Рішення № 5058240, 05.03.2009, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
05.03.2009
Номер справи
11/30
Номер документу
5058240
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.03.09 Справа№ 11/30

Суддя Сало І.А.

При секретарі судового засідання Легуцькому І.Б.

За позовом: Військового прокурора Івано-Франківського регіону в інтересах держави в особі Самбірської квартирно-експлеатаційної частини району

До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Ганна-Марія”, с.Зимна Вода Пустомитівського району Львівської області

Про стягнення заборгованості в розмірі 10410,25грн.

Представники:

Від позивача -Кіт - прок. посвідчення № 4, Роман - предст. доручення № 1144 від 1 жовтня 2008року

Від відповідача - не з'явився

Сторонам, які беруть участь у справі, роз'яснено зміст ст.22 ГПК України, а саме їх процесуальні права та обов'язки, зокрема, право заявляти відводи.

Суть спору: Позов заявлено Військовим прокурором Івано-Франківського регіону в інтересах держави в особі Самбірської квартирно-експлеатаційної частини району про стягнення із Товариства з обмеженою відповідальністю „Ганна-Марія” 10410,25грн. боргу за неналежне виконання договірних зобов'язань.

Від здійснення технічного запису судового процесу сторона відмовилась.

Ухвалою господарського суду від 18.02.2009року порушено провадження у справі та призначено до розгляду на 05.03.2009року.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причини неявки не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи.

Позивач позовні вимоги підтримав та наполягає на їх задоволенні.

Відповідно до статті 75 ГПК України, суд вважає за можливе розглянути справу при відсутності сторони, за наявними у справі матеріалами, яких достатньо для встановлення обставин і вирішення спору по суті.

В процесі розгляду справи суд встановив наступне:

У війському прокуратуру Івано-Франківського гарнізону звернувся начальник Самбірської КЕЧ району з приводу стягнення із Товариства з обмеженою відповідальністю „Ганна-Марія” 10410,25грн. за надані послуги по водопостачанню та водовідведенню.

Протягом серпня -жовтня 2007року між Самбірською КЕЧ району та 24.12.2007року між військовою частиною 3007 та Товариством з обмеженою відповідальністю „Ганна-Марія” було укладено ряд договорів на надання послуг по водопостачанні та водовідведенні, згідно яких Самбірська КЕЧ району зобов'язувалась надавати послуги у забезпеченні питною водою їдальні військових частин, а саме:

- договір № 3 від 1 серпня 2007року про забезпечення Самбірською КЕЧ району питною водою їдальні військової частини А 0807;

- договір № 6 від 2 серпня 2007року про забезпечення Самбірською КЕЧ району питною водою їдальні військової частини А 3817;

- договір № 9 від 5 серпня 2007року про забезпечення Самбірською КЕЧ району питною водою їдальні військової частини А 1108;

- договір № 11 від 6 вересня 2007року про забезпечення Самбірською КЕЧ району питною водою їдальні військової частини А 3913;

- договір № 15 від 1 жовтня 2007року про забезпечення Самбірською КЕЧ району питною водою їдальні військової частини А 1859;

- договір № 18 від 15 жовтня 2007року про забезпечення Самбірською КЕЧ району питною водою їдальні військової частини А 2847;

Згідно вищезазначених договорів Самбірська КЕЧ району зобов'язувалась забезпечувати постачання питної води, яка відповідає чинному стандартові або дозволу Держстандарту України та Міністерства охорони здоров'я України на відхилення від стандарту, в об'ємі встановлених лімітів, а ТзОВ „Ганна-Марія” зобов'язувалось проводити оплату за послуги водопостачання та водовідведення відповідно до діючих тарифів шляхом перерахування коштів на рахунок Самбірської КЕЧ району до 10 числа місяця наступного за звітним.

Вищезазначені договори по водопостачанні та водовідведенні згідно Розділу Заключних положень були укладені на строк до 31 грудня 2007року і вважались переукладеними на наступний рік на тих самих умовах, якщо за місяць до його припинення жодна із сторін не заявить про закінчення його дії.

У зв'язку з відсутністю заяви відмову від цього договору, дія даних договорів була продовжена відповідно до 31 грудня 2008року.

У зв'язку з невиконанням ТзОВ „Гана-Марія” умов договірних зобов'язань за ним числить заборгованість в розмірі 10410,25грн., яку позивач просить стягнути із боржника в примусовому порядку.

Дана заборгованість виникла за надані позивачем послуги по водопостачанні та водовідведенні таких об'єктів:

- їдальні в/ч А 0807 згідно договору № 3 від 01.08.2007року. Сума заборгованості складає 575,85грн.;

- їдальні в/ч А 3817 згідно договору № 6 від 02.08.2007року. Сума заборгованості складає 765,06грн.;

- їдальні в/ч А 1108 згідно договору № 9 від 05.08.2007року. Сума заборгованості складає 2253,80грн.;

- їдальні в/ч А 3913 згідно договору № 11 від 06.09.2007року. Сума заборгованості складає 2016,26грн.;

- їдальні в/ч А 1859 згідно договору № 15 від 01.10.2007року. Сума заборгованості складає 431,22грн.;

- їдальні в/ч А 2847 згідно договору № 18 від 15.10.2007року. Сума заборгованості складає 4368,06грн.;

Вищезазначена заборгованість ТзОВ „Ганна-Марія” крім рахунків за водовідведення та водопостачання (за липень 2008року в сумі 3752,85грн. за серпень 2008року в сумі 3717,98грн., та за вересень 2008року в сумі 2939,42грн.) також підтверджується і довідкою виданою Самбірською КЕЧ району.

Дослідивши представлені суду докази, заслухавши пояснення представників сторони, суд вважає позовні вимоги підтвердженими матеріалами справи та такими що підлягають до задоволення повністю з огляду на наступне:

У відповідності до п. 2 ст. 121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Статтею 36-1 Закону України «Про прокуратуру»визначено, що підставою представництва в суді держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними і державою.

Згідно з Указом Президента України від 15 грудня 1999 року № 1752/99 «Про систему центральних органів виконавчої влади»до системи центральних органів виконавчої влади України входять міністерства, державні комітети (державні служби) та центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом. Міністерство є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади в забезпеченні впровадження державної політики у визначеній сфері діяльності. Центральні органи виконавчої влади можуть мати свої територіальні органи, що утворюються, реорганізуються і ліквідовуються в порядку, встановленому законодавством.

У відповідності до вимог п. 1 «Положення про Міністерство внутрішніх справ України», затвердженого Указом Президента України від 17 жовтня 2000 року № 1138 Міністерство внутрішніх справ України є центральним органом виконавчої влади. Являється головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань формування і реалізації державної політики у сфері захисту прав і свобод громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, ведення боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки, безпеки дорожнього руху, охорони та оборони особливо важливих об'єктів.

Вимогами ст. ст. 1, 5, 7 Закону України «Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України» визначено, що внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України входять до системи Міністерства внутрішніх справ України і призначені для охорони та оборони важливих державних об'єктів, перелік яких установлюється Кабінетом Міністрів України, а також для участі в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю. Внутрішні війська будуються на засадах централізованого керівництва, єдиноначальності, підпорядковуються Міністру внутрішніх справ України, складаються із з'єднань, військових частин по охороні важливих державних об'єктів.

У відповідності до п. 2 ст. 121 Конституції України на прокуратуру України покладається представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом.

Статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що підставою представництва в суді держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними і державою.

Згідно з Указом Президента України від 15 грудня 1999 року № 1752/99 "Про систему центральних органів виконавчої влади" до системи центральних органів виконавчої влади України входять міністерства, державні комітети (державні служби) та центральні органи виконавчої влади зі спеціальним статусом. Міністерство є головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади в забезпеченні впровадження державної політики у визначеній сфері діяльності. Центральні органи виконавчої влади можуть мати свої територіальні органи, що утворюються, реорганізуються і ліквідовуються в порядку, встановленому законодавством.

У відповідності до вимог п. 1 "Положення про Міністерство внутрішніх справ України", затвердженого Указом Президента України від 17 жовтня 2000 року № 1138 Міністерство внутрішніх справ України є центральним органом виконавчої влади. Являється головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань формування і реалізації державної політики у сфері захисту прав і свобод громадян, інтересів суспільства і держави від протиправних посягань, ведення боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку, забезпечення громадської безпеки, безпеки дорожнього руху, охорони та оборони особливо важливих об'єктів.

Вимогами ст. ст. 1, 5, 7 Закону України "Про внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України" визначено, що внутрішні війська Міністерства внутрішніх справ України входять до системи Міністерства внутрішніх справ України і призначені для охорони та оборони важливих державних об'єктів, перелік яких установлюється Кабінетом Міністрів України, а також для участі в охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю. Внутрішні війська будуються на засадах централізованого керівництва, єдиноначальності, підпорядковуються Міністру внутрішніх справ України, складаються із з'єднань, військових частин по охороні важливих державних об'єктів.

Із врахуванням вищенаведених вимог чинного законодавства Самбірська квартирно-експлуатаційна частина району є юридичною особою згідно довідки ЄДРПОУ; організаційно-правова форма за КОПФГ -установа; головне підприємство -Міністерство оборони України.

Начальник Самбірської КЕЧ району несе відповідальність перед Органом управління майном (Міністерством оборони України) за стан та діяльність установи, охорону, ефективність використання закріпленого за установою майна.

Спори, які виникають внаслідок несвоєчасного надходження до Державного бюджету України коштів від здійснення військовими частинами господарської діяльності порушують економічні інтереси держави, що у відповідності до вищенаведених вимог чинного законодавства покладає на прокуратуру України представництво інтересів держави в суді.

Військовий прокурор Івано-Франківського гарнізону звернувся до суду із позовом про стягнення із Товариства з обмеженою відповідальністю „Ганна-Марія” заборгованості, що виникла у останнього внаслідок невиконання договірних зобов'язань по оплаті наданих йому послуг по водопостачанні та водовідведенні згідно договорів № 3 від 1.08.2007року, № 6 від 2.08.2007року, № 9 від 5.08.2007року, № 11 від 6.09.2007року, № 15 від 1.10.2007року та № 18 від 15.10.2007року.

Відповідно до п.п.3.3 договорів, оплата за послуги водопостачання та водовідведення проводиться споживачем відповідно до діючих тарифів шляхом перерахування на рахунок КЕЧ коштів до 10 числа наступного за звітним.

Однак, в порушення умов договору за відповідачем числиться заборгованість в розмірі 10410,25грн., що підтверджується рахунками за водовідведення та водопостачання (за липень 2008року в сумі 3752,85грн. за серпень 2008року в сумі 3717,98грн., та за вересень 2008року в сумі 2939,42грн.) та довідкою виданою Самбірською КЕЧ району.

Згідно частини 2 ст.509 ЦК України, зобов'язання виникають з підстав, вказаних у ст. 11 ЦК України, у тому числі з угод, передбачених законом, а також із угод, хоча і не передбачених законом, але не суперечних йому. Виникнення прав та обов'язків пов'язано з юридичними фактами, які підтверджують виникнення між сторонами правовідносин. Таким чином, між сторонами виникли правовідносини, у силу яких позивач - Самбірська КЕЧ надавав послуги у забезпеченні питною водою їдальні військових частин, а відповідач зобов'язався провести оплату у визначений строк.

Внаслідок неналежного виконання умов договору відповідач заборгував позивачу 10410,25грн.

Відповідно до ч.1 ст.903 ЦК України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та порядку встановлені договором.

Згідно статті 193 ч. 7 ГК України не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом, а також відмова від виконання або відстрочка виконання з мотиву, що зобов'язання другої сторони за іншим договором не було виконано належним чином.

Відповідач при наданих йому правах та можливостях позовні вимоги не заперечив, доказів оплати не представив.

Судові витрати покласти на відповідача, оскільки спір виник з його вини.

Керуючись ст. ст. 49, 82-84, 116 ГПК України, суд,-

 в и р і ш и в :

Позов задоволити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Ганна-Марія”, вул. ДК 9 КМ с.Зимна Вода Пустомитівського району Львівської області (код ЄДРПОУ 31001601) на користь Самбірської квартирно-експлуатаційної частини району, вул.Завокзальна, 13, м.Самбір Львівської області (код ЄДРПОУ 08060912) 10410,25грн. боргу.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Ганна-Марія”, вул. ДК 9 КМ с.Зимна Вода Пустомитівського району Львівської області (код ЄДРПОУ 31001601) в доход державного бюджету 104,10грн. держмита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Накази видати відповідно до ст. 116 ГПК України

 

Суддя Сало І.А.