ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2010 рокуСправа № 2а-2781/10/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ковальчука В.Д.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом прокурора міста Луцька в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області Міністерства транспорту та звязку України до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор міста Луцька звернувся з адміністративним позовом в інтересах Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області Міністерства транспорту та звязку України до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт, обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що в ході планової перевірки дотримання субєктом господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт було встановлено, що фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 при здійснені внутрішніх перевезень пасажирів автобусом марки IVAN, державний номер НОМЕР_1 не дотримано вимог статті 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», зокрема не оформлена ліцензійна картка транспортного засобу. У звязку з чим, начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області винесено постанову про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за порушення законодавства про автомобільний транспорт фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 1 700,00 грн. Відповідач постанову про застосування фінансових санкцій не оскаржував, але й фінансову санкцію у встановлений законодавством строк не перерахував. Відтак, просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в дохід державного бюджету фінансову санкцію за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1 700,00 грн.
Ухвалою судді від 20 жовтня 2010 року в даній справі відкрито скорочене провадження відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідач заперечень проти позову не подав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.
Дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.
На підставі матеріалів справи судом встановлено, що Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області письмово повідомило (лист від 09.04.2010р. вих. № 3/3-07-989) фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 про проведення у відповідності до плану здійснення державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання на ІІ квартал 2010 року, 18-19 травня 2010 року планової комплексної перевірки по виконанню вимог законодавчих та нормативних актів у галузі автомобільного транспорту.
20-21 травня 2010 року державними інспекторами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Волинській області у присутності ОСОБА_1 здійснено перевірку транспортного засобу на якому субєкт господарювання здійснює господарську діяльність з надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів - автобуса марки IVAN, державний номер НОМЕР_1.
В ході перевірки встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 здійснює внутрішні пасажирські перевезення на підставі свідоцтва про державну реєстрацію серії В02 № 456757 від 15.10.2007р. та ліцензії на господарську діяльність з надання послуг з внутрішніх перевезень пасажирів автобусами серії АВ № 373295 від 12.09.2007р.
Також встановлено, що фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 не дотримано вимог статей 18, 34, 39 Закону України від 05.04.2001р. № 2344-ІІІ «Про автомобільний транспорт», зокрема субєктом господарювання не здійснюються заходи, спрямовані на забезпечення безпеки дорожнього руху; не забезпечується виконання вимог законодавства з питань охорони праці; не організовувалося підвищення кваліфікації, а також не оформлена ліцензійна картка.
Статтями 18, 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено, що з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільні перевізники зобов'язані організовувати роботу водіїв транспортних засобів, режими їх праці та відпочинку відповідно до вимог законодавства України; здійснювати заходи, спрямовані на забезпечення безпеки дорожнього руху; забезпечувати виконання вимог законодавства з питань охорони праці; а також виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; організувати проведення періодичного навчання водіїв методам надання першої медичної допомоги потерпілим від дорожньо-транспортних пригод; та зобов'язані організовувати підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів автомобільного транспорту, діяльність яких пов'язана з наданням послуг автомобільного транспорту.
Відповідно зі статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
За результатами перевірки було складено акт перевірки дотримання субєктом господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт № 018875 від 21.05.2010р. Субєкт господарювання ОСОБА_1 погодився з результатами перевірки та підписав акт перевірки (а. с. 9).
Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
03.06.2010р. начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Волинській області винесено постанову № 72192 про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 за порушення законодавства про автомобільний транспорт фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 1 700,00 грн.
Згідно пунктів 28, 29 постанови Кабінету міністрів України від 08.11.2006р. № 1567 «Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті», фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову. У разі оскарження постанови про застосування фінансових санкцій стягнення сплачується не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Як вбачається з матеріалів справи, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 постанову про застосування фінансових санкцій № 72192 від 03.06.2010р. не оскаржував. Однак, фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 1 700,00 грн. у встановлений законодавством строк на рахунок вказаний у постанові про застосування фінансових санкцій № 72192 від 03.06.2010р. не перерахував.
На підставі викладеного суд адміністративний позов задовольняє та стягує з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на користь державного бюджету міста Луцька 21081100, ідентифікаційний код 21741605, розрахунковий рахунок 31110106700002 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014 фінансову санкцію за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1 700,00 грн.
Керуючись статтями 162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статей 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 в користь державного бюджету міста Луцька 21081100, ідентифікаційний код 21741605, розрахунковий рахунок 31110106700002 в ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014 фінансову санкцію за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1 700,00 грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий В.Д.Ковальчук