ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2009 року №2а-4463/09/2370
12 год. 15 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Смілянця Е.С,
при секретарі Веліхановій О.С.,
за участю: прокурора Синецької О.Ю.,
представника позивача за довіреністю ОСОБА_1,
представників відповідача за довіреністю ОСОБА_2 та ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора Чорнобаївського району Черкаської обалсті в інтересах держави в особі Чорнобаївського районного центру зайнятості до Чорнобаївської центральної районної лікарні про стягнення штрафу,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернувся прокурор Чорнобаївського району Черкаської обалсті в інтересах держави в особі Чорнобаївського районного центру зайнятості, в якій просить стягнути з Чорнобаївської центральної районної лікарні заборгованість з штрафної санкції в сумі 12209 грн. 57 коп.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав в повному обсязі та пояснив наступне.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» державна служба зайнятості діє в інтересах держави і розпоряджається коштами державного фонду на випадок безробіття, який утворений як позабюджетний цільовий фонд для фінансування заходів, передбачених програмою зайнятості населення.
Головним спеціалістом інспекції по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Черкаського обласного центру зайнятості ОСОБА_4 проведена позапланова перевірка дотримання законодавства про зайнятість населення Чорнобаївською центральною районною лікарнею. Актом перевірки від 11 червня 2009 року №6 встановлено, що відповідач порушив вимоги п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», оскільки повідомив Чорнобаївський районний центр зайнятості про вивільнення працівників у зв'язку зі змінами виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням, скороченням чисельності або штатів, з порушенням установлених термінів. Відповідно до вимог вищевказаної статті Закону України «Про зайнятість населення» у разі неподання або порушення строків подання даних про вивільнення працівників стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Річна заробітна плата вивільнених працівників становить 12209 грн. 57 коп. На підставі вищевказаного акту накладено штрафну санкцію за несвоєчасне подання даних про вивільнення працівника відповідачем в сумі 12209 грн. 57 коп. Згідно вищевказаного акту №6 від 11.06.2009 відповідачу запропоновано в 10 - денний строк добровільно сплатити штраф, проте до цього часу штраф не сплачено.
В зв'язку з тим, що відповідач відмовляється в добровільному порядку сплатити штраф, представник позивача просить суд стягнути кошти в розмірі 12209 грн. 57 коп.
Представники відповідача в судовому засіданні позов визнали в повному обсязі та пояснили, що в зв'язку з скрутним матеріальним становищем на даний момент Чорнобаївська центральна районна лікарня не може сплатити штраф.
Заслухавши доводи сторін, дослідивши та оцінивши всі наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України відповідач може визнати позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. На підставі ч. 3 ст. 112 в разі прийняття визнання позову відповідачем судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Відповідно до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави у суді. У відповідності до статті 361 Закону України «Про прокуратуру» та статті 60 КАС України прокурор здійснює представництво інтересів держави на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Стаття 19 Закону України «Про зайнятість населення» державна служба зайнятості населення діє в інтересах держави і розпоряджається коштами державного фонду на випадок безробіття, який утворений як позабюджетний цільовий фонд для фінансування заходів, передбачених програмою зайнятості населення.
Відповідно до ч. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення» при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів. У разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника. Ці кошти зараховуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття і використовуються для фінансування заходів по працевлаштуванню та соціального захисту вивільнюваних працівників.
Відповідач зареєстрований у Чорнобаївському районному центрі зайнятості на підставі поданої ним заяви та зобов'язаний повідомляти про вивільнення працівників в установлені законом строк, проте актом перевірки №6 від 11.06.2009 встановлено, що відповідач не повідомив за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості про вивільнення працівників ОСОБА_5 та ОСОБА_6, чим порушив вимоги статті 20 Закону України «Про зайнятість населення».
На підставі цього Черкаським обласним центром зайнятості до відповідача застосовано штрафну санкцію в розмірі 12209 грн. 57 коп. (річна заробітна плата ОСОБА_5 в розмірі 5226 грн. 34 коп. та ОСОБА_6 - 6983 грн. 23 коп.).
Враховуючи наведене, суд вважає застосування штрафної санкції в розмірі 12209 грн. 57 коп. за порушення законодавства про зайнятість населення законним та обґрунтованим.
Таким чином, відповідно до ч. 4 ст. 112 КАС України суд приймає визнання позову представниками відповідача, оскільки це не суперечать закону та не порушує чиї-небудь права, свободи та обов'язки та вважає, що даний позов підлягає задоволенню.
Судові витрати з відповідача не стягуються, оскільки згідно з ч. 4 ст. 94 КАСУ у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись Конституцією України, Законом України «Про прокуратуру», Законом України «Про зайнятість населення», Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст.ст. 60, 112, 136, 159, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Чорнобаївської центральної районної лікарні (19900, Черкаська область, смт Чорнобай, вул. Леніна, 221, код за ЄДРПОУ 02005266) на користь Чорнобаївського районного центру зайнятості (19900, Черкаська область, смт Чорнобай, вул. Леніна, 79, код за ЄДРПОУ 21368483, р\р 37178975900501, ГУДКУ в Черкаській області, МФО 854018, код платежу 50040500) штрафні санкції в сумі 4810 грн. (чотири тисячі вісмсот десять гривень).
Звільнити відповідача від сплати судового збору на підставі ч. 4 ст. 94 КАС України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня складення повного тексту постанови та наступного подання апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий Е.С. Смілянець
Повний текст постанови виготовлений 5 жовтня 2009 року.