ун. № 759/13525/15-а
пр. № 2-а/759/340/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 вересня 2015 року Суддя Святошинського районного суду м. Києва Лук'яненко Л.М., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії.
Свої вимоги мотивувала тим, що вона перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
З 21 червня 2009 року їй призначена пенсія державного службовця.
Проте при розрахунку розміру пенсії не включено матеріальну допомогу на оздоровлення, для вирішення соціально-побутових питань та сумм індексації внаслідок чого пенсія виплачується в меншому розмірі.
14 липня 2015 року вона звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Проте листом від 15 липня 2015 року відповідачем було відмовлено в перерахунку пенсії.
Просить ухвалити рішення, яким:
- визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва щодо відмови включити виплати у вигляді сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, що вказані у довідці про складові заробітної плати для обчислення пенсії;
- зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва здійснити перерахунок та виплату, призначеної пенсії як державному службовцю з моменту її нарахування, з 21.06.2009 року у розмірі 84% з урахуванням сум «Інші виплати», зазначених у довідках №1410 та № 1411 від 19.06.2009 року, а саме матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та сум індексації.
З письмових заперечень представника Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва, що надійшли до суду 09.09.2015 року, вбачається, що проти задоволення позову він заперечує. Зазначено, що пенсія обчислена ОСОБА_1 на підставі ст. 37 Закону України «Про державну службу» з урахуванням складових заробітної плати державного службовця. Такі виплати, як матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація доходу, не включаються до заробітної плати державного службовця при обчисленні пенсії.
Оскільки розгляд справи відбувається в порядку скороченого провадження, судове засідання в справі не проводилось та особи, які беруть участь у справі не викликались.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
З 21 червня 2009 року їй призначена пенсія державного службовця.
14 липня 2015 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації доходу. (ас.. 8)
Листом від 14 липн 2015 року відповідачем було відмовлено в перерахунку пенсії. (а.с. 7).
Відповідно до ч. 2 ст. 49 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їхньої заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Статтею 2 Закону України «Про оплату праці» визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Відповідно до ч. 1 ст. 46 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державного службовця складається з посадового окладу, надбавок до нього та премій, передбачених цим Законом.
Державний службовець має право також на інші гарантії та компенсації у сфері оплати праці, передбачені законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим законом, з яких згідно з цим законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності чим законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Таким чином, отримані особою виплати, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток для обчислення пенсії.
Суд вважає, що при вирішенні зазначеного спору перевагу мають спеціальні норми, які визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, а саме ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Ухвалою Святошинського районного суду м. Києва від 31 серпня 2015 року позовні вимоги позивача за період часу до 25 лютого.2015 року залишено без розгляду.
З огляду на наведене, адміністративний позов підлягає задоволенню з 25.02.2015 року.
Керуючись статтями 46, 49 Закону України «Про державну службу», ст. 2 Закону України «Про оплату праці», ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», статтями 9, 11, 69-86, 128, 158-163, 167, 183-2 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва щодо відмови включити ОСОБА_1 виплати у вигляді сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати на які нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Святошинському районі м. Києва(м. Київ, вул. А. Корольова, 5-а, ЄДРПОУ: 22869431) здійснити перерахунок та виплату, включивши до розрахунку пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродж. Вінницької обл.., зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1, ПІН НОМЕР_1 - з 25 лютого 2015 року суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати на які нараховувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування зазначені у довідках №1410 та № 1411 від 19.06.2009 року, враховуючи, що пенсія призначена в розмірі 84 відсоток суми заробітної плати, відповідно до Закону України «Про державну службу», чинного на момент призначення пенсії.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: