ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 638/7232/15-а
Номер провадження 2-А/638/258/15
05 серпня 2015 року Дзержинський районний суд міста Харкова у складі:
головуючого - судді Штих Т.В.
секретаря - Кирилловій К.С.
розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Харкові адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району ХМР до ОСОБА_1 про стягнення надміру нарахованих бюджетних коштів у вигляді допомоги на дітей одиноким матерям у розмірі 385грн. 80 коп.
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить утримати з відповідача виплачену надмір суму допомоги на дітей одиноким матерям у розмірі. 385грн. 80 коп, яка з`явилася на підставі несвоєчасного подання нею інформації, яка вплинула для виплати допомоги.
В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на те, що згідно заяви від 31.08.2004р. ОСОБА_1 (10.05.1964р.н., ідентифікаційний №2350601204, їй була призначена допомога на дітей одиноким матерям на її дитину:. ОСОБА_2 16.06.2004р.н. з 01 серпня2004р. по 30 червня 2020р. Фактично допомога була виплачена по 31 грудня 2014р.
Згідно статті 18-1 Закону України Про державну допомогу сімям з дітьми та п.33 Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. № 1751 (в подальшому-Порядок) право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини (рішенні про усиновлення дитини) відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Запис про батька дитини (ОСОБА_2Д.) проведено в установленому порядку державним органом реєстрації актів цивільного стану за вказівкою її матері- Морозової С.І. згідно довідки 212 від 02.07.2004р. міського відділу реєстрації актів цивільного стану № 3 Харківського обласного управління юстиції згідно з частиною першою статті 135 Сімейного кодексу України . Згідно даної довідки та інших необхідних документів ОСОБА_1 була назначена допомога на 1-ну дитину одинокої матері, так як вона не перебувала у шлюбі та запис про батька її дитини проведено за її вказівкою.
На підставі заяви батьків: ОСОБА_3 та ОСОБА_1 від 07.11.2014р. було визнано батьківство ОСОБА_2 2004р.н. та до актового запису внесені відомості про її батька. Повідомлення про визнання батьківства Управлінням праці та соціального захисту населення від відділу РАЦС по м. Харкову отримано 16.12.2014р. У звязку з тим, що в свідоцтво про народження дитини внесений запис про її батька та визнано батьківство, ОСОБА_1 з 01 грудня 2014 року не має права на одержання допомоги одинокої матері, так як з цього часу одинокою матірю не являється. В звязку з визнанням батьківства в свідоцтво про народження дитини внесені зміни та вказаний батько дитини.
Розпорядженням Управління праці та соціального захисту населення від 22.12.14р. особовий рахунок з виплати допомоги був закритий та справа направлена до Харківського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат для фактичного припинення виплати допомоги.
Функцією УПСЗН є тільки призначення усіх видів грошових допомог, а саму виплату допомоги здійснює Харківський обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат. Після винесення рішення про призначення (перерахунок, зняття з оплати) справа направляється до Харківського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, де готуються списки одержувачів допомоги та передаються до відділень поштового звязку чи банків для безпосередньої виплати допомоги, або припиняється виплата допомоги. За грудень 2014р. ОСОБА_1 вже була перерахована сума допомоги на її розрахунковий рахунок в банку.
Відповідно до ст.22 Закону України Про державну допомогу сімям з дітьми, та п.49 Порядку особи, яким виплачується державна допомога сімям з дітьми, зобовязані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги. Суми державної допомоги сімям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (в результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі
сімї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги, тощо) стягуються згідно із законом.
ОСОБА_1 була повідомлена про те, що їй переплачена допомога на дітей одиноким матерям та запропоновано повернути надміру одержані нею кошти, але ОСОБА_1 добровільно сума надмір отриманих коштів до цього часу не сплачена та вона відмовилась повертати надмір отримані кошти.
Представник позивача управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району. ХМР в судове засідання зявився, позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити.
Відповідачка ОСОБА_1 в судове засідання зявилася та проти позову заперечувала
Суд, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи, вирішив, що позов підлягає повному задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 була призначена допомога на дітей одиноким матерям на її дитину: ОСОБА_2 16.06.2004р.н. з 01 серпня2004р. по 30 червня 2020р. Фактично допомога була виплачена по 31 грудня 2014р. що підтверджується копією заяви, яка заповнена та підписана особисто ОСОБА_1, розпорядженням УПСЗН та довідками з Харківського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про виплачені кошти та переплату коштів.
Відповідно до повідомлення від 04.12.2014р. № 1553/04-12-05.01-08 відділу державної реєстрації актів цивільного стану по місту Харкову реєстраційної служби Харківського міського управління юстиції до актового запису № 2300 від 2 липня 2004 року про народження ОСОБА_2 унесені відомості про батька.
Не повідомлення відповідачкою ОСОБА_1 інформації про визнання батьківства привело до надмірної виплати бюджетних коштів у вигляді допомоги на дітей одиноким матерям за період з 01 грудня 2014р. по 31 грудня 2014р. у розмірі 385грн. 80коп.
Позивачем було підраховано та встановлено розмір переплаченої допомоги та ОСОБА_1 були направлені повідомлення про зупинення виплати допомоги та запропоновано повернути надміру виплачені кошти.
Суд, здійснюючи правову оцінку заявлених вимог, виходить з наступного.
Відповідно до ст. 4 Закону України „Про державну допомогу сімям з дітьми покриття витрат на виплату державної допомоги сімям з дітьми здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України у вигляді субвенцій до місцевих бюджетів.
Відповідно до ст.22 Закону України Про державну допомогу сімям з дітьми, та п.49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сімям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. № 1751 особи, яким виплачується державна допомога сімям з дітьми, зобовязані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги. Суми державної допомоги сімям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (в результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сімї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги, тощо) стягуються згідно із законом.
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району ХМР визнати обґрунтованими та задовольнити повністю
Стягнути з ОСОБА_1, 10.05.1964р.н., проживає: вул. Іванівська б. 22 кв. 13 м. Харків 61058, ідентифікаційний номер НОМЕР_1
385грн. 80 коп. (Триста вісімдесят пять грн. 80 коп.), виплачених надмір у вигляді державної соціальної допомоги на дітей одиноким матерям на користь Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Дзержинського району Харківської міської ради на такі банківські реквізити: р\р 35411015032886, банк- ГУДКСУ в Харківській області, МФО банку 851011, код ЄДРПОУ 03196593 .
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Дзержинський районний суд м. Харкова шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно подається до суду апеляційної інстанції.
СУДДЯ: Штих Т.В.