Постанова № 50423804, 25.07.2011, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.07.2011
Номер справи
2-а/1970/2029/11
Номер документу
50423804
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/2029/11

"25" липня 2011 р. м. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючої суддіДанилевич Н.А.

при секретаріСтасюк А.В.

за участю:

представника позивачаОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі справу за адміністративним позовом Тернопільської обєднаної державної податкової інспекції до приватного підприємства «Весільний салон Ексклюзив»про стягнення заборгованості, суд -

ВСТАНОВИВ:

Тернопільська обєднана державна податкова інспекція, надалі позивач, звернулася до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства «Весільний салон Ексклюзив», надалі відповідач, про стягнення заборгованості.

Позивач в обґрунтування своїх вимог посилається на те, що за відповідачем рахується податкова заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами, яка відповідачем добровільно не погашена, на загальну суму 340,00 грн. за платежем єдиний податок на підприємницьку діяльність з юридичних осіб, нарахований до 01.01.2011 року.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з мотивів, викладених у позовній заяві та просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не зявився. Про час, місце розгляду справи повідомлений належним чином, шляхом направлення судової повістки за місцем прописки. Суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача на підставі наявних доказів відповідно до ст.128 КАС України.

Заслухавши в судовому засіданні представника позивача та оцінивши представлені у справі докази у їх сукупності, на підставі чинного законодавства, судом встановлені наступні обставини.

Пунктами 1, 2 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990р. №509-ХІІ із змінами та доповненнями, органам державної податкової служби надано право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), а також здійснення контролю за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання розрахунку сплати єдиного податку суб'єктом малого підприємництва - юридичною особою приватним підприємством «Весільний салон Ексклюзив»встановлено факт порушення абз.9 п.4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкта малого підприємництва»№727/98 від 03.07.1998р. із змінами та доповненнями, результати перевірки оформлено актом від 01.10.2010р. №10345/15-01/36974314(а.с.12), на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення від 06.10.2010р. №0050751501/0 на суму 340,00 грн. штрафних (фінансових) санкцій по єдиному податку на підприємницьку діяльність з юридичних осіб (а.с.10).

При таких обставинах за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом та державними цьльовими фондами на загальну суму 340,00 грн., дана заборгованість підтверджується довідкою про наявність податкового боргу (а.с.7) та картками особового рахунку (а.с.8-9).

Оцінивши зібрані у справі докази, суд прийшов до висновку що позовні вимоги обґрунтовані та належним чином доведені з огляду на наступне.

Статтею 67 Конституції України кожну особу зобов'язано сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№509-ХІІ від 04.12.1990р., із наступними змінами та доповненнями, передбачено, що органи державної податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів ( обов'язкових платежів).

Дана заборгованість виникла на момент дії норм спеціального закону з питань оподаткування, яким є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (далі - Закон №2181).

Згідно п. 4.1.4, п.4.1 ст.4 Закону № 2181-ІІІ платники податків зобовязані своєчасно, в терміни визначені спеціальними законами з питань оподаткування, подавати до контролюючих органів за місцем реєстрації звітність повязану з нарахуванням та сплатою податків.

Згідно підпункту «а-б»пп. 4.2.2. п.4.2. ст.4 Закону № 2181-ІІІ контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо:

а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;

б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

Відповідно до пп.5.2.1. п.5.2. ст. 2 Закону № 2181-ІІІ, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону № 2181-ІІІ, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Підпунктом 17.1.1., п.17.1, ст. 17 Закону № 2181-ІІІ платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Вищевказане податкове повідомлення рішення відповідачем не оскаржене, у встановленому порядку не скасоване, а тому у відповідності до ст.5 п.2.пп.1 Закону № 2181-ІІІ сума податкового зобов'язання визначена в ньому, вважається узгодженою.

Згідно підпункту 5.4.1. пункту 5.4, статті 5 Закону № 2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання не сплачена платником податків у визначені законом строки визнається сумою податкового боргу платника податків.

Судом встановлено, що відповідач несвоєчасно та не в повному об'ємі сплачував узгоджені суми податкових зобов'язань, що призвело до виникнення податкового боргу, який станом на дату розгляду справи в суді добровільно непогашений та становить 340,00 грн.

Згідно пп. 2.1.4. п. 2.1, пп. 2.3.1. п. 2.3. ст. 2 Закону № 2181-ІІІ контролюючим органом стосовно сплати податків є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.

Відповідно до вимог пункту 95.1 Податкового Кодексу (далі - Кодекс) орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до вимого частини 1 пункту 95.3 Кодексу стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно п. 95.4 Кодексу орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

Відповідно до положень статті 20 Кодексу органи державної податкової служби України мають право звертатися до суду щодо стягнення з платника податків податкового боргу.

Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.6, 50, 86, 128, 158, 163, 186 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства «Весільний салон Ексклюзив»(вул. 15 Квітня, 15А, офіс 3, м. Тернопіль, ін. номер 36974314 ) заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами шляхом стягнення коштів з рахунків у банках, обслуговуючих відповідача, та за рахунок готівки, що належить відповідачу в сумі 340,00 грн. (триста сорок грн.) за платежем єдиний податок на підприємницьку діяльність з юридичних осіб, нарахований до 01.01.2011 року на б/р 34211378700002 код платежу 18050100 зведеного бюджету ВДК у м. Тернополі, код одержувача 23588119, банк УДК в Тернопільській області МФО 838012.

Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст..254 КАС України і може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст.186 КАС України.

Головуючий суддяДанилевич Н.А.