ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-5088/09/1370
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 жовтня 2009 року м. Львів
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лунь З.І.
при секретарі Івашків В.І.
за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1;
від відповідача: не з'явився,
від третьої особи: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «МІОР-ЛВ», третя особа Управління боротьби з організованою злочинністю Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про спонукання до вчинення дій,
ВСТАНОВИВ:
Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області звернулася до Товариства з обмеженою відповідальністю «МІОР-ЛВ», третя особа Управління боротьби з організованою злочинністю Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про спонукання до вчинення дій, а саме: зобов'язання відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю «МІОР-ЛВ» виконати Постанову №1/10ф від 24.04.2009 року - стягнути з ТзОВ «МІОР-ЛВ» до державного бюджету штраф у розмірі 6054 грн. 00 коп. .
Позивачем в судовому засіданні уточнено позовну заяву, а саме замінено абзац 8 тексту позовної заяви.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав з мотивів, зазначених у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, письмових заперечень не подав.
Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, письмових пояснень не подав.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі докази та давши їм правову оцінку, суд встановив наступне.
27.01.2009 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області було проведено перевірку виконання ремонтно-реставраційних робіт духовного театру «Воскресіння» за адресою: АДРЕСА_1, про що складено Акт від 27.01.2009 року, в якому, зокрема, службовою особою, яка проводила перевірку, зазначено, що проектно-кошторисна документація не погоджена у встановленому порядку, дозвіл на виконання будівельних робіт - відсутній.
03.02.2009 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області видано припис про порушення, передбачене ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій».
06.03.2009 Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області видано припис №1/2г про порушення, передбачене ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій».
15.04.2009 року службовою особою Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області складено протокол про правопорушення у сфері містобудування щодо ТзОВ «МІОР-ЛВ», яке здійснює будівництво об'єкта. У протоколі зазначено, що у результаті перевірки встановлено правопорушення, передбачене ст.29 Закону України «Про планування і забудову територій»; винним вважається ТзОВ «МІОР-ЛВ».
Відповідно до ст. 29 Закону України, "Про планування і забудову територій" № 1699-III дозвіл на виконання будівельних робіт - документ, що засвідчує право замовника та підрядника на виконання підготовчих (якщо підготовчі роботи не були виконані раніше відповідно до дозволу на виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд.
Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю.
Судом встановлено відсутність дозволу на проведення вище зазначених робіт, що підтверджено письмовою довідкою №7/13-06-5760 від 12.09.2009 року.
Згідно зі ст.2 Закону «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами (далі - інспекції державного архітектурно-будівельного контролю).
Відповідно до абз.5 ст.1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» підприємства, їх об'єднання, установи та організації (далі - підприємства) незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу за такі правопорушення: виконання будівельних робіт, що не відповідають державним стандартам, нормам і правилам або проектним рішенням, - у розмірі десяти відсотків вартості виконаних робіт.
Судом встановлено, що ТзОВ «МІОР-ЛВ» було належним чином повідомлено про розгляд справи про адміністративне правопорушення у інспекції ДАБК, втім, як зазначає представник позивача, ТзОВ «МІОР-ЛВ» не направило свого представника.
Згідно з довідкою (форма КБ-3) про вартість виконаних підрядних робіт за листопад 2008 року генпідрядником ТзОВ «МІОР-ЛВ» було виконано робіт на суму 60 545,00 грн. Актом б/н (форма КБ-2в) за листопад 2009 року засвідчено приймання виконаних робіт на суму 60545,00 грн. В даному Акті підрядником, який здав роботу значиться ТзОВ «МІОР-ЛВ».
Крім того, відповідач підтверджує факт виконання робіт на зазначену суму у письмових поясненнях Начальнику інспекції ДАБК у Львівській області.
Згідно зі ст.3 Закону «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування» підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки. Разом з протоколом складається припис про усунення допущених порушень. Рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону. Штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
24.04.2009 року посадовою особою Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області винесено постанову №1/10ф про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування на ТзОВ «МІОР-ЛВ» в сумі 6054,00 грн.
Судом встановлено, що час розгляду справи ТзОВ «МІОР-ЛВ» штраф не сплачено.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що вимога позивача про спонукання до вчинення дій, є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задоволити повністю.
Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю «МІОР-ЛВ» виконати Постанову №1/10ф від 24.04.2009 року.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «МІОР-ЛВ» (місцезнаходження: м. Львів, вул. Переяславська,16/15; ідентифікаційний код 32638900) до державного бюджету штраф у розмірі 6054 (шість тисяч п'ятдесят чотири)грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги або в порядку визначеному ч.5 ст. 186 КАС України.
В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Постанова в повному обсязі виготовлена 13.10.2009 року.
Суддя З.І. Лунь