ун. № 759/13068/15-п
пр. № 3/759/3814/15
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09 вересня 2015 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Бандура І.С., розглянувши матеріали, які надійшли Центрального офісу з обслуговування великих платників Міжрегіонального ГУ ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м. Сквира Київської обл., українки, громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, працюючої головним бухгалтером ІП «РЕТАЛ Україна», РНОКПП НОМЕР_1, за ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, працюючи на посаді головного бухгалтера ІП «РЕТАЛ Україна», допустила несвоєчасне подання податкової звітності з помилками податковим агентом, а саме: неправильно відображено відомості (ІПН) по фізичній особі у формі 1-ДФ за період діяльності вказаного підприємства за 4-й квартал 2014 року.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 322/110-40 від 31.07.2015, який складено після проведення та складення акту перевірки № 828/28-10-40-40-30729718 від 31.07.2015, в ході якого виявлено вказане порушення, тобто ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 163-4 ч. 1 КУпАП.
ОСОБА_1 надано податковий розрахунок сум доходу, нарахованого на користь платників податків, і сум утриманого з них податку за 4 -й квартал 2014 року ІП "Ретал Україна", по формі 1-ДФ, який подано 06.02.2015, і в складених документах (протоколі, акті перевірки) вказана обставина не заперечується і не вважається пропущенням строку чи порушенням своєчасності подання відомостей у встановленій формі, тому суд приймає вказаний податковий розрахунок як належний доказ, що підтверджує своєчасність подання-повідомлення державним податковим інспекціям відомостей у встановленій формі.
Неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян
- це суть адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч. 1 КУпАП.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
У вказаному протоколі не зазначено про суть та час вчинення адміністративного правопорушення.
Навіть враховуючи уточнення або підтвердження того, що ОСОБА_1 вчинила саме таке порушення, передбачене ст. 163-4 ч. 1 КУпАП, то слід звернути увагу, що немає підтверджень того, що вона своїми діями вчинила неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян, тобто невірний розрахунок в одній графі не можна вважати несвоєчасним поданням певних відомостей, обов'язкових до подання. Так, термін «своєчасність» стосується часу подання, а не відомостей-їхній коректності та правдивості у встановленій формі.
Таким чином вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, не підтверджується зібраними матеріалами: протоколом про адміністративне правопорушення № 322/110-40 від 31.07.2015, актом перевірки № 828/28-10-40-40-30729718 від 31.07.2015.
Відповідно до ст. 247 п. 1 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: відсутність події чи складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, дотримуючись завдань КУпАП, вважаю за необхідне закрити дану справу за відсутністю у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч. 1 КУпАП.
Керуючись статтями 247 п. 1, 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 163-4 ч. 1 КУпАП у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 163-4 ч. 1 КУпАП.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання скарги прокурором, особою, щодо якої її винесено, потерпілим, до Апеляційного суду м. Києва через Святошинський районний суд м. Києва.
СУДДЯ: