ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-2303/09/1770
| 03 липня 2009 р. | 12год. 00хв. | м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд під головуванням судді Боймиструка С.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі: прокурора: Гіліс І.В. позивача: представник не з'явився відповідача: представник не з'явився третьої особи:представник не з'явився розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Дубенський міжрайонний прокурор в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Дубенська об "єднана податкова інспекція, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Головна інспекція на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області. до ОСОБА_1 про стягнення фінансової санкції за порушення законодавста про автомобільний транспорт,- ВСТАНОВИВ : Прокурор звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача фінансових санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт в сумі 1700 гривень. В судовому засіданні прокурор позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить їх задовільнити. Позивач надіслав суду клопотання в якому позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить здійснити розгляд справи за відсутності його представника. Представник третьої особи на стороні позивача надала суду заяву, в якій позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить розглянути справу за її відсутності. Відповідач в судове засіданні не з'явився, заяв по справі не подав, хоч належним чином були повідомлені про час і місце розгляду справи. За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути спір по суті на підставі наявних у справі доказів. Заслухавши пояснення прокурора, повно і всебічно дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають до задоволення. З матеріалів справи вбачається, що 28 березня 2008 року в ході перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт, під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, інспектором Територіального управління Головавтотрансінспекції у м. Києві було складено акти №0751, №0752 та №0753 про те, що водій автомобіля Mercedes-Benz, номерний знак НОМЕР_1 що належить ОСОБА_1, здійснював нерегулярні пасажирські перевезення без оформлення договору із замовником транспортних послуг (а.с.9,10,12). Статтею 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначається перелік документів на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, а саме: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, договір із замовником транспортних послуг, документ, що засвідчує оплату транспортних послуг, інші документи, передбачені законодавством України. Відповідно до ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються фінансові санкції, а саме: за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно вимог п.п. 25,27 Порядку здійснення державного контролю керівник органу державного контролю, розглянувши справу, 28 травня 2008 року прийняв постанову № 025005 про застосування до перевізника фінансових санкцій в сумі 1 700 гривень (а.с.7). Копія постанови була направлена ОСОБА_1 (а.с.8), проте фінансова санкція автомобільним перевізником на зазначений в постанові рахунок протягом 15-ти днів після отримання постанови до державного бюджету не перерахована. Постанову № 025005 не оскаржено, а тому вона являється чинною, а сума штрафних санкцій підлягає до стягнення. Згідно п.15 ст.2 Закону України «Про Державний бюджет на 2009 рік" до доходів Державного бюджету зараховується надходження від санкцій (штрафів), що застосовуються за рішеннями уповноважених осіб органів виконавчої влади. Відповідно до ст. 121 Конституції України та п.2 ст.5, ст.361 Закону України «Про прокуратуру» на прокуратуру покладено обов'язок представництва інтересів держави в суді у випадках передбачених, законом. За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення. Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-ПОСТАНОВИВ: Позов задовольнити повністю. Стягнути з відповідача - ОСОБА_1АДРЕСА_1 код ЄДРПОУ (ідентифікаційний номер підприємницької діяльності) - 3010112703) на користь Державного бюджету р/р 31119106700103, МФО 833017, ЗКПО 23304458 в УДК Рівненської області, отримувач ВДКУ у Дубенському районі, код класифікації доходів 21081100- 1700 грн. 00 коп. фінансової санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив постанову. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня складання постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя Боймиструк С.В.
Постанова складена в повному обсязі 10.07.09р.