Ухвала суду № 50534245, 15.09.2015, Дзержинський районний суд м. Кривого Рогу

Дата ухвалення
15.09.2015
Номер справи
210/2451/15-к
Номер документу
50534245
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОСОБА_1

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

іменем України

Справа № 210/2451/15-к

Провадження № 1-кс/210/653/15

"15" вересня 2015 р.

Слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_2, розглянувши винесене в рамках кримінального провадження №12015040710001559 від 12 червня 2015 року, клопотання прокурора прокуратури Дзержинського району м. Кривого Рогу ОСОБА_3, клопотання про проведення позапланової ревізії, -

В С Т А Н О В И В:

15 вересня 2015 року до Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області звернувся прокурор прокуратури Дзержинського району м. Кривого Рогу ОСОБА_3 із вищевказаним клопотанням, яке вмотивовано тим, що до Дзержинського РВ Криворізького МУ ГУ МВС України в Дніпропетровській області 12 червня 2015 надійшла заява ОСОБА_4 про вчинення кримінального правопорушення.

Відомості про вказане кримінальне правопорушення внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015040710001559 та визначено попередню правову кваліфікацію ст.366 ч.1 КК України.

Згідно вказаного повідомлення вбачаються факти ухилення ДП «Кривбасстандартметрологія» від сплати грошових коштів, отриманих від господарської діяльності до бюджету.

Зокрема, статтею 16 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність. Що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Протягом 2014 року ДП «Кривбасстандартметрологія» в порушення вимог Податкового кодексу, з метою зменшення податкових платежів до бюджету з податку на прибуток подали до Криворізької південної ОДПІ декларацію з податку на прибуток за 2014 рік, куди внесли недостовірні відомості щодо валових витрат підприємства за 2014 рік.

Крім того, з січня по грудень 2014 року посадові особи ДП «Кривбасстандартметрологія» подали до Криворізької південної ОДПІ декларації з податку на додану вартість, куди внесли неправдиві дані щодо завищеного розміру податкового кредиту з податку на додану вартість.

Вказаними діями посадових осіб державного підприємства «Кривбасстандартметрологія» спричинено ненадходження до бюджету податку на прибуток понад 300 тис. грн. та податку на додану вартість понад 200 тис. грн.

15 червня 2015 року у вказаному кримінальному провадженні призначено проведення перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства ДП«Кривбасстандартметрологія» за 2014 рік.

Згідно акту №98/22-04/02568093 від 29 липня 2015 року про результати позапланової виїзної перевірки ДП «Кривбасстандартметрологія» з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів за період з 01 січня 2014 року по 31 грудня 2014 року під час здійснення фінансово-господарських взаємовідносин з ТОВ «Енегргія-С» та ТОВ «Протер» встановлені порушення Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року в результаті яких ДП «Кривбасстандартметрологія» було занижено податок на прибуток за 2014 рік на загальну суму 48901,02 грн, а також безпідставному віднесенні до складу податкового кредиту в деклараціях з податку на додану вартість суму ПДВ в розмірі 54334,47 грн, у результаті чого занижено податок на додану вартість на суму 54334, 47 грн.

Крім того, під час проведення зазначеної перевірки були отримані відомості про те, що за результатами господарських взаємовідносин між ДП «Кривбасстандартметрологія» та ТОВ «Енергія-С» за договором підряду від 03 лютого 2014 року могли бути складені завідомо підроблені документи про виконання вказаного договору у лютому 2014 року, оскільки у вказаний період часу ТОВ «Енергія-С» за документами виконувало роботи одночасно на декількох обєктах замовників, які розташовані у різних містах, Таким чином, ТОВ «Енергія-С» при кількості працюючих людей 11 чоловік не могло фізично виконати роботи по договору.

Разом з тим, під час проведення вказаної перевірки встановлено, що 20 березня 2014 року між ДП «Кривбасстандартметрологія» та ТОВ «Портер» укладено договір на навчання персоналу роботі на придбаному мультиметрі та установці для повірки 3-х фазних лічильників електроенергії на суму 25250,00 грн. та 26300,00 грн. відповідно. На підставі аналізу зареєстрованих ТОВ «Портер» податкових накладних та податкової звітності вбачається, що у ТОВ «Портер» на момент виконання зазначеного договору були відсутні основні засоби та трудові ресурси у звязку з чим підприємство не мало можливості виконати для ДП «Кривбасстандартметрологія» зазначений перелік робіт та послуг та не залучало до їх виконання сторонні організації.

ДП «Кривбасстандартметрологія», відповідно до ст.2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», є підконтрольною установою, оскільки отримує кошти з бюджетів, використовує державне майно .

Так, враховуючи вищевикладене, з метою повного, всебічного і неупередженого дослідження всіх обставин та надання їм належної правової оцінки, а також прийняття законного процесуального рішення в передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки є необхідність у проведені позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Кривбасстандартметрологія») (код 02568093, юридична адреса: м. Кривий Ріг, вулиця Орджонікідзе, 23) з питань стану виконання фінансових планів, проведення безготівкових операцій в національній та іноземній валюті, проведення готівкових операцій в національній та іноземній валюті, повноти надходжень, достовірності і правильності визначення доходів, законності здійснення та достовірності відображення витрат, дотримання законодавства при здійсненні державних закупівель, стану збереження державного майна, використання оборотних та необоротних активів, дотримання законодавства при отриманні та використанні бюджетних коштів, стан бухгалтерського обліку та достовірність фінансової звітності за період з лютого 2014 року по серпень 2015 року.

Згідно п.29 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, затвердженого постановою КМУ №550 від 20 квітня 2006 року, позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ).

На підставі вищевикладеного просив клопотання задовольнити.

Вивчивши матеріали клопотання, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню виходячи із наступного.

Так, відповідно до ст.36 ч.2 п.6 КПК України, прокурор, здійснюючи нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням, уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.

Згідно ст.2 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в бюджетних установах, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів, або використовують державне чи комунальне майно, та інше.

Згідно п.6 ст.11 Закону, позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.

Також згідно ст.11 Закону, зустрічні звірки, які проводяться органами державного фінансового контролю, не є контрольними заходами і проводяться у разі виникнення потреби у їх проведенні на підставі направлення, виписаного керівником органу державного фінансового контролю.

Згідно ст.14 Закону, посадові особи органу державного фінансового контролю вправі приступити до проведення ревізії за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання посадовим особам підконтрольних установ, інших суб'єктів господарської діяльності під розписку копії рішення суду про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, в якому зазначаються підстави проведення такої ревізії, дата її початку та дата закінчення, а у разі проведення ревізії щодо суб'єктів господарської діяльності, не віднесених цим Законом до підконтрольних установ, - також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.

Згідно п.29 Постанови Кабінету Міністрів України №550 від 20 квітня 2006 року «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним: клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ).

Згідно п.2.4. Порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України, затвердженого Наказом Головного контрольно-ревізійне управління України №346/1025/685/53 від 19 жовтня 2006 року, позапланова виїзна ревізія на об'єкті контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним:

- постанови про призначення ревізії та відповідного рішення суду, яке є дозволом для органу ДКРС на проведення ревізії, у якому зазначаються: підстави проведення ревізії, дата її початку та дата закінчення, номер, дата та підстави порушення кримінальної справи, орган, що порушив кримінальну справу, - для ревізії у суб'єкта господарювання, який не віднесено Законом до підконтрольних установ;

- постанови про призначення ревізії, винесеної після порушення кримінальної справи проти посадових (службових) осіб об'єкта контролю - підконтрольної установи. Якщо справу порушено не проти цих осіб, а за певним фактом, що стосується діяльності підконтрольної установи, до постанови додається дозвіл суду на проведення ревізії;

- інформації про факти, що свідчать про порушення об'єктом контролю - підконтрольною установою законів, та рішення суду про дозвіл на проведення ревізії, який надає органам ДКРС право на проведення ревізії, у якому зазначаються підстави проведення ревізії, дата її початку та дата закінчення.

Як вбачається з матеріалів клопотання, справу №12015040710001559, порушено за певним фактом, що стосується діяльності підконтрольної установи Державного підприємства «Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», що завдало шкоду державним інтересам у вигляді збитків.

Згідно ч.8 ст.11 Закону, орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.

Як вбачається з матеріалів клопотання, постановою прокурора прокуратури Дзержинського району м. Кривого Рогу ОСОБА_3 від 14 вересня 2015 року, який ініціює проведення позапланової ревізії, було вирішено питання про звернення до суду із клопотанням про призначена позапланова виїзна ревізія фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації», із зазначенням обґрунтування підстав такої ревізії.

Враховуючи вищезазначене, а також дані, наявні в матеріалах клопотання, суд вважає необхідним надати дозвіл на проведення працівниками ДФІ у Дніпропетровській області позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації».

Керуючись ст.93 КПК України, ст.ст.2,11,14 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Винесене в рамках кримінального провадження №12015040710001559 від 12 червня 2015 року, клопотання прокурора прокуратури Дзержинського району м. Кривого Рогу ОСОБА_3, клопотання про проведення позапланової ревізії, - задовольнити.

Надати дозвіл на проведення Державною фінансовою інспекцією в Дніпропетровській області позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Криворізький науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» (ДП «Кривбасстандартметрологія») (код 02568093, юридична адреса: м. Кривий Ріг, вулиця Орджонікідзе, 23) з питань стану виконання фінансових планів, проведення безготівкових операцій в національній та іноземній валюті, проведення готівкових операцій в національній та іноземній валюті, повноти надходжень, достовірності і правильності визначення доходів, законності здійснення та достовірності відображення витрат, дотримання законодавства при здійсненні державних закупівель, стану збереження державного майна, використання оборотних та необоротних активів, дотримання законодавства при отриманні та використанні бюджетних коштів, стан бухгалтерського обліку та достовірність фінансової звітності за період з лютого 2014 року по серпень 2015 року, з правом зустрічних звірок в субєктах господарювання з метою підтвердження виду, обсягу операцій та розрахунків для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку об'єкта контролю.

На вирішення позапланової ревізії поставити питання про додержання чинного законодавства:

1) стану виконання фінансових планів за період з лютого 2014 року по серпень 2015 року;

2) проведення безготівкових операцій в національній та іноземній валюті за період з лютого 2014 року по серпень 2015 року;

3) проведення готівкових операцій в національній та іноземній валюті за період з лютого 2014 року по серпень 2015 року;

4) повноти надходжень, достовірності і правильності визначення доходів за період з лютого 2014 року по серпень 2015 року;

5) законності здійснення та достовірності відображення витрат за період з лютого 2014 року по серпень 2015 року;

6) дотримання законодавства при здійсненні державних закупівель за період з лютого 2014 року по серпень 2015 року;

7) стану збереження державного майна за період з лютого 2014 року по серпень 2015 року;

8) використання оборотних та необоротних активів за період з лютого 2014 року по серпень 2015 року;

9) дотримання законодавства при отриманні та використанні бюджетних коштів за період з лютого 2014 року по серпень 2015 року;

10) стан бухгалтерського обліку та достовірність фінансової звітності за період з лютого 2014 року по серпень 2015 року.

Встановити строк проведення ревізії в межах передбаченого чинним законодавством України із зазначеного питання строком на 15 робочих днів.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.

Суддя: Н. Ю. Вікторович