Справа 340/593/15-к
Номер провадження № 1-кс/340/59/15
У Х В А Л А
18 вересня 2015 року селище Верховина
Слідчий суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Атаманюк Р.І., з участю секретаря Ласкурійчук С.І., заступника прокурора Верховинського району Микитюка І.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні клоптання слідчого СВ Верховинського РВ УМВС у кримінальному провадженні №42015090130000006 від 14.04.2015 року про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії Державною фінансовою інспекцією в Івано-Франківській області для забезпечення розслідування кримінального провадження,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий СВ Верховинського РВ УМВС України в Івано-Франківській області Кіндратяк Т.Т. звернувся до Верховинського районного суду Івано-Франківської області із клопотанням погодженим заступником прокурора Верховинського району Микитюком І.І. про надання дозволу на проведення Державною фінансовою інспекцією в Івано-Франківській області позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області для забезпечення розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України.
На обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що у провадженні слідчого відділення Верховинського РВ УМВС України в Івано-Франківській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42015090130000006 від 14.04.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України. Проведеним досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТзОВ "Смерека сервіс", уклавши договір №12/08 від 23 вересня 2013 року з Бистрецькою сільською радою на ремонт комунальної дороги до присілку Площі в с. Дземброня Бистрецької сільської ради Верховинського району, термін дії якого закінчився 31 грудня 2013 року та отримавши 12 грудня 2013 року авансовий платіж в сумі 14530,00 грн. з місцевого бюджету Бистрецької сільської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, у власних інтересах та всупереч інтересів служби, з метою привласнення та розтрати майна, роботи не виконали, чим заподіяли майнову шкоду бюджету Бистрецької сільської ради на вказану суму.
В зв'язку з вищевказаним для повного, всебічного та об'єктивного розслідування даного кримінального провадження 06.05.2015 року слідчим суддею Верховинського районного суду Атаманюком Р.І. було надано дозвіл на проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області (с. Бистрець, Верховинського району, Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ 20559778, державна форма власності, форма фінансування - бюджетна, організаційно-правова форма - орган місцевого самоврядування), з метою перевірки дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні ремонту дороги в присілку Площі села Дземброня Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області, проведення якої було доручено спеціалістам Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області.
За результатами проведеної ревізії 25.05.2015 року складено акт № 820-21/012 позапланової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Бистрецької сільської ради за період з 23.09.2013 року по 01.05.2015 року, відповідно до якого встановлено, що генеральний директор ТзОВ "Смерка сервіс" ОСОБА_2, 23.09.2013 року уклав з головою Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області ОСОБА_3 договір № 12/08 з проведення ремонту дороги в присілку Площі села Дземброня Бистрецької сільської ради Верховинського району з вартістю виконання робіт - 57 000 гривень. Відповідно до умов укладеного договору, Бистрецькою сільською радою Верховинського району 12 грудня 2013 року через Управління державної казначейської служби у Верховинському районі на розрахунковий рахунок ТзОВ "Смерека сервіс" було проведено авансовий платіж в розмірі 30% від суми договору, тобто 14 530 гривень, на придбання матеріалів для ремонту вищевказаної дороги.
Таким чином, генеральний директор ТзОВ "Смерека сервіс" ОСОБА_2, діючи умисно, з корисливих мотивів, які полягли у протиправному збагаченні, перераховані на придбання матеріалів для ремонту дороги кошти, 13.12.2013 року розтратив використавши їх у власних цілях, не пов'язаних з виконанням взятих на ТзОВ "Смерека сервіс" зобов'язань з проведення робіт по ремонту вищевказаної дороги, в результаті чого вказані роботи станом на травень 2015 року виконаними не були, чим заподіяно майнової шкоди бюджету Бистрецької сільської ради на суму 14 530 гривень.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що сума авансового платежу від суми вищевказаного договору становить 17 100 грн., з яких 12.12.2013 року Бистрецькою сільською радою було проплачено в сумі 14 530 грн. на особовий рахунок № 26002283344, що належить ТзОВ "Смерека сервіс". Крім цього встановлено, що вказаному платежу передував ще один платіж, яким на особовий рахунок ТзОВ "Смерека сервіс" Бистрецькою сільською радою, 02.10.2013 року було перераховано кошти в сумі 2570 грн., тобто ТзОВ "Смерека сервіс" авансовий платіж за укладеним між ними договором № 12/08 з проведення ремонту дороги в присілку Площі села Дземброня Бистрецької сільської ради Верховинського району отримано в повному обсязі, а саме 17 100 грн., що в акті ревізії № 820-21/012 від 25.05.2015 року не відображено.
З метою забезпечення повного, всебічного та об'єктивного розслідування даного кримінального провадження слідчий СВ Верховинського РВ УМВС України в Івано-Франківській області Кіндратяк Т.Т. вказує на необхідність та доцільність проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області (с. Бистрець, Верховинського району, Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ 20559778, державна форма власності, форма фінансування - бюджетна, організаційно-правова форма - орган місцевого самоврядування), з метою перевірки дотримання вимог чинного законодавства при здійсненні ремонту дороги в присілку Площі села Дземброня Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області, яку слід доручити спеціалістам Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області.
Заслухавши прокурора, дослідивши додані документи, слідчий суддя вважає, що клопотання слід задовольнити з наступних підстав.
Згідно ст. 4 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні", державна контрольно-ревізійна служба координує свою діяльність, зокрема, з органами прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки .
Відповідно до п.п.2.1.Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, затвердженого наказом Головного контрольно-ревізійного управління України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України від 19 жовтня 2006 року № 346/1025/685/53, органи ДКРС проводять планові та позапланові виїзні ревізії за зверненнями правоохоронних органів за місцезнаходженням об'єкта контролю відповідно до Закону та Порядку проведення інспектування державною контрольно-ревізійною службою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 року № 550.
Згідно п.п.2.4 цього ж Порядку позапланова виїзна ревізія на об'єкти контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним, зокрема, інформації про факти, що свідчать про порушення об'єктом контролю -підконтрольною установою законів, та рішення суду про дозвіл на проведення ревізії, який надає органам ДКРС право на проведення ревізії, у якому зазначаються підстави проведення ревізії, дата її початку та дата закінчення.
Згідно ч.5 ст.11 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу України" (далі Закон), позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за наявності обставин, викладених в цій статті, перелік яких є вичерпним.
Пунктом 5 частини 5 статті 11 Закону однією з обставин проведення позапланової ревізії є надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах, зокрема, від органів прокуратури, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державної контрольно-ревізійної служби.
Відповідно до ч.6 ст.11 Закону позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.
Згідно ч.8 ст.11 Закону прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду -інші відомості.
Частиною 11 ст.11 Закону встановлено, що тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Із витягу з кримінального провадження №42015090130000006 від 14.04.2015 року вбачається, що по факту привласнення та розтрати майна шляхом зловживання службовими особами ТзОВ "Смерека сервіс" своїм службовим становищем, внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України. Між ТзОВ "Смерека сервіс" та Бистрецькою сільською радою 23.09.2013 року було укладено договір №12/08 на ремонт комунальної дороги до присілку Площі в с. Дземброня Бистрецької сільської ради Верховинського району, термін дії якого закінчився 31 грудня 2013 року. Із платіжного доручення №.242 від 02.12.2013 року видно, що з місцевого бюджету Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області ТзОВ "Смерека сервіс" здійснено авансовий платіж на виконання цього договору в сумі 14530,00 грн., а із платіжного доручення № 256 від 26.09.2015 року видно, що із місцевого бюджету Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області ТзОВ "Смерека сервіс" здійснено авансовий платіж на виконання цього договору в сумі 2570,00 грн., що в акті позапланової ревізії № 820-21/012 від 25.05.2015 року не відображено. Крім цього встановлено, що згідно акту контрольних обмірів виконання робіт з ремонту дороги прис. "Площі" в с. Дземброня Бистрецької сільської ради від 17.08.2015 року видно, що після позапланової ревізії виконувався певний обсяг робіт з ремонту дороги в прис. Площі в с. Дземброня Бистрецької сільської ради.
Розглядуване клопотання не суперечить вимогам ч. 1 ст. 2, ч. 5 ст. 11, ч. 6 ст. 11 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу України", ґрунтується на необхідності повного, всебічного та об'єктивного розслідування кримінального провадження, а тому суд дійшов висновку, що в ході досудового слідства у кримінальному провадженню №42015090130000006 необхідним та обґрунтованим є проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області.
Керуючись ст. ст. 7, 131, 132, 372 КПК України, ст. 11 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу України",-
УХВАЛИВ:
Клопотання про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії Державною фінансовою інспекцією в Івано-Франківській області для забезпечення розслідування кримінального провадження 42015090130000006 від 14.04.2015 року за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України задовольнити.
1. Надати дозвіл на проведення спеціалістами Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області (с. Бистрець, Верховинського району, Івано-Франківської області, код ЄДРПОУ 20559778, державна форма власності, форма фінансування - бюджетна, організаційно-правова форма - орган місцевого самоврядування), за період з 23.09.2013 року по вересень 2015 року терміном 3 робочих дні починаючи з 21.09.2015 року.
2. Під час проведення ревізії необхідно дати відповідь на наступні питання:
2.1. Чи дотримувалися вимоги чинного законодавства ТзОВ "Смерека сервіс" при здійсненні ремонту дороги в присілку Площі села Дземброня Бистрецької сільської ради Верховинського району Івано-Франківської області? В ході проведення ревізії провести зустрічну звірку з ТзОВ "Смерека сервіс".
2.2. Чи відповідає обсяг виконаних ТзОВ "Смерека сервіс" робіт по ремонту вищезазначеної дороги, зазначений в актах приймання виконаних робіт форми КБ-2в, фактичному обсягу виконаних робіт?
2.3. Чи дотримувалися вимоги законодавства при формуванні вартості виконаних робіт по ремонту вищезазначеної дороги? Яка фактична вартість робіт?
Вказану ревізію провести в термін 3 робочих днів, починаючи з 21 вересня 2015 року.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення, оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: Р.І. Атаманюк