Постанова № 50189319, 28.12.2011, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.12.2011
Номер справи
2а-1870/5972/11
Номер документу
50189319
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

28 грудня 2011 р. справа № 2a-1870/5972/11

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Темп-СВ" про стягнення економічних санкцій ,-

В С Т А Н О В И В:

Державна інспекція з контролю за цінами в Сумській області звернулася до суду з адміністративним позовом до ТОВ "Темп-СВ" про стягнення економічних санкцій в сумі 15263 грн. 85 коп. Свої вимоги мотивує тим, що проведеною перевіркою товариства "Темп-СВ" встановлено застосування цін з порушенням порядку обов"язкового декларування їх зміни, за рахунок підвищення без попереднього декларування протягом місяця більш ніж на 1% оптово-відпускних цін на окремі види продовольства, внаслідок чого відповідачем одержано необґрунтовану виручку в сумі 5087 грн. 95 коп. У зв"язку з виявленим порушенням до відповідача застосовані економічні санкції за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 15263 грн. 85 коп. В добровільному порядку економічні санкції відповідачем не сплачені, тому позивач просить суд стягнути з відповідача вказану суму боргу.

В судове засідання представник позивача в не з’явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином /а.с.45/.

В судове засідання представник відповідача не з’явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином /а.с.45/. В письмовому клопотанні, що надійшло до суду, відповідач просив відкласти розгляд справи у зв"язку зі службовим відрядженням до м. Києва його представника. Вказане клопотання судом було відхилено, оскільки відповідач не з"явився до суду без поважних причин.

Враховуючи, що справа може бути вирішена на підставі наявних у ній доказів, суд вважає можливим розглянути справу без участі представників сторін.

Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).

Таким чином, фіксування судового засідання по справі не здійснюється.

Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного:

Судом встановлено, що службовими особами Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області проведена перевірка ТОВ "Темп-СВ" з питань дотримання порядку формування, встановлення та застосування цін на окремі види продовольства.

За результатами перевірки складений акт від 20.06.2011 року № 258 /а.с.4-6/.

На підставі акту перевірки Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області винесено рішення від 06.07.2011року №54, яким у ТОВ "Темп-СВ" в дохід державного бюджету м. Суми вилучено 5087 грн. 95 коп. та стягнено штраф в сумі 10175 грн. 90 коп. /а.с.14/.

Не погодившись з вказаним рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області, ТОВ "Темп-СВ" оскаржило його в судовому порядку.

Постановою Сумського окружного адміністративного суду від 22.08.2011року визнано протиправним та скасовано рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області №54 від 06.07.2011року та припис №85 від 30.06.2011року.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 30.11.2011року постанова Сумського окружного адміністративного суду від 22.08.2011року скасована, прийнята нова постанова, якою в задоволені позову відмовлено /а.с.39-40/.

Згідно ч.1 ст.72 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Харківським апеляційним адміністративним судом було встановлено, що під час проведення перевірки Державною інспекцією з контролю за цінами в Сумській області товариства "Темп-СВ" виявлено порушення запровадженого порядку обов'язкового декларування їх зміни, за рахунок підвищення без попереднього декларування протягом місяця більш ніж на 1% оптово-відпускних цін на масло вершкове з вмістом жиру до 72,5% в період з 12.07.2010р. по 31.08.2010р., а також завищення оптово-відпускних цін на олію соняшникову в період з 12.07.2010р. по 27.08.2010р. за рахунок перевищення граничного рівня торговельної надбавки, в порушення розпорядження голови Сумської облдержадміністрації від 08.11.2007р. № 730 «Пре декларування зміни цін» (із змінами) в порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2007р. №1222 (із змінами) та розпорядження голови Сумської облдержадміністрації від 01.02.2007р. №35 «Про запровадження державного регулювання цін на окремі продовольчі товари» (із змінами).

Згідно ст.2 Закону України "Про ціни і ціноутворення" дія Закону поширюється на всі підприємства і організації, незалежно від форм власності, підпорядкованості і методів організації праці та виробництва.

Відповідно до ст. 8 вказаного Закону, державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення державних фіксованих цін (тарифів) та граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів. Урядом України можуть вводитись інші методи державного регулювання цін і тарифів.

Згідно ст. 9 зазначеного Закону державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи встановлюються державними органами України.

Статтею 4 Закону України "Про ціни і ціноутворення" встановлені повноваження Кабінету Міністрів України в галузі ціноутворення, в тому числі, забезпечення здійснення державної політики цін, визначає перелік продукції, товарів і послуг, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи на які затверджуються відповідними органами державного управління, крім сфери телекомунікації.

Згідно абз. 14 п. 12 постанови Кабінету Міністрів України № 1548 від 25.12.1996 р. «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» визначено, що Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації регулюють (встановлюють): оптово-відпуски і ціни на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, яловичину, свинину, м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, яйця курячі, цукор, олію соняшникову шляхом декларування їх зміни.

Постановою Кабінету Міністрів України № 1222 від 17.10.2007р. затверджений Порядок декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари.

Постановою Кабінету Міністрів України №709 від 06.08.2008р. внесені зміни до постанови №1222, якими запроваджений обов'язок суб'єкта господарювання декларування зміни оптово-відпускних цін також на масло вершкове з вмістом жиру до 72,5% та встановлено порядок такого декларування.

Положеннями пунктів 1, 2 вищезазначеного Порядку визначений механізм декларування суб'єктами господарювання зміни оптово-відпускних цін на борошно пшеничне вищого, першого і другого сорту, борошно житнє обдирне, яловичину, свинину, м'ясо птиці (тушка), ковбасні вироби варені, крім вищого сорту, молоко коров'яче питне з вмістом жиру до 2,5%, сир кисломолочний з вмістом жиру до 9%, сметану з вмістом жиру до 20 відсотків, масло вершкове з вмістом жиру до 72,5%, яйця курячі, цукор-пісок, олію соняшникову. Декларуванню підлягають зміни оптово-відпускних цін на вказані продовольчі товари у разі, коли такі ціни збільшуються протягом місяця більш як на 1%.

Отже, Харківським апеляційним адміністративним судом перевірена законність рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області від 06.07.2011року №54, яким у товариства "Темп-СВ" в дохід державного бюджету м. Суми вилучено 5087 грн. 95 коп. та стягнено штраф в сумі 10175 грн. 90 коп.

Тому рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 06.07.2011року №54 є обґрунтованим та прийнято відповідно до вимог чинного законодавства.

Таким чином, з товариства з обмеженою відповідальністю "Темп-СВ" необхідно стягнути економічні санкції в сумі 15263 грн. 85 коп.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Сумській області до товариства з обмеженою відповідальністю "Темп-СВ" про стягнення економічних санкцій – задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Темп-СВ" /м. Суми, вул. Лінійна, 15, ідентифікаційний код 23997042/ економічні санкції в сумі 15263 грн. 85 коп. (п"ятнадцять тисяч двісті шістдесят три грн. 85 коп.) до Державного бюджету м. Суми (на р/р 31119106700002 в ГУДК у Сумській області, код класифікації доходів 21081100, МФО 837013, код 23636315, символ звітності банку 106).

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.О. Бондар

З оригіналом згідно:

Суддя С.О. Бондар