К о п і я Справа № 2а-6645/09/1170
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 вересня 2009 року Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді: Чубари Н.В.
при секретарі: Коробченко Є.К.
за участю представників:
- від позивача - Мойси Т.В.,
- від відповідача - не приймав участі,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді адміністративну справу за позовом Долинської міжрайонної державної податкової інспекції (надалі - позивач) до Петрівського комбінату комунальних підприємств (надалі - відповідач) про стягнення активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу,-
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача про стягнення податкового боргу по єдиному податку в сумі 5229,22 грн. з яких 2584,39 грн. штрафна санкція та 2644,83 грн. пеня.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач відповідно до норм Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.98р. №727/98 до 01.10.2006р. перебував на спрощеній системі оподаткування, а тому, згідно ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.91р. № 1251-XII зобов'язаний сплачувати вказаний податок. Разом з тим, обов'язок щодо сплати єдиного податку за третій квартал 2006р. відповідач не виконав, внаслідок чого йому було нараховано штраф та пеню. Станом на час розгляду справи податковий борг становить 5229,22 грн., який позивач просить стягнути з відповідача.
Відповідач в судове засідання не з'явився, подав через канцелярію суду відзив на позов зазначивши, що позовні вимоги визнає в повному обсязі та просить суд розглянути справу без його участі (а. с. 27).
В судовому засіданні 18.09.2009 року на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 23.09.2009р.
Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідач є юридичною особою за законодавством України. Зареєстрований розпорядженням Петрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області 05 листопада 1996 року, № 580-р, що підтверджується свідоцтвом про держану реєстрацію (а. с. 19).
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.91р. №1251-XII платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).
Згідно п. 3 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.98р. № 727/98 суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа, який перейшов на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирає одну з наступних ставок єдиного податку:
- 6 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України "Про податок на додану вартість";
- 10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
До 01.10.2006р. відповідач перебував на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та самостійно обрав ставку єдиного податку в розмірі 10 % суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за винятком акцизного збору, з включенням податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Відповідно до п. 4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.98р. № 727/98 за результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного збору і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.
В ході розгляду справи судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що відповідачем 19.10.2006р. до позивача подано розрахунок сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою (а .с. 7).
Згідно вказаного розрахунку відповідачем самостійно визначено податкове зобов'язання зі сплати єдиного податку за третій квартал 2006 року в сумі 10669 грн.
Відповідно до п. 3 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.98р. № 727/98 суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи сплачують єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
У строки визначені вказаним Указом відповідач єдиний податок не сплачував.
Згідно п. п. 17.1.7 п. 17.1. ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ, у разі несплати платником податків узгоджених сум податкового зобов'язання у строки визначені цим законом, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф, який залежить від строків затримки сплати податку.
У зв'язку з невиконанням відповідачем обов'язку щодо сплати податкового зобов'язання протягом граничних строків, йому було нараховано штраф на загальну суму 3308,69 грн., про що йому було вручено податкові повідомлення -рішення:
- 02.11.2007р. № 0004421530/ на суму 922,88 грн. (а. с. 9);
- 05.05.2009р. №0001311500/0 на суму 2385,81 грн. (а. с. 11).
Відповідачем нараховані суми штрафів сплачено частково в розмірі 724,30 грн.
Залишок заборгованості становив 2584,39 грн.
Згідно п. п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. п. 16.1.1. п. 16.1, п. п. 16.4.1 п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня; пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
На сплачені суми податкового боргу відповідачеві нараховано пеню в розмірі 2644,83 грн.
Згідно п. п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні » від 04.12.90р. № 509-XII органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
На підтвердження сплати заборгованості з єдиного податку відповідач мав би надати суду відповідні платіжні документи, що підтверджують факт сплати.
Однак таких доказів відповідач суду не надав.
Таким чином, в судовому засіданні знайшов підтвердження факт наявності непогашеного податкового зобов'язання в сумі 5229,22 грн., а отже позовні вимоги підлягають задоволенню.
Так як судове рішення ухвалюється по справі у якій позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична особа-підприємець, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 - 163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Петрівського комбінату комунальних підприємств заборгованість зі сплати єдиного податку в сумі 5229 грн. 22 коп. до місцевого бюджету Петрівської селищної ради Петрівського району Кіровоградської області, на рахунок № 34219378700376, одержувач ГУДК у Кіровоградській області, МФО 823016 , код 22224645, код платежу 16050100.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складено 23.09.2009р.
Суддя - підпис
З оригіналом згідно:
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду Н.В.Чубара