Справа № 344/12307/15-к
Провадження № 1-кс/344/3125/15
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 серпня 2015 року м. Івано-Франківськ
Суддя слідчий Івано-Франківського міського суду ОСОБА_1, з участю секретаря Струк Л.М., слідчого Магулій М.В., розглянувши клопотання заступника начальника ВКР СУ ФР ГУ ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_2, погодженого з прокурором відділу прокуратури Івано-Франківської області ОСОБА_3, поданого в рамках досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32015090000000034 від 23.07.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України, про отримання дозволу на призначення та проведення позапланової документальної перевірки з окремих питань фінансово-господарської діяльності , -
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся в суд з клопотанням про призначення позапланової документальної перевірки з окремих питань фінансово-господарської діяльності в ТОВ «ВБК Сервіс».
З матеріалів клопотання вбачається, що службові особи ТОВ «ВБК Сервіс» упродовж 2012-2015 років придбали у ТОВ «ЛК Інтерплит Надвірна», ТОВ «Свиспан Лімітед» плиту ламіновану на суму 8 964 648 грн., а також у ПП «Граніт», ТОВ «50Х50», ТОВ «Іфкос», ТОВ «Укрбетонбуд», ПП «Захід-Будтехпостач», ТОВ «Західспецбетон» цемент на суму 5 490 106 грн., які у вказаний період реалізували фізичним особам за готівкові кошти.
Отримавши дохід у вигляді виручки від реалізації вищевказаних товарів службові особи ТОВ «ВБК Сервіс», в порушення норм діючого податкового законодавства, діючи з метою ухилення від сплати податків, не провели операції з реалізації вищевказаних товарів по бухгалтерському обліку та не відобразили їх у податковій звітності, внаслідок чого до бюджету впродовж 2012-2015 років ймовірно не надійшло ПДВ в сумі 2 959 561 грн., що підтверджено дослідженням проведеним ревізорами ГУ ДФС в Івано-Франківській області №17/09-19-16-12/37183655 від 15.05.2015 року.
З метою зясування обставин проведення фактичної фінансово-господарської діяльності ТОВ «ВБК Сервіс» (код ЄДРПОУ 37183655) за період з 01.01.2012 по 31.07.2015, правомірності дотримання вимог податкового законодавства службовими особами вказаного товариства, повноти нарахування та сплати податків, орган досудового розслідування вважає за необхідне звернутись до слідчого судді Івано-Франківського міського суду з клопотанням щодо надання дозволу про призначення та проведення позапланової документальної перевірки ТОВ «ВБК Сервіс» (код ЄДРПОУ 37183655) за період з 01.01.2012 по 31.07.2015, без проведення якої неможливо встановити суми завданих збитків кримінальним правопорушенням, яке зареєстроване за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 А, а фактично знаходиться за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Сагайдачного, 48 В, перебуває на обліку в Тисменицькій оДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області та винесення ухвали про проведення позапланової документальної перевірки.
Слідчий клопотання підтримав.
П. 4 ч. 2 ст. 40 КПК України передбачає, що слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Таким чином збирання доказів слідчим здійснюється, зокрема, шляхом витребування та отримання ним висновків ревізій та актів перевірок. В той же час, згідно з нормами ст. 40 КПК України, законодавець наділяє його і повноваженням щодо призначення ревізій та перевірок у порядку, визначеному законом. Такий порядок встановлено Законом України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».
А абз.1 ч.6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» визначає, що позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Ч. 7 ст. 11 вказаного закону передбачає, що позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
При цьому у ч.8 зазначеної статті наведено, що орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні».
Стороною кримінального провадження, яка звернулась із даним клопотанням, в судовому засіданні, поза розумним сумнівом, доведено про необхідність отримання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії, оскільки отримані за результатами такої ревізії відомості матимуть істотне значення для встановлення обставин у вказаному кримінальному провадженні, що підтверджується і матеріалами кримінального провадження, відтак призначення позапланової ревізії є доцільним та відповідає завданням кримінального провадження, а тому наявні підстави для задоволення клопотання.
Керуючись ст. 2,40,309,395 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», суддя слідчий, -
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання старшого заступника начальника ВКР СУ ФР ГУ ДФС в Івано-Франківській області ОСОБА_2 про про отримання дозволу на призначення та проведення позапланової документальної перевірки з окремих питань фінансово-господарської діяльності задоволити.
Призначити позапланову документальну перевірку ТОВ «ВБК Сервіс» (код ЄДРПОУ 37183655), яке зареєстроване за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 А, а фактично знаходиться за адресою м. Івано-Франківськ, вул. Сагайдачного, 48 В, з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.01.2012 по 31.07.2015
В ході позапланової документальної перевірки здійснити:
перевірку відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків, що мають (можуть мати) вплив на податкові зобовязання такого субєкта господарювання;
аналіз документів бухгалтерського обліку, податкової та фінансової звітності субєкта господарювання. Аналіз фінансово-господарської діяльності субєкта господарювання та рівня сплати податків;
перевірку товарного балансу придбаних і реалізованих ТМЦ (залишок на початок періоду, придбання, реалізація, залишок на кінець періоду) з визначенням місця зберігання залишків та матеріально-відповідальних осіб;
перевірку правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати до бюджету податку на прибуток;
перевірку правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати до бюджету податку на додану вартість (достовірності нарахування бюджетного відшкодування);
перевірку порядку ведення податкового обліку;
перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу;
перевірку дотримання вимог Указу Президента України від 16 березня 1995 року №227/95 „Про заходи по нормалізації платіжної дисципліни в народному господарстві України;
виявлення безхазяйного майна та речей, які не мають власника або власник яких невідомий, та яке може бути звернуто у власність держави;
перевірку фінансово-майнових операцій з метою запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом;
перевірку субєкта господарювання з інших питань, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
Проведення перевірки доручити працівникам Тисменицької оДПІ ГУ ДФС в Івано-Франківській області.
Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя слідчий В.В. Барашков