБА_4