ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"15" жовтня 2009 р. Справа №16/4128-А
за позовом Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому м. Хмельницький
до Приватного підприємства "Європа-Плюс" м. Хмельницький
про стягнення 11 440,00 грн. штрафних санкцій
Суддя Магера В.В. Секретар судового засідання Світко С.В.
Представники :
Від позивача - Дмитрієва А.Л. - за довіреністю № 26933/9/10 від 14.09.2009 р.
Від відповідача – не з’явився
Суть спору: Позивач звернувся з позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача до бюджету 29 640,00 грн. штрафних санкцій за порушення відповідачем вимог Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.
Відповідач у запереченні проти позову заперечив, посилаючись на те, що штрафні (фінансові) санкції, застосовані до відповідача відповідно до рішень ДПІ у Хмельницькому № 0000852303/0/502 від 04.02.2008 р., № 0001302303/0/944 від 19.02.2008 р. № 0001262303/0/943, № 0001272303/0/947, №0001282303/0/946, № 0001292303/0/945 від 19.02.2008 р., № 0001972303/0/1354 від 29.02.2008 р., № 0002202303/0/1707 від 14.03.2008 р. на даний час сплачені ПП „Європа-плюс” у встановленому порядку, що підтверджується платіжними дорученнями №1954 від 28.02.2008 р., №1989 від 13.03.2008 р., №2109 від 20.03.2008р., №2579 від 28.05.2008 р.; рішення ДПІ у м. Хмельницькому про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000552303/0/186 від 21.01.2008 р., №000202303/0/1517 від 06.03.2008 р. були оскаржені ПП „Європа-плюс” в судовому порядку.
Оскільки рішення по даних справах ще не набули законної сили; щодо рішень ДПІ у м. Хмельницькому про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000742303/0/418 від 30.01.2008р., № 0001452303/0/1161 від 22.02.2008 р. відповідачем було подано 14.07.2008 р. позов до Хмельницького окружного адміністративного суду про їх скасування як неправомірних.
Враховуючи те, що предмети спорів по справах №21/267-НА та №20/96-НА, що розглядались господарським судом Хмельницької області, пов’язані між собою як причина та наслідок, ухвалою від 15.07.2008р. провадження у справі №16/4128-А було зупинено згідно п.3ч.1 ст. 156 КАС України до набрання законної сили судових рішень по адміністративних справах №21/267-НА та №20/96-НА.
Оскільки постанови господарського суду Хмельницької області від 02.06.2008р. по справі №21/267-НА та від 27.03.2008р. по справі №20/96-НА у встановленому законом порядку набрали законної сили, ухвалою суду від 21.09.2009р. провадження у справі №16/4128-А було поновлено згідно п. 5 ст. 156 КАС України, призначено судове засідання із викликом представників сторін.
Представник позивача в судове засідання з`явився, в порядку ст. ст. 49,51 КАС України уточнив позовні вимоги та просить стягнути з відповідача 11 440,00 грн. штрафних санкцій згідно рішень ДПІ у м. Хмельницькому № 0000552303/0/186 від 21.01.2008 р., №0000742303/0/418 від 30.01.2008 р., № 0001452303/0/1161 від 22.02.2008 р., № 000202303/0/1517 від 06.03.2008 р.
В обґрунтування поданого уточнення позивач посилається на вимоги ст.ст.2, 15, 25 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ст.ст.10,11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”.
Подане уточнення відповідає вимогам чинного законодавства, матеріалам справи, тому приймається судом.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про причини неявки не повідомив, хоча про розгляд справи повідомлявся із направленням ухвали від 05.10.2009р. згідно реєстру поштових відправлень від 05.10.2009р. №01-188.
Розглядом матеріали справи судом встановлено наступне :
Відповідно до наказу про проведення позапланових виїзних перевірок від 27.12.2007 р. за №1101, ДПІ у м. Хмельницькому було проведено перевірку господарських одиниць - залів гральних автоматів, одиничних гральних автоматів, які належать належить ПП „Європа-плюс” м. Хмельницький, щодо дотримання останніми вимог законодавства при здійсненні операцій в сфері готівкового та безготівково обігу, вимог законодавства про ліцензування.
За наслідками проведених перевірок податковим органом складені акти перевірок № 2225003/2302/80 від 10.01.2008 р., № 5 від 15.01.2008 р., № 37 від 04.02.2008 р., № 02320/542303/58 від 09.02.2008 р., якими встановлено наступні порушення, а саме: непроведення розрахункових операцій через РРО, не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції; незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО.
На підставі вказаних актів перевірки та у відповідності до п. 1 ст. 17 та ст. 22 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” податковим органом видано рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000552303/0/186 від 21.01.2008 р. на суму 590,00 грн., № 0000742303/0/418 від 30.01.2008 р. на суму 500,00 грн., № 0001452303/0/1161 від 22.02.2008 р. на суму 1950,00 грн., № 0002032303/0/1517 від 06.03.2008 р. на суму 8 400,00 грн.
Вказані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій направлено на адресу відповідача із відміткою про одержання вказаних рішень.
В зв’язку із несплатою відповідачем суми штрафних санкцій, позивач із врахуванням уточнення позовних вимог просить стягнути з відповідача 11 440,00 грн. штрафних санкцій відповідно до рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000552303/0/186 від 21.01.2008 р., № 0000742303/0/418 від 30.01.2008 р., №0001452303/0/1161 від 22.02.2008 р., №0002032303/0/1517 від 06.03.2008 р.
Досліджуючи надані докази та оцінюючи їх у сукупності, до уваги приймається наступне:
Згідно ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Відповідно до ст.1 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.95р. із змінами та доповненнями, реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Стаття 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” визначає, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Ст. 15 Закону вказує, що контроль за додержанням суб’єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби шляхом проведення планових або позапланових перевірок.
Згідно ст.17 Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки; (п.1 ст. 17 Закону);
- у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (ст. 22 вказаного Закону).
Суми нарахованих штрафних санкцій, які визначені ст.ст. 17, 22 Закону, підлягають перерахуванню суб’єктами підприємницької діяльності до відповідного бюджету протягом 10–ти днів з дня прийняття органом ДПІ рішення про застосування фінансової санкції.
Судом враховується, що актами перевірки № 2225003/2302/80 від 10.01.2008 р., №5 від 15.01.2008р., № 37 від 04.02.2008 р., № 02320/542303/58 від 09.02.2008 р., встановлено порушення відповідачем вищезазначених норм Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, що стало підставою для прийняття податковим органом рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000552303/0/186 від 21.01.2008р., №0000742303/0/418 від 30.01.2008р., №0001452303/0/1161 від 22.02.2008р., №0002032303/0/1517 від 06.03.2008р.
При цьому, судом приймається до уваги, що вказані вище рішення про застосування штрафних санкцій є чинними, в установленому Законом порядку не скасовані, доказів про сплату суми штрафних санкцій суду не подано.
За таких обставин, позовні вимоги про стягнення з відповідача 11 440,00 грн. штрафних санкцій підтвердженні належними доказами, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.6, 14, 71, 86, 94, 104,105, 158-163, 162, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД -
ПОСТАНОВИВ:
Позов Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому, м. Хмельницький до Приватного підприємства „Європа-Плюс”, м. Хмельницький про стягнення 11440,00 грн. штрафних санкцій задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Європа-Плюс”, м.Хмельницький (Проспект Миру, 60/5, кв.79, і/код 31617633) в доход Державного бюджету України 11 440,00 грн. (одинадцять тисяч чотириста сорок тисяча гривень 00 коп.) штрафних санкцій.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.В. Магера
Повний текст постанови оформлено та підписано 19.10.2009р.
Віддруковано 3 прим.
1-до матеріалів справи
2,3-сторонам