ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
__________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 червня 2010 р. Справа № 2-а-1780/10/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі:
Головуючого судді: Дончика В.В.,
при секретарі судового засідання: Ваталінській М.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Вінниці (далі ДПІ у м. Вінниці) до Виробничо-торгівельного підприємства Агроснаб у формі товариства з обмеженою відповідальністю (далі - ТОВ Агроснаб) про стягнення штрафних (фінансових) санкцій
в с т а н о в и в :
В квітні 2010 року ДПІ у м. Вінниці звернулась в суд з позовом до ТОВ "Агроснаб» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Зазначили, що за ТОВ «Агроснаб»рахується борг в розмірі 341,5 грн., у звязку із застосуванням штрафних (фінансових) санкцій за порушення пунктів 8,10,13 статті 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Посилаючись на те, що відповідач в добровільному порядку борг не сплачує, позивач вимушений звернутись до суду з вимогами стягнути з ТОВ «Агроснаб»борг зі сплати штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 341,5 грн.
Представник позивача в судове засідання не зявився, надав суду клопотання від 21.05.2010 року про розгляд справи без участі представника позивача. Заявлені позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, причини неявки суду невідомі, повноважного представника в судове засідання не направив. Про дату, час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся за юридичною адресою, внесеною до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, проте, конверти повертались з відміткою «за даною адресою підприємство не знаходиться».
Відповідно до пункту 8 статті 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про дату, час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту прав та інтересів відповідача, а тому дійшов висновку за можливе розглянути справу без участі відповідача, відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 15.06.2009 року державними податковими ревізорами-інспекторами Державної податкової інспекції у м. Вінниці ОСОБА_1, ОСОБА_2, згідно направлень №№1219/23, 1218/23 від 15.06.2008 року, проведено перевірку господарської одиниці магазину, що знаходиться за адресою: вул. 600-річчя, 78, м. Вінниця, що належить субєкту господарської діяльності ТОВ «Агроснаб», щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки було складено акт № 655/02/28/23/23103180 від 15.06.2009 року, яким встановлено порушення пунктів 8,10,13 статті 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме не забезпечена відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, невідповідність склала 24,10 грн. Відсутні цінники на товар, який знаходиться в реалізації: горілка «Хортиця срібна» 0,25 л. 9 грн., горілка «Цельсій оригінал» 0,7 л. 24,40 грн., горілка «Цельсій оригінал» 0,5 л. 18,50 грн. Не забезпечено зберігання контрольних стрічок протягом встановленого терміну за 12, 13, 14 червня 2009 року.
На підставі зазначеного акту перевірки ДПІ у м. Вінниці прийняте рішення №0007692340 від 23.06.2009 року, яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 341, 50 грн. (3*17+10*17+5*24,10) за порушення пунктів 8, 10, 13 статті 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до пунктів 8, 10, 13 статті 3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України;
- друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
За порушення вимог зазначеного Закону до субєктів підприємницької діяльності застосовуються санкції визначені статтями 17-24 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до статті 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
У відповідності до статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі, а згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статей 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно статті 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Відомостей щодо оскарження відповідачем рішень суду надана не було. На час вирішення справи, доказів про сплату боргу не має, тому, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись статтями 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов задовольнити.
Стягнути з Виробничо-торгівельного підприємства Агроснаб у формі товариства з обмеженою відповідальністю (вул. Ватутіна, 5, м. Вінниця, Вінницька область, ідентифікаційний номер 23103180) на користь Державного бюджету України (р/р 31113104700002, код платежу 30210880902, ГУ ДКУ у Вінницькій області, МФО 802015) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 341 (триста сорок одна) гривня 50 (пятдесят) копійок.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 25.06.2010 року.
СуддяДончик Віталій Володимирович