МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.08.2015 р. Справа № 814/1408/15
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Середа О.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮЖСТРОЙ», м. Миколаїв
до відповідача: Державної податкова інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва головного управління ДФС у Миколаївській області, м. Миколаїв
Суть спору: скасування податкової вимоги від 21.04.2015 року № 837-25 та рішення про опис майна в податкову заставу від 21.04.2015 року № 5/1/1402-25-044,
в с т а н о в и в:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮЖСТРОЙ» (надалі - позивач) звернулась до суду із позовом до Державної податкова інспекції у Ленінському районі м. Миколаєва головного управління ДФС у Миколаївській області про скасування податкової вимоги від 21.04.2015 року № 837-25 та рішення про опис майна в податкову заставу від 21.04.2015 року № 5/1/1402-25-044.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач склав податкову вимогу від 21.04.2015 року та рішення про опис майна в податкову заставу від 21.04.2015 року на підставі рішення контролюючого органу, яке скасовано постановою Миколаївського окружного адміністративного суду, яка набрала чинності 23.07.2015 року, тому у відповідача не було правових підстав для примусового виконання податкової вимоги.
Відповідач заперечень не надав, позовні вимоги по суті не заперечив, повідомлений належним чином, він або його повноважний представник у судове засідання не з'явився, будь-яких заяв чи клопотань до суду не надав.
Представники сторін надали суду пояснення та клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
На підставі пункту 4 статті 122 КАС України судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
21 квітня 2015 року відповідач склав вимогу № 837-25, якою вимагав позивача сплатити суму боргу зі сплати податкового боргу в сумі 274 804, 47 грн., штрафу в сумі 137 444, 60 грн. та пені в сумі 14 787, 62. Дана вимога була прийнята на підставі, податкового повідомлення - рішення № 0002552200 від 07.10.2014 року.
Позивач оскаржив рішення № 0002552200 від 07.10.2014 року до адміністративного суду, яке постановою від 18.11.2014 року по справі № 814/3155/14 було скасовано. Постановою Одеського апеляційного адміністративного суду від 18.03.2015 року рішення суду першої інстанції скасовано та прийнято нову постанову, якою оскаржуване рішення залишено в силі. 23 липня 2015 року ухвалою Вищого адміністративного суду України постанову Одеського апеляційного адміністративного суду від 18.03.2015 року скасовано, а постанову Миколаївського окружного адміністративного суду від 18.11.2014 року залишено в силі.
Згідно з п.129.1.2 ПК України нарахування пені розпочинається у день настання строку погашення податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом або платником податків у разі виявлення його заниження на суму такого заниження та за весь період заниження (в тому числі за період адміністративного та/або судового оскарження).
Відповідно до ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу. Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Оскарження рішення органу доходів і зборів про застосування фінансових санкцій зупиняє перебіг строку їх сплати до винесення судом рішення у справі. Строк сплати фінансових санкцій також зупиняється до ухвалення судом рішення у разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування фінансових санкцій пов'язано з виникненням або несвоєчасною сплатою суми недоїмки. Порядок, строки та процедура оскарження вимоги про сплату єдиного внеску поширюються на оскарження рішень органу доходів і зборів щодо нарахування пені та застосування штрафів.
Оскарження податкового повідомлення - рішення зупиняє перебіг строку сплати грошового зобов»язання до винесення судом рішення у справі, тому борг, який визначений рішенням № 0002552200 від 07.10.2014 року є неузгодженим та у податкової інспекції не було правових підстав для прийняття вимоги від 21.04.2015 року та рішення про опис майна в податкову заставу від 21.04.2015 року № 5/1/1402-25-044.
За приписами частини 2 статті 19 Конституції України органи державно влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними до суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта суб'єктів владних повноважень, обов'язок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
З огляду на викладене, що оскаржувана вимога та рішення були прийняті відповідачем з порушенням вимог діючого законодавства, зокрема, податкового, тому не можуть вважатись такими, що відповідають закону.
За таких обставин, позов підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 11, 71, 94, 122, 158 - 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮЖСТРОЙ» - задовольнити повністю.
Скасувати податкову вимогу від 21.04.2015 року № 837-25, прийняту Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Миколаєва головного управління ДФС у Миколаївській області.
Скасувати рішення про опис майна у податкову заставу від 21.04.2015 року № 5/1/1402-25-044, прийняте Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Миколаєва головного управління ДФС у Миколаївській області.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Головуючий суддя О.Ф. Середа